Karşı Cins Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben güvenemiyorum kadınlara 🙂 Onun dışında ülkemizdeki taciz, tecavüz olayları sağolsun yan yana oturmayı bırak; aynı sokakta yürüyemiyoruz. En azından ben tenha bir sokakta bir kadınla aynı yolda olduğumu farkedersem başka sokağa geçiyorum direkt.

Ha birde biz erkeklerin fazla ilgisinden mi desem fazla meylinden mi desem fazla egolular. Selam versen yavşama diyorlar 🙂
Egolu olmalarını sebebi bir kıza çok erkek yazıyor. Fake kız hesabı açtığında 100 erkek sana yazarsa egon şişer. Bana 100 kız yazsa benimde egom tavan yapar :)

Çok cinsiyetçi bir yorum olmuş. Ya da sen abarttın. Karşı cinsi sevmemen homo olduğun anlamına gelmez. Kendi cinsine ilgi duyuyorsan homo olursun.
Kendi düşünceme göre; ben bir heteroyum. Karşı cins hoşuma gidiyor. Kesinlikle bizden çok iyi yönleri çokta eksik yönleri var. Zaten topluma göre kadın erkek birbirini tamamlar. Eskilerden beri kadınlar çok hor görülmüştü 55li yıllardan sonra kadınlar eşit muamele görmeye başladı. Günümüze kadar kadın haklarıyla çok uğraşıldı. Şuan feministlerden tiksiniyorum. Bakın feminizm demiyorum feminist diyorum. İdeoloji doğru ama o yolda giden kişiler akıl fikir sahibi değiller. Ayrıca günümüz ergen kızları çok itici. Etrafta girişimci kadın var ya da yok. Lisede sürtüşme peşinde. Her insan eşittir herkesin kanı kırmızı akar.
*Çevrendeki kadınların itici olması sana algı oluşturur. Misal Esra diye çok itici bulduğum bir kız vardı adı Esra olanları görmesem hep çirkindir derim. Seninki de böyle bir şey.
Kadın erkek birbirini tamamlıyorsa nasıl eşit olabilirler?
Kadınlara sokakta, otobüste saçın niye böyle, nasıl etek giyersin diyip yobazlık yapıp saldıran tipler bunun gibiler değil mi? ''kadın oldukları için utanmaları gerektiğini düşünüyorum'', ''Adet sancısını falan iğrenç buluyorum'' sana ne yazacağımı gerçek anlamda hem biliyorum hem de bir okadar bilmiyorum. İyiden iyiye iğrenç bir toplum olup çıktık. Gidip tedavi ol.
Yok ben kimsenin giyimine kuşamına karışmam.

Kadın erkek birbirini tamamlıyorsa nasıl eşit olabilirler?
Yine metnin içinde yazan yazıyı okursan "her insanın kanı kırmızı akar." Tarih boyunca her zaman erkek üstün olmuştur. Şuan çoğu yasaya göre eşittir. Hak, hukuk olarak. Eşitlik kavramını açmamız gerek.

Belki de birlikte olduğumuz kadınlar biz onların yanındayken sanki yanında çok yakışıklı zengin birini hayal ediyorlardır?
Bazende kız arkadaşımız yanındayken fiziği güzel bir kadın geçince bakıyoruz. Belki başka bir kızı hayal edersin. Tek taraflı düşünme.

Yine metnin içinde yazan yazıyı okursan "her insanın kanı kırmızı akar." Tarih boyunca her zaman erkek üstün olmuştur. Şuan çoğu yasaya göre eşittir. Hak, hukuk olarak. Eşitlik kavramını açmamız gerek.
O zaman da gereksiz bir ideoloji oluyor feminizm. Zaten olması gereken konularda eşit. Daha eşitliği savunmak niye?
Bazende kız arkadaşımız yanındayken fiziği güzel bir kadın geçince bakıyoruz. Belki başka bir kızı hayal edersin. Tek taraflı düşünme.
Ben hiç sevdiği kız yanındayken başka bir kız varmış gibi düşunen bir erkek görmedim.

Bana garip geldi bu düşünceler. Aşık olmamışsın, büyük ihtimalle fazla seçici birisindir. Onların davranışlarından ötürü iğrenme duygusu yaşayabilirsin. Adet mevzusu için menopoza kadar beklemek lazım. :D

Homoluk konusunda ise eğer öyle olsaydın, çevren sana bunu belli ederdi diye düşünüyorum. Birine olan ilginden ötürü sana şorolo musun diye sorabilirlerdi gibisinden.

Bu arada profilinde 23 yaşında olduğun yazıyor.

O zaman da gereksiz bir ideoloji oluyor feminizm. Zaten olması gereken konularda eşit. Daha eşitliği savunmak niye?
Eşitliği yasalarda söyledim. Okuduğunuzu anlayarak yorumlarsanız daha iyi olur. Her zaman sınıflandırmak toplum için alçaltıcı bir durum olmuştur. Bir şeyi genel ele alsak sorunlar kesinlikle daha az olurdu. Örneğin herkes aynı okulda sen bir sınıflandırma yapmışsın sevmediğin öğrencileri ayırarak. Ama daha onları tanımıyorsun. Daha çok tanımayı dene. Sonra cinsel tercihini belirle. İticilik cinsiyete göre değil kişiye göre.

Ben hiç sevdiği kız yanındayken başka bir kız varmış gibi düşunen bir erkek görmedim.
Bende hiç sevdiği adam yanındayken başka bir adam varmış gibi düşünen bir erkek görmedim. Kadın erkek klavye fare gibidir. Biri olmazsa diğeri olmuyor.

Bana garip geldi bu düşünceler. Aşık olmamışsın, büyük ihtimalle fazla seçici birisindir. Onların davranışlarından ötürü iğrenme duygusu yaşayabilirsin. Adet mevzusu için menopoza kadar beklemek lazım. :D

Homoluk konusunda ise eğer öyle olsaydın, çevren sana bunu belli ederdi diye düşünüyorum. Birine olan ilginden ötürü sana şorolo musun diye sorabilirlerdi gibisinden.

Bu arada profilinde 23 yaşında olduğun yazıyor.
Bi hata yüzünden öyle oldu. 23 yazıyor ama 19'um. Eşcinselim demedim eşcinsellikten korkuyorum dedim.
Bende hiç sevdiği adam yanındayken başka bir adam varmış gibi düşünen bir erkek görmedim. Kadın erkek klavye fare gibidir. Biri olmazsa diğeri olmuyor.
Anlayamadım?
Eşitliği yasalarda söyledim. Okuduğunuzu anlayarak yorumlarsanız daha iyi olur. Her zaman sınıflandırmak toplum için alçaltıcı bir durum olmuştur. Bir şeyi genel ele alsak sorunlar kesinlikle daha az olurdu. Örneğin herkes aynı okulda sen bir sınıflandırma yapmışsın sevmediğin öğrencileri ayırarak. Ama daha onları tanımıyorsun. Daha çok tanımayı dene. Sonra cinsel tercihini belirle. İticilik cinsiyete göre değil kişiye göre.
Peki yasalarda eşitiz de diğer konularda eşit olmamız hem İslam'a hem doğaya aykırı değil midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı