Hızlı kilo vermek için Fitness'a gitmek

Spor hocaları her gün ilgilenmez özel hocan değil ki bu doğal birşeydir. Ekstra ilgi beklemektense sorun varsa sorarak danışabilirsin. Düzgün bir insansa yanıtlayıp yardımcı olacaktır. Özel ilgi falan 1 yaşında değiliz ya :D Ayrıca sadece diyet ile tabi ki kilo verirsin ama spor yaparak daha fit bir görünüme sahip olabilirsin.

Küçük bir şehirde olduğum için sabit ücret herkesten aynı ücreti alıyorlar. İlgilenir mi bilemiyorum.

Başlangıç tavsiyelerini verir sonra sen yoluna o yoluna. Personal Trainer hizmeti dışında fazla yardım bekleme hocalardan. Öz güven problemi yaşamanı gerektiren bir şey yok. Neticede herkes anne karnından spor salonuna girerek çıkmıyor. Bir iki hafta alışma süreci sonrasında rahat olursun. Kilo verme meselesi ise sakın beslenme programı ve kuvvet antrenmanlarını eksik etme. Tek başına kilo vermek sarkma yapar. Diyetisyen ile görüşüp beslenmene yönelik tavsiyeler almalısın.

Başlangıç tavsiyelerini verir sonra sen yoluna o yoluna. Personal trainer hizmeti dışında fazla yardım bekleme hocalardan. Öz güven problemi yaşamanı gerektiren bir şey yok. Neticede herkes anne karnından spor salonuna girerek çıkmıyor. Bir iki hafta alışma süreci sonrasında rahat olursun. Kilo verme meselesi ise sakın beslenme programı ve kuvvet antrenmanlarını eksik etme. Tek başına kilo vermek sarkma yapar. Diyetisyen ile görüşüp beslenmene yönelik tavsiyeler almalısın.

Diyetsiyen olayı biraz güzel gibi. Aslında gidebilirim diyetsiyene. öneriniz için teşekkürler.

Diyet, kilo vermenin %60ı ise spor yapmak %30u ve kalan %10u ise senin çevrenin etkisi olur. 2016'dan beri zamanında aşırı kiloluydum diye ilk diyete başlamıştım, diyet bir yerden sonra etki etmeyince hem yağ hem de kas kaybettiğimin farkına vardım ve o an spora yazıldım. Tek başımaydım ve bilgim sıfırdı. Bir tek kulaklığım ve fazla kilolarım vardı. 5 yıl sonra hala bugün biraz kilom ve kulaklığımdan değişen bir şey yok ama bunların yanında düzenli ve aralıksız spor alışkanlığım, severek giydiğim giysilerim ve kulaklığım olsun bana yeter diyebilen bir özgüvensel rahatlığım var. Salona yeni yazılmak için özgüveninin az olması kötü bir şey değil, soru soracak insan varsa seni soru sormaya iteler ve kendine hırs yapıp yaralamamana yardımcı olur. Ama sorularını doğru kişiye sorduğuna emin ol. Diyet sorularını işini ciddi yapan bir diyetisyene ve spor sorularını da spor hocalarına sor. Ben o zamanlarda şeker hastalığım gelişiyor diye devlet hastanesi diyetisyeninden yardım almıştım ve iyi ki de almışım diyorum hala.

Ben sana kendimi açıklayayım. Corona ilk çıktığında herkes gibi ben de kilo aldım. Ardından spora gittim 82 KG'ya kadar indim 100'den. Bundan önce bir kez daha gitmiştim ama onda hocalar fazla ilgili değildi 10 KG felan vermiştim yağdan fazla gitmemişti. Geçen sene gittiğim de 18 KG felan verdim. Çoğu yağdı. Gelelim ki bu ramazan da biraz kötü olaylar yaşadım. Uyku düzenim bozuldu, yemek düzenim bozuldu. İftarı bile 20-30 dakika sonra açıyordum. Şuan kilo aldım ve spora gitmeyeceğim. Eğer ki spora gidersen devam edeceksin. Başka çözümü yok dikkat de ettim kiloma ama yine aldım. Fazla almadım ama göbek saldı yine. Şimdi diyete başladım haftada 4 gün yürüyüş düşünüyorum.
Kilo vermeyi başaranlara özenmişimdir hep. Yaklaşık 3 ay önce 106 görüyordum. Şuanda 83 kilodayım. Boyum 1.81. İstikrar'a sahip isen diyet öneririm. Gerçekten inanırsan, başarabiliyorsun. Ee tabii diyete ek olarak yürüyüş de eklersen, daha da faydasını görebilirsin.
Hocam aynı durumdayım size bir şey sorucam. Fitness'e gitmeden mi kilo verdiniz ? Dengeli beslenme, irade ve yürüyüş ile mi sadece kilo verdiniz ? Cevaplarsanız sevinirim. Malum yaz geldi göbeğin erimesi lazım. :D

Çok yanlış bilgiler dönmüş konu içi.

Fitness'e gitmek, sana kilo aldırır kas yapmana bağlı olarak kas kütlesi kazandırır.
Senin kurtulman gereken yağlar, ödem, fazlalık yağlar bunları azaltman lazım.
Ödemden kurtulması basittir.
Yağlar için spor şart.

Kısaca yağ eriten programlara bak.
Kas yapmak için gidersen gene kas yaparsın ama gözükmeyecektir sebebi yağlardır.

Çok yanlış bilgiler dönmüş konu içi.

Fitness'e gitmek, sana kilo aldırır kas yapmana bağlı olarak kas kütlesi kazandırır.
Senin kurtulman gereken yağlar, ödem, fazlalık yağlar bunları azaltman lazım.
Ödemden kurtulması basittir.
Yağlar için spor şart.

Kısaca yağ eriten programlara bak.
Kas yapmak için gidersen gene kas yaparsın ama gözükmeyecektir sebebi yağlardır.
Sağlıklı bir beslenme ve yürüyüş ile yağ yakılır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı