Karbonhidrat ihtiyacı nasıl hesaplanır?

Eğer tavuk 110 kalori olursa yarım kilo da 550-600 kalori yapar reis yukarda 800 hesaplamıştım arada kalan 300 ü de tereyağı tamamlar diyorum ne diyorsun ? Zeytinyağından nefret ediyorum.
Hocam nefret ediyorsun da mesela karışık salata yapınca içine koymuyor musun ? öyle kolayca yenebilir ya da ev yemeğine konuluyorsa orda yenilebilir.

Hocam nefret ediyorsun da mesela karışık salata yapınca içine koymuyor musun ? öyle kolayca yenebilir ya da ev yemeğine konuluyorsa orda yenilebilir.
Sen bana tereyağını kes zeytinyağı mı ye diyorsun yoksa tereyağına ek zeytin yağı mı ? Bizim tüm yemeklerimiz tereyağı ile yapılır, yağıda kendimiz yaparız. Salata da yağ aramıyorum ben olsa da farketmez de az olduğu için. Oraya eklediğim 14-20 gram tereyağıda pilava dökülecek zaten direk yemiyorum.

Sen bana tereyağını kes zeytinyağı mı ye diyorsun yoksa tereyağına ek zeytin yağı mı? Bizim tüm yemeklerimiz tereyağı ile yapılır, yağıda kendimiz yaparız. Salata da yağ aramıyorum ben olsa da fark etmez de az olduğu için. Oraya eklediğim 14-20 gram tereyağıda pilava dökülecek zaten direk yemiyorum.

1.zeytinyağı çok sağlıklıdır sporcuların 1. sırada tükettiği yağdır bu yüzden dedim bende tereyağ yiyorum ama zeytinyağını ihmal etmiyorum. Mesela tavuk yaparken sosuna zaten zeytinyağı giriyor çok iyi oluyor sağlıklı diye tüketmen gerekli çünkü tekli doymamış yağ grubunda.

1.zeytinyağı çok sağlıklıdır sporcuların 1. sırada tükettiği yağdır bu yüzden dedim bende tereyağ yiyorum ama zeytinyağını ihmal etmiyorum. Mesela tavuk yaparken sosuna zaten zeytinyağı giriyor çok iyi oluyor sağlıklı diye tüketmen gerekli çünkü tekli doymamış yağ grubunda.
Çok teşekkür ederim dostum tamamdır.

Tavuğun 100 gramı 110 kaloridir. 200 falan değil. Google'a yazıp ilk siteye basarsanız 200 dersiniz. Çiğ hali ile ölçüleceği için 110 kalori denir. Pişmiş haline 200 deniyor ancak o da değişir çünkü ben pişiririm 100 gr çiği 80e düşürürüm. Sen pişirirsin 50ye düşer. Çok değişen birşey.

Teker teker nasıl kalori hesabı yapacağınızı anlatmak yerine video atıyorum direkt izleyip ayarlayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tavuğun 100 gramı 110 kaloridir. 200 falan değil. Google'a yazıp ilk siteye basarsanız 200 dersiniz. Çiğ hali ile ölçüleceği için 110 kalori denir. Pişmiş haline 200 deniyor ancak o da değişir çünkü ben pişiririm 100 gr çiği 80e düşürürüm. Sen pişirirsin 50ye düşer. Çok değişen birşey.

Teker teker nasıl kalori hesabı yapacağınızı anlatmak yerine video atıyorum direkt izleyip ayarlayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum, Selamın Aleyküm. Harika video çok teşekkür ederim. Sana bir sorum var benim almam gereken kalori 2850 yani kilo korumak için olan, ben spor günleri 2350 of günleri 2050 alıyorum(yağ oranım yüksek olduğu için), buna rağmen karnım çok tok oluyor zayıflayamam diye korkuyorum. Kalori açığı vermeme rağmen karnım doyuyor bunda bir sıkıntı var mı ? Tüm kaloriler hesaplı ve doğru.

Dostum, selamünaleyküm. Harika video çok teşekkür ederim. Sana bir sorum var benim almam gereken kalori 2850 yani kilo korumak için olan, ben spor günleri 2350 of günleri 2050 alıyorum(yağ oranım yüksek olduğu için), buna rağmen karnım çok tok oluyor zayıflayamam diye korkuyorum. Kalori açığı vermeme rağmen karnım doyuyor bunda bir sıkıntı var mı? Tüm kaloriler hesaplı ve doğru.

İlk başlarda tok olabilirsin 1 hafta deneyip kontrol etmekten başka çaren yok. Dene 1 hafta aynı kalorileri almayı sonrasında tartıda azalma varsa ne mutlu. Yoksa biraz daha azaltırsın kaloriyi. Ama tok olman yanlış birşeylerin olduğu anlamına gelimyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı