Kalorifer böceği her yerde

God.of.atheis.

Hectopat
Arkadaşlar merhaba evimde yaklaşık 2 aydır kalorifer böceği problemi var F. Akat aşırı değil giderlerden vs. cıkıyor. Evim meskenleri değil fakat bina tamamiyle böceklendi. Bundan kaynaklı taşınacagım. Fakat taşınırken yanımda bu boceklerden ve yumurtalarından götürmek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Başına gelen deneyimleyen var mı acaba?

Arkadaşlar merhaba evimde yaklaşık 2 aydır kalorifer böceği problemi var F. Akat aşırı değil giderlerden vs. cıkıyor. Evim meskenleri değil fakat bina tamamiyle böceklendi. Bundan kaynaklı taşınacagım. Fakat taşınırken yanımda bu boceklerden ve yumurtalarından götürmek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Başına gelen deneyimleyen var mı acaba?
Bir ilaçlama şirketi ile görüşün. Fikir alın. Durduk yere evinizi ilaçlayalım öyle taşının demezler. Bir kaç ilaçlama firması ile görüşün onlar ne yapacağınızı söylerler.

Böcek ilacı aldınız mı?

Binanın tamamı ilaçlanmadan ve nem aldığı kısım kurutulmadan maalesef binadaki yayılım durmaz. Genelde bu tip böceklerin kuluçka süreleri 3 gündür. İlla ki yanınızda taşırsınız ama yeni mahalinizde yerleşim sonrası önlem alırsanız 1-2 böcekten sonrasını hiç görmezsiniz. Benim öğrenci evimde de vardı ve kömürlükten geliyordu. Evi taşıdıktan sonra yeni evimde 1-2 tane gördüm. Onları da bertaraf edince bir daha karşıma çıkmadılar.

Hangi markayla ilacladin bir tane alman Mali var hiçbir şey birakmiyor sprey sisesine suyla koyup kilit noktalara lazer cekiceksin

Hamam böceğinin insanlara zarari yok.
Taşınmaniza da gerek yok bunun için, ilaclamak zorundalar yoneticiyle görüşün ayarlasin.

Hamam böceğinin insanlara zarari yok.
Taşınmaniza da gerek yok bunun için, ilaclamak zorundalar yoneticiyle görüşün ayarlasin.

Maalesef öğrenci apartındayım ve ilgisizler. Zararı olmayabilirler fakat bulaşıklığın altından 50 adet bir anda(arkadaşımın evinde bizzat gördüm) kaçışınca da taşınmak zorunda hissediyor insan emin olun

Binanın tamamı ilaçlanmadan ve nem aldığı kısım kurutulmadan maalesef binadaki yayılım durmaz. Genelde bu tip böceklerin kuluçka süreleri 3 gündür. İllaki yanınızda taşırsınız ama yeni mahalinizde yerleşim sonrası önlem alırsanız 1-2 böcekten sonrasını hiç görmezsiniz. Benim öğrenci evimde de vardı ve kömürlükten geliyordu. Evi taşıdıktan sonra yeni evimde 1-2 tane gördüm. Onları da bertaraf edince bir daha karşıma çıkmadılar.

Ne gibi önlemler almamı önerirsiniz ben bir iki tane dahi taşımak istemiyorum fakat ne yapılabilir bilmiyorum

Ne gibi önlemler almamı önerirsiniz ben bir iki tane dahi taşımak istemiyorum fakat ne yapılabilir bilmiyorum
Taşımamanızı sağlamak için alabileceğiniz önlemlerden biri her şeyinizi ilaçlayıp 1 hafta kapalı tutmak, diğeri de yine her şeyinizi 1 hafta dondurucuda tutmak. Böylece tüm yumurtaları öldürebilirsiniz. Maalesef başka bir çözüm yok.

Maalesef öğrenci apartmanındayım ve ilgisizler. Zararı olmayabilirler fakat bulaşıklığın altından 50 adet bir anda (arkadaşımın evinde bizzat gördüm) kaçışınca da taşınmak zorunda hissediyor insan emin olun.
Iyy. Babaannemin evinde yanlışlıkla çıplak ayağımla ezdiğim çırpınan hamam böcekleri aklıma geldi. Fotoğraflarını çekip apartman grubuna atıp diğer apartman sakinleriyle konuşun, gerekirse yöneticiyi değiştirin.

Geri
Yukarı