Kaspersky'den Korsan Oyuna Teşvik Edici Reklam

Bugün facebook'ta gezinirken gördüm bu reklamı. Açıkcası bu yaptıklarını hiç etik bulmadım. Bildiğin siz korsan oyunları indirin virüsleri biz hallederiz gibi bir üslup kullanmışlar. Anlam veremediğim ise oyun yapan insanlar meslektaşları sayılır. Sonuçta iki tarafta yazılım üretip bunun üzerinden para kazanıyor. Oyuna para vermeyen insanın kendilerinin çokta işe yaramayan yazılımlarına yıllık 100 TL vereceklerini sanıyolar sanırım. Onu da korsan kullanırlar.(oyunlar gibi :D :D )
375101

Kavga etmeyin. Bu torrent oyun olayını firmalar kabul ediyor zaten. Amaçları reklam. İstedikleri takdir online gereksinimi gerektirir olay biter.

Parası olmayan zaten bu oyunu alamayacak. Alamayacak ise firmaya bir zararı var mı? Bu neyin kavgası. Hatta karı bile var. Bu kardan zarar gibi düşünün.

Kavga etmeyin. Bu torrent oyun olayını firmalar kabul ediyor zaten. Amaçları reklam. İstedikleri takdir online gereksinimi gerektirir olay biter.

Parası olmayan zaten bu oyunu alamayacak. Alamayacak ise firmaya bir zararı var mı? Bu neyin kavgası. Hatta karı bile var. Bu kardan zarar gibi düşünün.

Kavga etmiyoruz. Tartışıyoruz. Nasıl bir yararı olsun korsanın? Kimse satın almasa herkes korsan oynasa sen zannediyormusun o oynadığın oyunlar çıkacak?

@muzan

Diyelim ki limon bahçem var. 100 dönüm. Hesap yapar iken ben bu 100 dönümden 15-20 dönümünden limon alamayacağım diye hesaplarım. Her firma üretimin belirli bir yüzdesini bu şekilde hesaplar. Artık oyunlar online bazlı geliyor. Şimdi Diablo 4 çıktı diyelim. Kırılmış versiyonu da çıktı diyelim. Kim indirip oynar onu? Merak eden indirip kurar dener. Sonra paşa paşa parayı verir alır. Bu kadar basittir.

Nasıl bir karı vardıra gelince ise bu reklamdır. Oynamayacak adam bunu konuşur. Diablo sitesine girer vs. Bunu duyan arkadaşı girer. Belki gidip oyunu alır.

Oyunlar her türlü çıkar. Oyunlar çıkmaz ise ekran kartı satılmaz. Umarım anlayabilmişinizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı