Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne çocuklar ne gençler ölüyor. Aylardır bağıra bağıra riskli grup söyleniyor. Bizzat ben geçirdim. Yakınlarım geçirdi. Ölen falan yok. Hisseden bile nadir. Ölen kalan oranları da fazlasıyla az. Çocuklar çocukluğunun belki de en önemli kısmını hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak zarar alıyor. Peki diğer insanlar? Çoğu insan işsiz kaldı, insanlar psikolojik olarak çökmüş halde.
Bilimsel makaleler mutasyonlu virüsün çocukları da öldürdüğünü söylüyor. Şimdi bilime mi inanayım yoksa sizi mi? Ben bilimi seçiyorum. Mantıklı açıklamaları var sizin aksine.

Burada hakaret etmeyi cidden istemiyorum lakin tüm mesajları nerenizle okudunuz? Ceza varken nasıl takmayalım? Yaşınızın 13'ten büyük olabileceğini sanmıyorum. Tutan yok ne demek 🤣. Lütfen biraz daha yazın az daha gülelim. Biz burada yasak olduğunu tartışıyoruz...
Asıl siz okumamışsınız, yukarıda demiştim takmayın ama cezasını ödersiniz diye.
Neden kızgın attın ben maske takın demedim, sadece maskesiz insanlarla temas kurmak istemiyorum.
Maske takmadığımı nereden çıkardınız?

Gittim kontrol ettim: Dutch measures against coronavirus: basic rules for everyone

Eki Görüntüle 949499

Gayet de maske yasagi var Hollanda'da.

Asilamada tek amac insanlarin olmesini engellemek degil, hastaligin yayilmasini engellemek.

Asilanmamis ve sorumsuz maskesiz surusu kendi aralarinda hastaligi yaydigi surece nasil eradike edeceksin virusu?

Asilamada populasyonun buyuk oranina bunu yaymak cok onemli.Tek amac insanlarin olmemesi degil.

Kaldi ki 2 gun evde yataga mahkum etmesi dahi is gucu kaybi. Bunun kronik hasta olani var, psikolojik hastasi var vs.

Hem dayanagin yanlis, hem de dusunme seklin. Maske takmamak icin sacmaliyorsun bence.
Hollanda vatandaşıyım, Hollanda da yaşıyordum. Ama benden yine birileri daha iyi biliyor.

1- Hollanda'da sadece kapalı alanda maske, hükümet düştükten sonra geitirildi. Korkunç eylemler oldu
2-Maske yasağı sizin gibi paranoyak kitleyi susturmak için siyasi değil bürkratik kısım tarafından getirildi.
3- Bugün hiçbir avrupa ve batı ülkesinde açık alanda maske zorunluluğu gibi absürt bir kural yok.

Hollanda vatandaşıyım, Hollanda da yaşıyordum. Ama benden yine birileri daha iyi biliyor.

1- Hollanda'da sadece kapalı alanda maske, hükümet düştükten sonra geitirildi. Korkunç eylemler oldu
2-Maske yasağı sizin gibi paranoyak kitleyi susturmak için siyasi değil bürkratik kısım tarafından getirildi.
3- Bugün hiçbir avrupa ve batı ülkesinde açık alanda maske zorunluluğu gibi absürt bir kural yok.
Hollanda'ya gidin.

Salgını takip etmediğini bu kadar belli etmeseydin. 14 yaşında ölen çocuklar var. 20'li yaşlarında senin tabirinle hayatini yaşaması gerekirken virüs yüzünden ölen gençler var. Sen veya cevrendekiler yakalanıp atlatmış olabilirsiniz. Fakat herkes bu kadar şanslı değil.

Bilimsel makaleler mutasyonlu virüsün çocukları da öldürdüğünü söylüyor. Şimdi bilime mi inanayım yoksa sizi mi? Ben bilimi seçiyorum. Mantıklı açıklamaları var sizin aksine.

Asıl siz okumamışsınız, yukarıda demiştim takmayın ama cezasını ödersiniz diye.

Maske takmadığımı nereden çıkardınız?

Virüsün öldürücülüğü için tablolara bakabilirsiniz. Dediklerinizi virüsün ilk zamanları için sayıyorum. Çünkü virüsün fazlasıyla hafiflediği aşikar bir gerçek. Peki ya ölmeyenler?

Arkadaşlar forumda yasak mı bilmiyorum ancak artık büyük harflerle, bağıra bağıra söylemek istiyorum. Biz burada sandığınızın aksine ölen ölsün, kalan kalsın ya da biz çıkalım dışarı başkası umrumuzda değil demiyoruz. İnsanlar psikolojik olarak çok büyük zorluklar çekiyor. Kaldıramayıp intihar edenler bile var. İnsanlar işsiz. Ülkede esnafların yüzde 25'i battı. Çocukların psikolojileri zarar gördü. Sosyalleşemediler. Aynı zamanda bazı uzmanlar çoğu insanın fiziksel olarak da zarar gördüğünü söylüyor. Virüsün ilk zamanlarında dedikleriniz, yasaklar mantıklı olabilirdi ancak bir seneden fazladır bunlar var. Ve böyle giderse devam edecek.

Son olarak Çin'e savaş açılsın diyen arkadaş savaşların zorluklarını vs. bir okusun :D özellikle nükleer bomba olaylarını vs. 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı