[Karşılaştırma] Pardus vs Debian

@illedelinux inşallah evine döner foruma.
Bence Debian Xfce daha güzel.

Dosya Ekleri

• (5) [Karşılaştırma] Pardus vs Debian _ Sayfa 2 _ Technopat Sosyal ve diğer 2 sayfa - Kişisel -...png
    (5) [Karşılaştırma] Pardus vs Debian _ Sayfa 2 _ Technopat Sosyal ve diğer 2 sayfa - Kişisel -...png
    206,7 KB · Görüntüleme: 87
Güzel karşılaştırma, elinize sağlık. Bu konu benim "Debian Pardus'dan daha iyi" mesajı ve bazı arkadaşların mesajları ile açıldı galiba.
O benim kendi görüşümdü, bana göre Debian daha iyi. Kaynak kullanımı çok daha az ve GUI uygulamalar yerine komut satırı uygulamaları daha çok seviyorum. Ayrıca özelleştirilmemiş XFCE bence Pardus'un XFCE'sinden daha güzel duruyor. Bir de Debian'ın en büyük sıkıntısı ISO bulmak olabilir. Kurulum ekranını karşılaştırmak saçma bence. Çünkü Debian'ın onlarca ISO'su var. Meslea ben testing olanı kullanıyorum, bu sayede stabil paketler yerine daha yeni paketlere erişebiliyorum. Ayrıca kurulum ekranları farklı dediğim gibi. Ben aşağıdaki uygulama ile kurmuştum.
1610007953260.png

Ayrıca kurulum ekranları farklı dediğim gibi. Ben aşağıdaki uygulama ile kurmuştum.
Zaten "KURULUM" başlığı altında iki farklı kurulum şekli olduğunu birinin Calamares diğerinin Debian'ın kendi kurucusu olduğunu belirttim. Ayrıca bu konu sizin mesajınız üzerine açılmadı. Forumda Pardus öneren insanlara hahaha atan insanların Pardus'u kullanmadan yorum yaptığı için açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı