Kardeşim Discord üzerinden tehdit edildi

Kardeşim konuştuğu kişilerin yetişkin (17-18) olduklarını söyledi. Herhangi bir şey yapabilirler mi? Bu arada çok açık uçlu bilgiler verdiler. Yani ben senin yaşadığın şehre geleyeceğim falan. Yani kesin bilgi yok. Daha önceden de biri beni tehdit etmişti hatta adrese kadar söylemişti ama bunlar pek bir şey yapamamış galiba.

Takılma fazla kanka artık bu işler çok kolay yapılıyor, fazla uğraşma engelle daha fazla konuşma o insanlarla.

Kardeşim konuştuğu kişilerin yetişkin (17-18) olduklarını söyledi. Herhangi bir şey yapabilirler mi? Bu arada çok açık uçlu bilgiler verdiler. Yani ben senin yaşadığın şehre geleyeceğim falan. Yani kesin bilgi yok. Daha önceden de biri beni tehdit etmişti hatta adrese kadar söylemişti ama bunlar pek bir şey yapamamış galiba.

Uzaktan laf delikanlılığı yapmak kolay. Bir şey yapacaklarını zannetmiyorum. Çok ileri giderlerse de üstte bir arkadaşın dediği gibi şikayette bulunabilirsiniz.

Panelden bulmustur, takma kafana boyle çocuklar daha disari cikmaya korkuyor zaten :D

Kardeşinizi aşağıdaki konularda bilinçlendirmelisiniz:
Kimin nasıl bir paneli olursa olsun anonim birini virüslemeden bulamaz, yani kardeşiniz bilgi veriyor.
İsmini ve soyadını, yaşadığı şehri kimseyle paylaşmasın, gönderilen linklere basmasın, isim değil nickname kullansın. Discord, panel kullanan ve kötü amaçlı insanların en çok bulunduğu platformlar arasındadır.
Herhangi bir linke falan tıklamadı da gidip şöyle diyor. "Ben site de mi yaşıyorum mahalle de mi?" Şimdi aptal kardeşim böyle diyince mantıken site de yaşadığını kendi ağzı ile itiraf etmiş oluyor. Boşuna aptal demiyorum bu çocuğa.

Kardeşim oyunda ki birisiyle tartışmış olay DC'ye kadar gitmiş. Sonra bu adam kardeşime evinin yanında tekel olduğunu söyleyip yarın sabah oraya geleceğini söyledi. Bu arada gerçekten evin yanında tekel bayii var. Neyse bir de kardeşimin Discord hesabı böyle oldu. Sizce bir sorun çıkar mı? Herhangi bir şey yapabilir mi? Buna göre önlem falan alacağım kendimce.

Eki Görüntüle 1938830
Bu uyarı farklı bir konumdan bir şekilde giriş yapılmaya çalıştığı zamanda geliyor. Kardeşiniz RAT yemiş gibi görünüyor. Format + şifre değişimi. Discord'da şifre değişince Token de değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı