Kardeşim Discord üzerinden tehdit edildi

Jeasust

Hectopat
Daha fazla  
Kardeşim oyunda ki birisiyle tartışmış olay DC'ye kadar gitmiş. Sonra bu adam kardeşime evinin yanında tekel olduğunu söyleyip yarın sabah oraya geleceğini söyledi. Bu arada gerçekten evin yanında tekel bayii var. Neyse bir de kardeşimin Discord hesabı böyle oldu. Sizce bir sorun çıkar mı? Herhangi bir şey yapabilir mi? Buna göre önlem falan alacağım kendimce.

1694295790046.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim oyunda ki birisiyle tartışmış olay DC'ye kadar gitmiş. Sonra bu adam kardeşime evinin yanında tekel olduğunu söyleyip yarın sabah oraya geleceğini söyledi. Bu arada gerçekten evin yanında tekel bayii var. Neyse bir de kardeşimin Discord hesabı böyle oldu. Sizce bir sorun çıkar mı? Herhangi bir şey yapabilir mi? Buna göre önlem falan alacağım kendimce.

Eki Görüntüle 1938830
Evinizin bence bir mahallede bende o mahalleye geleceğim yarın(!). Çıkan uyarının olayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum doğrulayıp geçin. Hiç bir şeyde yapamaz engelleyip geçin.

Kanka adam muhtemelen IP ni bulmuş ama ben kendi deneyimlerimce bişey olmaz sana o korkuyu verip istediklerini yaptırmaya çalışır anca hesabını çift doğrulama yap. Her öyle tehdit gerçek olsaydı ben 2-3 kez çocukken mahkemelik olmuştum korkutmak için yapıyorlar merak etme

Klasik 15 yaş altı panelci veletler. Elindeki panelle korkutacağını falan sanıyor. Bahsettiği yere geleceğini bile sanmıyorum.
Discord üzerinde çıkan uyarı ise gayet normal hatta olayla alakası yok. Discord hesabında doğrulanmış bir telefon numarası yoksa aktif olarak kullanınca bir süre sonra doğrulama istiyor zorunlu olarak.

Eki Görüntüle 1938830
Kardeşinizi aşağıdaki konularda bilinçlendirmelisiniz:
Kimin nasıl bir paneli olursa olsun anonim birini virüslemeden bulamaz, yani kardeşiniz bilgi veriyor.
İsmini ve soyadını, yaşadığı şehri kimseyle paylaşmasın, gönderilen linklere basmasın, isim değil nickname kullansın. Discord, panel kullanan ve kötü amaçlı insanların en çok bulunduğu platformlar arasındadır.

Eki Görüntüle 1938830
Karşısındaki kişi korkutmaya çalışmış galiba discord hesabına felan da girmeye çalışmış[discordun hata vermesini buna yoruyorum] laf atmaktan öte bir şey yapamaz.

Ayrıca kardeşinizi uyarmanızın vakti gelmiş.

Klasik 15 yaş altı panelci veletler. Elindeki panelle korkutacağını falan sanıyor. Panelden adrese bakmış ve korkutmuş. Bahsettiği yere geleceğini bile sanmıyorum.
Discord üzerinde çıkan uyarı ise gayet normal hatta olayla alakası yok. Discord hesabında doğrulanmış bir telefon numarası yoksa aktif olarak kullanınca bir süre sonra doğrulama istiyor zorunlu olarak.
Kardeşim konuştuğu kişilerin yetişkin (17-18) olduklarını söyledi. Herhangi bir şey yapabilirler mi? Bu arada çok açık uçlu bilgiler verdiler. Yani ben senin yaşadığın şehre gelicem falan. Yani kesin bilgi yok. Daha önceden de biri beni tehdit etmişti hatta adrese kadar söylemişti ama bunlar pek bişi yapamamış galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı