Kamburu Düzeltmek için Fitness'a Gitmek

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Selam. Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına hazırlanıyorum, amacım ise Harp Okulu'na girmek. Bilmeyenler için söylüyorum Harp Okulu aşamalarında Fizik Yeterlilik Sınavı var, zaten buna benzer bir konuyu önceden açmıştım. Fitness'a gitmeye o konudan sonra karar verdim, yalnız birkaç sorum olacak. Fitness'a minimum 4 maksimum 6 ay gideceğim ve bende maalasef kambur var. Bunun için doktora gittim doktor egzersiz ve korse verdi. Fitness'a başlarsam kaç ay içinde kamburu düzeltirim? Amacım aslında vücut geliştirme değil de kendimi bu sınava hazırlamak. Bilen arkadaşlar varsa Fitness hakkında tavsiyelerde bulunabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bilgisayarda oturmakta oluşan hafif kamburu yaşamış biriyim bunu 4-5 aylık bir fitness sürecinde düzeltmeyi başardım ama sadece fitness ile değil. Günlük duruş şekillerini ve özel egzersizleri de uygulaman gerekiyor. Ayrıca fitness öğretmenine de söylersen onun için özel hareketler var onları uygulaman gerek.

Hocam ben bilgisayarda oturmakta oluşan hafif kamburu yaşamış biriyim bunu 4-5 aylık bir fitness sürecinde düzeltmeyi başardım ama sadece fitness ile değil. Günlük duruş şekillerini ve özel egzersizleri de uygulaman gerekiyor. Ayrıca fitness öğretmenine de söylersen onun için özel hareketler var onları uygulaman gerek.
Hocam doktor egzersiz broşürü ve korse verdi onları uygulayıp fitnessa gidersem 3 ay gibi bir sürede düzeltebilir miyim?

Hocam doktor egzersiz broşürü ve korse verdi onları uygulayıp fitnessa gidersem 3 ay gibi bir sürede düzeltebilir miyim?
Ben korse tarzı bir şey kullanmadım hocam sadece egzersiz ve spor yaptım. Ancak dediğim gibi düzenli şekilde yapman gerekiyor ve sporda özel hareketler var onun için onları uygulaman gerekiyor.

Yüzmeye yazılman daha çok faydalı olacaktır. Sırt üstü yüzme egzersizlerini yaparak daha hızlı düzeltebilirsin. Derecesini söyleyebilirmisin ?

Arkadaşın da dediği gibi sadece fitness yetmiyor, günlük hayatta da dik durmaya, dik oturmaya vb dikkat etmen gerek. Dik durmayı ve oturmayı alışkanlık haline getirmeye çalış.
Süre ve zamana gelecek olursak o konu hakkında bir şey söyleyemem. Kambur kişiden kişiye değişiyor, bunun dereceleri oluyor, sana korse verdiklerine göre seninki 55-70 derece arasıdır, yani herkesin düzelme ve iyileşme süreci aynı değil.
Hocam, birde bunun Skolyoz'u, Kifoz'u falan da var. Benim verdiğim örnek kifoz içindi.

Son düzenleme:
Korseyi günlük hayatında kullanarak süreci hızlandırabilirsin. Bende de bilgisayar başında çok oturmaya bağlı olarak kambur oluşmuştu. 7 ay kadar düzenli spora gittim bunun için hiç özel hareket yapmadım bile. Spor yaparken belli başlı hareketleri düzgün yapmaya çalıştığında zaten istemsizce düzgün durmaya çalışıyorsun ve bir süre sonra sen farkında olmadan düzeliyor kamburun. Yani doktor ne egzersiz verdiyse yap. Korseyi kullan ve sürekli aklına dik durmayı getir. Korse kullanmadığın zaman olursa bir süre sonra alışırsın dik durmaya. Muhtemelen 4-5 ay yeter düzeltmeye

Bir doktora görünün. Ardından günlük yaşamda yürüyüşünüzü ve duruşunuzu düzeltmeye çalışın. Fitness genel olarak kamburluğa iyi gelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı