Kaynak kitap aldıran öğretmen

Sirius3

Centipat
Daha fazla  
Sene başında İngilizce hocamız MEB'in verdiği kitabın ilerleyen kısımlarda sıkıcılaşmaya başladığını bu yüzden ek kitap aldıracağını söyledi. Bende zaten okul İngilizcesi basit şeylerden oluşuyor MEB'in kitabında ne varsa aynısının yine kaynak kitapta olacağını bildiğim için almak istemedim, ama sonraki haftalarda hoca cidden kafayı taktı almayanların ailesini aramaya başladı dersin ortasında sınıf dışına çıkartıp velimin numarasını isteyip aradı, sınıfa girince ilk soruyu bana yaptırdı. Ondan sonraki haftada ise geldi ve sınavlar seni kurtarmaz ben bu kitaptan ödev vereceğim kitap getirip getirmemekten sözlü vereceğim diyerek bana göre düpedüz tehdit etti. Hocayı nasıl ve nereye şikayet edebilirim?

@Sirius3 Böyle bir şeye hakkı yok dilekçe verin. İdareye ya da İl Milli Eğitim'e hiç bir öğretmen buna zorlayamaz. Herkesin durumu yok.

Vay be öğretmen düzgün bir şekilde yabancı dil öğretmeye çalıştığı için, her konuda yetersiz ve kalitesiz bir kitabı kullanmak istemediği için şikayet edilecek. Gerçekten bu millete her şey müstahak... Size derse gelip telefonuyla oynayan öğretmen lazım.

Maddi durumunuz yoksa maddi durumunuzun olmadığını fotokopi kitap kullanmak istediğinizi söylersiniz olur biter. Orijinal kitap zorluyorsa o zaman şikayet edin.

Edit: Şunu da söylemeden edemeyeceğim bu işin okulunu okumuş öğretmeniniz bir şeye gerekli derken siz o şeyi daha "öğrenme" aşamasındayken eleştiremezsiniz. Nereden biliyorsanız kitapların aynı olduğunu? Matematikte, fizikte de sadece okul kitabını mı kullanacaksınız? Test kitabı almayacak mısınız? Onlarda alacağınızı adım gibi biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay be öğretmen düzgün bir şekilde yabancı dil öğretmeye çalıştığı için, her konuda yetersiz ve kalitesiz bir kitabı kullanmak istemediği için şikayet edilecek. Gerçekten bu millete her şey müstahak... Size derse gelip telefonuyla oynayan öğretmen lazım.

Maddi durumunuz yoksa maddi durumunuzun olmadığını fotokopi kitap kullanmak istediğinizi söylersiniz olur biter. Orijinal kitap zorluyorsa o zaman şikayet edin.

Hiçbir şekilde kaynak aldıramaz öyle bir hakkı yok. Bizim hocalar başımız yanar korkusundan kaynak bile zar-zor öneriyor.

MEB'in kitabında ne varsa aynısının yine kaynak kitapta olacağını bildiğim için.

Yanlış biliyormuşsunuz. MEB'in kitabı fazlasıyla yetersiz. İlkokul ingilizcesi kıvamında kitap. Düzgün İngilizce öğretmeye çalışan her öğretmen kitap aldırır.

Hiçbir şekilde kaynak aldıramaz öyle bir hakkı yok. Bizim hocalar başımız yanar korkusundan kaynak bile zar-zor öneriyor.
Hakkı olmaması=/= Yaptığı şey yanlış. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sistemini öldürdü, kitaplar rezalet, öğretmenlere sağlanan imkanlar rezalet buna rağmen hocalar kendilerini bu tür bencil öğrencilerin şikayet edebileceğini bile bile riske atıp kaynak aldırıyor çünkü öğrencilerinin düzgün bir eğitim görmesini, öğrenmesini, iyi bir geleceğe sahip olmasını istiyorlar. Yoksa onlarda rezalet kitapları kullanıp 3 kelime yan yana koyamayan öğrenciler mezun edip aynı maaşı alırdılar.

Edit: Şunu da söylemeden edemeyeceğim bu işin okulunu okumuş öğretmeniniz bir şeye gerekli derken siz o şeyi daha "öğrenme" aşamasındayken eleştiremezsiniz. Nereden biliyorsanız kitapların aynı olduğunu? Matematikte, fizikte de sadece okul kitabını mı kullanacaksınız? Test kitabı almayacak mısınız? Onlarda alacağınızı adım gibi biliyorum.

Ödev vereceğim ve sözlü vereceğim diyerek tehdit edemez. MEB'in kitabı yetersiz olabilir. Konu o değil zaten. Çocuğun notlarını etkileyecek bir ödevi çocuğa devlet tarafından verilmeyen bir ürün üzerinden vermesi mesele.

Almazsa iyi öğrenemez veya belki de öğrenmek istemiyor, her neyse. Bizim hocalarımız da aldırıyordu ama almazsan şunu yaparım bunu yaparım diyen yoktu. Tersine herkes hemfikirse alalım diye soruyordu. Zorlama durumu varsa istediği yere şikayet edebilir.

Yanlış biliyormuşsunuz. MEB'in kitabı fazlasıyla yetersiz. İlkokul ingilizcesi kıvamında kitap. Düzgün İngilizce öğretmeye çalışan her öğretmen kitap aldırır.

Öğrettiği şey yine aynı zaten bildiğim şeyler hocam tekrar "i can do it", "i can't do it" öğrenmek için para vermek istemiyorum.

Ödev vereceğim ve sözlü vereceğim diyerek tehdit edemez. MEB'in kitabı yetersiz olabilir. Konu o değil zaten. Çocuğun notlarını etkileyecek bir ödevi çocuğa devlet tarafından verilmeyen bir ürün üzerinden vermesi mesele.
Ee tehdit etmezse bu çocuk o kitabı alacak mı ? Almayacak. Başıbozukluk yapacak, normalde o kitabı alıp derse katılacak ve İngilizceyi az çok öğrenecek bir kaç öğrencide öğrenemeyecek, veya bütün sınıf kitabı kullanırken o kitapsız kalacağı için derste uyumsuzluk yaşayacak, yaşatacak. Eğitimden tasarruf yapılmayacağını şu millete öğretemedik. Alsın kardeşim alsın şu kitabı versin 2000 tl 1 kelime bile öğrense faydadır, anne olan baba olan zaten çocuklarının 1 kelime öğrenmesi için boğazından kısar o kitabı alır gerekirse ve bunu sıkıntı yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı