Kardeşimizi nasıl adam ederiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin içinizde sakinlik ve pasiflik olduğu için sizde bu sakinleşmeye dönüşmüş. Bilenip tüm ailesini bir gecede katledenler de var. Bunu ihtimal olarak almak ister misin?

Şimdi sen o çocuğun içini bilemezsin. Her çocuk aynı değil, benim gibi annesi babası üzülünce vicdani olarak sıkıntı yaşayan bir çocuk ise bu dediğinize bir taraflarıyla güler. Kusura bakmayın lütfen.

O kadar mesaj yazdım tekrar yazayım. Şahsen ben dayak yiyerek büyüdüm ve yaptığım hataların farkına her tokatta vardım ve şu an aklı başında. Nerede ne yapmasını, nasıl davranmasını veyahut neler demesini bilen bir insan oldum. Buna kültür deniliyor. Evet şiddet bir çözüm değil ama bunu şiddet yerine hatasını anlamak için yaparsa daha etkili olur. Katiller deyince ister istemez bir gülme geldi size karşı kusura bakmayın.
Gülün hatta daha çok gülün. Bana güldüler çünkü ben farklıyım, onlara gülüyorum çünkü hepsi aynı. Alkışlıyorum sizi 👏👏. Kültür dayak ile ne alaka? Kültür ne demek olduğunu bilmiyorsunuz. Saygı şiddet ile öğretilmez. Bir de çok güzel örnek oluyorsunuz (!).

Şimdi sen o çocuğun içini bilemezsin. Her çocuk aynı değil, benim gibi annesi babası üzülünce vicdani olarak sıkıntı yaşayan bir çocuk ise bu dediğinize bir taraflarıyla güler. Kusura bakmayın lütfen.
Pekala o zaman kardeşim şöyle anlatayım. Ben ağabeyimi dövmüş birisiyim. Neredeyse kolunu kırıp hastaneye yollayacaktım. Yeterince açık oldu mu?

Sizin içinizde sakinlik ve pasiflik olduğu için sizde bu sakinleşmeye dönüşmüş. Bilenip tüm ailesini bir gecede katledenler de var. Bunu ihtimal olarak almak ister misin?
Hocam o zaman hiçbir şey yapmasın. Ne de olsa telefonu elinden gittiği için de cinayet işleyebilir. Bence en iyisi dayak ama sadece zarar verme amacı taşıyan bir dayak değil. Zamanında öğretmenlerimizin bizi korkutmak için parmak ucumuza cetvelle vurması gibi bir dayak.

Gülün hatta daha çok gülün. Bana güldüler çünkü ben farklıyım, onlara gülüyorum çünkü hepsi aynı. Alkışlıyorum sizi 👏👏. Kültür dayak ile ne alaka? Kültür ne demek olduğunu bilmiyorsunuz. Saygı şiddet ile öğretilmez. Bir de çok güzel örnek oluyorsunuz (!).

Tamam. Burada onlarca dayak ile adam oldum diyen insanları bir tarafa bırak senin düşüncen doğru mu demeliyiz? Arkadaşın kardeşi saygıdan anlamıyormuş. Geriye ne kaldı?

Hocam o zaman hiçbir şey yapmasın. Ne de olsa telefonu elinden gittiği için de cinayet işleyebilir. Bence en iyisi dayak ama sadece zarar verme amacı taşıyan bir dayak değil. Zamanında öğretmenlerimizin bizi korkutmak için parmak ucumuza cetvelle vurması gibi bir dayak.
Bu sinirlenme olayı özellikle vurma kırma gibi eylemlerde vücutta özel etki ortaya çıkartıyor.
Çocukluğumda her yaptığım hata için bir şeyim alınsaydı veya cezalandırılsaydım bu kadar sıkıntılı bir hayat biçimine düşmezdim. Dediğin çözüm %100'lük bir çözüm değil. Nasıl kötünün kötüsü varsa iyinin de iyisi var.

Pekala o zaman kardeşim şöyle anlatayım. Ben ağabeyimi dövmüş birisiyim. Neredeyse kolunu kırıp hastaneye yollayacaktım. Yeterince açık oldu mu?

Her çocuk aynı değil derken neden bahsettim bir düşün istersen :)

Yani sen şimdi abini dövdün diye o çocukta mı dövecek? Her insan aynı değil neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz.

Tamam. Burada onlarca dayak ile adam oldum diyen insanları bir tarafa bırak senin düşüncen doğru mu demeliyiz? Arkadaşın kardeşi saygıdan anlamıyormuş. Geriye ne kaldı?
Düşüncem de ne varmış? Şiddet mahut hakaret mi var? Asıl sizinki yanlış. Öldürsün mü diyeyim? Taassup resmen. Her dayak yiyen adam olsa, farklı olurdu şimdi. Dayak yemeden adam olmuyor muyuz?

Acaba çocukken annenizden gizli tablet oynayıp dayak yiyip kin mi güttünüz? Doğum tarihinizi yanlış girmişsinizdir; belki de yaşınız 7 olmalı. Dersleri de yasaklayın sultan hazretleri!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı