Kaspersky'den Korsan Oyuna Teşvik Edici Reklam

Bugün facebook'ta gezinirken gördüm bu reklamı. Açıkcası bu yaptıklarını hiç etik bulmadım. Bildiğin siz korsan oyunları indirin virüsleri biz hallederiz gibi bir üslup kullanmışlar. Anlam veremediğim ise oyun yapan insanlar meslektaşları sayılır. Sonuçta iki tarafta yazılım üretip bunun üzerinden para kazanıyor. Oyuna para vermeyen insanın kendilerinin çokta işe yaramayan yazılımlarına yıllık 100 TL vereceklerini sanıyolar sanırım. Onu da korsan kullanırlar.(oyunlar gibi :D :D )
375101

Fiyatların pahalı olması oyunları korsan oynamaya sebep değil. Kimse kendini kandırmasın.

Nedenmiş o? Para yok diye oyunda mı oynamayacağız? Bal gibide oynarız fiyatı kabul edilebilir seviyeye inerse de alırız. Yoksa 400 liralara oyun satılmaya devam edilirse Türkiye'de kimse orijinal oyun almaz.

Son düzenleme:
@FalconPolat kızgın atmak yerine görüş bildirebilirsin.

Ülkemizde oyunların pahalı olmasının en büyük sebebi dolar ve euro kuru sebebiyle oyun fiyatlarının 5-6 katı fiyata satılması. Maalesef kabul etmeliyiz ki Türkiye'de oyun oynamak artık lüks. Oyun oynamayalım mı demişsin. Şuan 400 TL fiyat etiketli oyunları oynamak için gereken sistem 4000 TL den az değil. Bilgisayara o parayı veren adam oyuna da verir.

Hem tüm oyunlar 400 TL değil ki. Bir çok FTP oyun var. Dersen ki FTP oyunların çoğu multiplayer ben tek oynamak istiyorum. Yıl olmuş 2019 Steam var belirtli dönemlerde fiyatlar inanılmaz düşüyor. Takip et indirimleri al. Pintipanda adlı yayıncının yeni serisini tavsiye ederim ucuz ama keyifli oyunlar diye. Yok illa oynayacam diyorsan 400 TL oyunu git çalış, emek ver al.

Fiyatlar böyle olunca Türkiye'de kimsenin oyun almaması problem değil. Kimse orijinal oyun almayınca oyunlarda Türkçe dil seçeneği olmuyor. Sonra "AmErİGaLı BuNlAR TürK DüŞManı BAsiTleŞtirLmiŞ ÇinÇe bİlE Var TürKç.e yoğhh" diye ağlarsın. Tabii adam Çince dil ekeyecek Türkiye ile Çin pazarı bir mi?

Çatır, çutur indiriyorum ben. :D

Tebrik ederim bu şekilde devam edin. Hayatta başarılar. 👍

Ben oyunda Türkçe yok diye ağlayan tiplerden değilim ben yine de anlıyorum. Bir oyuna 400 lira verecek kadar ne aklımı kaçırdım ne de 10-15 bin maaş alıyorum. Her dayatılan fiyatı kabul edersek bugün 400 ise yarın 500-600 olur, hiç dolar kuru bahanesi yapmayın. ABD de 60 dolar olan oyun burada 73 dolar. Eğer burada da 60 dolara satılsaydı o zaman bir şey demezdim. Siz vicdan masturbasyonu yapmaya devam edin.

ABD'de 60 dolara satılan oyun bizim ülkede 92 liraya satılıyor. Herkes böyle fiyatlandırma yapsa korsan kullanımı oldukça azalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
@FalconPolat kızgın atmak yerine görüş bildirebilirsin.

Ülkemizde oyunların pahalı olmasının en büyük sebebi dolar ve euro kuru sebebiyle oyun fiyatlarının 5-6 katı fiyata satılması. Maalesef kabul etmeliyiz ki Türkiye'de oyun oynamak artık lüks. Oyun oynamayalım mı demişsin. Şuan 400 TL fiyat etiketli oyunları oynamak için gereken sistem 4000 TL den az değil. Bilgisayara o parayı veren adam oyuna da verir.

Hem tüm oyunlar 400 TL değil ki. Bir çok FTP oyun var. Dersen ki FTP oyunların çoğu multiplayer ben tek oynamak istiyorum. Yıl olmuş 2019 Steam var belirtli dönemlerde fiyatlar inanılmaz düşüyor. Takip et indirimleri al. Pintipanda adlı yayıncının yeni serisini tavsiye ederim ucuz ama keyifli oyunlar diye. Yok illa oynayacam diyorsan 400 TL oyunu git çalış, emek ver al.

Fiyatlar böyle olunca Türkiye'de kimsenin oyun almaması problem değil. Kimse orijinal oyun almayınca oyunlarda Türkçe dil seçeneği olmuyor. Sonra "AmErİGaLı BuNlAR TürK DüŞManı BAsiTleŞtirLmiŞ ÇinÇe bİlE Var TürKç.e yoğhh" diye ağlarsın. Tabii adam Çince dil ekeyecek Türkiye ile Çin pazarı bir mi?

Tebrik ederim bu şekilde devam edin. Hayatta başarılar. 👍

Teşekkürler, size de. :D

Ben oyunda Türkçe yok diye ağlayan tiplerden değilim ben yinede anlıyorum. Bir oyuna 400 lira verecek kadar ne aklımı kaçırdım ne de 10-15 bin maaş alıyorum. Her dayatılan fiyatı kabul edersek bugün 400 ise yarın 500-600 olur, hiç dolar kuru bahanesi yapmayın. ABD de 60 dolar olan oyun burada 73 dolar.

Fiyatı kabullenme diyorsunuz hâla. Paran yoksa alma. Oyun ihtiyaç değil Lükstür. Bugün 100.000 TL fiyata BMW almayın, arabayı çalın eğer o fiyatı verirseniz yarın 150.000 TL demek kadar saçma bir argüman kuruyorsunuz.

Şahsen ilk önce Crack indirip 1-2 saat oynayıp beğenirsem alıyorum.
13. Cuma-Rocket League gibi oyunların sadece videosunu izleyerek aldığım için pişmanım:/.

Şahsen ilk önce Crack indirip 1-2 saat oynayıp beğenirsem alıyorum.
13. Cuma-Rocket League gibi oyunların sadece videosunu izleyerek aldığım için pişmanım:/.

Korsan ile hiç uğraşmadan direkt Steam üzerinden satın alıp 2 saati geçmeden oynayıp beğenmezseniz iade edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı