Kedi almak istiyorum ancak kedi alerjim var

EfeWasHere

Picopat
Selam, geçen seneydi eğer doğru hatırlıyorsam. COVID-19 yüzünden zatürre olmuştum (hala belirtileri var mukus gibi, bir geçmedi.) ve hastanede yatarken alerji testi yapmışlardı. Hangi tür olduğunu hatırlamıyorum, sonuçlarda köpek, tavşan (galiba vardı hatırlamıyorum) ve kedi vardı. Ben kedileri çok severim. Gördüğüm yerde sevmek isterim, evime de bir tane almak isterim. Ancak bunu duyunca çok üzüldüm.

İnternette araştırdım bir tedavisi, çözümü var mı diye. Hipoalerjenik kediler diyorlar ancak biraz daha araştırdım ve onun sadece pazarlama taktiği olduğunu öğrendim, sfenks kedileri veya tüysüz kediler bana pek hoş gelmiyor.

Son olarak bir kedi alerjisi aşısı gördüm. Dedim "aha yoksa?" Biraz daha araştırdım, yaklaşık olarak 1 senedir temin edilmiyormuş galiba :/. Başka kişiler de "yattığınız odaya kedi almayın, yatmadan önce kıyafetlerinizi değiştirin, halı kullanmayın, her gün evi toz temizleyici ile temizleyin, evi havalandırın..." vesaire, vesaire diyorlardı. Ben bunları yapmaya razıyım, ancak ailemin pek razı olacağını düşünmüyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim, önerilerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı