Kardiyo zaman kaybı mı?

iTiqReGo

Picopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Merak ettiğim bir konu var. İnternette baktım ve herkes kardiyo yaparak zamanınızı kaybetmeyin gibi şeyler söylüyorlar. Fakat benim şu anki amacım karın kası çıkarmak ama öncelikle yağları yakmam lazım ve ip atlıyorum şu anlık. İnternette yağ oranımı ölçtüm ve yaklaşık 15.50% kadar çıktı. Yakında kardiyo olarak koşmaya da başlamaya düşünüyorum. Yağları hem kaybetmek istiyorum fakat kas kütlemi korumak da istiyorum o yüzden fitness gidiyorum. Benim sorularım şunlar: kardiyo yaparak zaman mı kaybederiz? Kardiyordan sonra ne yemeliyim? Koşmak iyi bir seçenek mi? L-Carnitine kullanmalı mıyım?

Kardiyo zaman kaybı değil tabii ki. Yağ yakmak istiyorsanız kalori açığı verip yağ yakmanız lazım. Eğer koşma, ip atlama gibi şeyler yaparsanız vücuttan su atarsınız. Yağ yakmak istiyorsanız da yokuşlu yürüyüş yapabilirsiniz. Su atmak istiyorsanız bol su içip yüksek yoğunluklu kardiyo yapmalısınız. L-Carnitine yerine de kafein, yohimbine gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Kafein daha güvenlidir. Protein Ocean'ın thermo burner tarzı ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Kardiyo zaman kaybı değil tabii ki. Yağ yakmak istiyorsanız kalori açığı verip yağ yakmanız lazım. Eğer koşma, ip atlama gibi şeyler yaparsanız vücuttan su atarsınız. Yağ yakmak istiyorsanız da yokuşlu yürüyüş yapabilirsiniz. Su atmak istiyorsanız bol su içip yüksek yoğunluklu kardiyo yapmalısınız. L-Carnitine yerine de kafein, yohimbine gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Kafein daha güvenlidir. Protein Ocean'ın thermo burner tarzı ürünlerini de tercih edebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Birde bu direnç lastiklerinde direnci 11-36kg yazıyor örneğin. Yani ben kendimi kaldırırken bu şey kaç kilo ağrılığımı alıcak benim?

Teşekkür ederim. Birde bu direnç lastiklerinde direnci 11-36kg yazıyor örneğin. Yani ben kendimi kaldırırken bu şey kaç kilo ağrılığımı alıcak benim?
Hocam o sizin lastiğe uyguladığınız dirence bağlı biraz. Onları deneyerek almanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı