Kardeşimin bilgisayarımda %50 hak istemekte haklı mı?

Benim param dediğin babanın verdiği harçlık mı yoksa çalışıp biriktirdiğin bir para mı?
Kardeşini üzmeye değmez. Belli bir yaşa gelince kardeşin ne kadar kıymetli olduğu anlaşılıyor. Bugün benim neyim varsa alıyorlar hiç ses etmiyorum yeter ki sağlıklı ve hayatta olsunlar.
Harçlıklarını biriktirmiş veya çalışmış ne fark eder? Sonuçta harçlıkta olsa o para arkadaşa ait ve biriktirmiş.

Hocam o kadar çok oynamazına izin vermeyin yada ailenize söyleyin kontrol altına alsınlar ve siz gene oynayın. Ona en çok 3 saat tanıyın, boşuna üzmeye değmez.

Hocam çözüm basit, ya günde 1-2 saat sadece roblox oynamasına izin verirsiniz ya da pc nin %50 sini ödemicem diyerekten gerekli mesajı verebilirsiniz.

Kardeşlerin birbirleri için canlarını vermeleri gerekirken böyle konuların konuşulması çok üzücü. Beraber bir aktivite saatiniz olursa, yani split screen bir oynasanız daha güzel olur. Lego oyunlarını bu konuda özellikle tavsiye ederim. Bir süre sonra kardeşiniz sıkılır zaten. Takacak bir durum yok. Birlik olmak sizlere tek başına oynamaktan daha büyük bir keyif verir.

4.sınıfa giden bir kardeşim var ve evde bir laptopumuz var. Genelde sabah erken kalkıp ikindiye kadar bazen akşamda olabiliyor, laptopla oyun oynuyor. Tek oynadığı oyun Roblox, bense genelde akşama doğru ondan alıp 3, 4, 5'e kadar kullanırım. Laptopta bayağı eski, LoL'de falan 25 FPS ama Roblox oynuyor sadece 45 FPS gibi. Oyuna bağlı ben kendime yeni PC alacağım, parasının yarısını ben yarısını peder verdi ve kardeşim bu PC de %50 hakkı olduğunu talep ediyor. Elbette günde 1,2 saat vermek benim abi olarak görevim.
Ancak bu bilgisayarın benim kişisel bilgisayarım olacağını söylemiştim zaten, laptopu yaza doğru RAM falan alacağım. Temizletip macunlatacağım ancak hala %50 hak talep ediyor, burada kim haklı o mu ben mi?

Bu soruyu sormak bir abi için yakışmadı.

Hocam babanıza kardeşinizin bu yaşta bu kadar oyun oynamasinin anormal olduğunu anlatin biraz da manipülasyon yaparsınız ben onun iyiliği için istiyorum vb. Babaniz da egitime biraz önem veriyorsa size hak verecektir.

Kardeşlerin birbirleri için canlarını vermeleri gerekirken böyle konuların konuşulması çok üzücü. Beraber bir aktivite saatiniz olursa, yani split screen bir oynasanız daha güzel olur. Lego oyunlarını bu konuda özellikle tavsiye ederim. Bir süre sonra kardeşiniz sıkılır zaten. Takacak bir durum yok. Birlik olmak sizlere tek başına oynamaktan daha büyük bir keyif verir.

Bu soruyu sormak bir abi için yakışmadı.

Orasını bilmem, ben emek harcıyorum, yıllarca hasret çekiyorum. Beyefendi geliyor, hakkıma mı oturuyor? Yok öyle iş!

Son düzenleyen: Moderatör:
1 2 saat otursun diye verirsen PC'yi 2.saatin sonunda elinden almanın kolay olacağını sanmıyorum zırlamaya başlacaktır son sözü babanızın koyması gerek.

Orasını bilmem, ben emek harcıyorum, yıllarca hasret çekiyorum. Beyefendi geliyor, hakkıma mı oturuyor? Yok öyle iş!

Kullanmadigin zaman o kullansin. Oldu bitti. Senin isin varsa kaldirirsin onu. Yeni bir kullanici olustur bilgisayarda bu sayede senin kişisel seylerine giremez.

Geri
Yukarı