Kedi mi köpek mi?

Sameett

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ben bir evcil hayvan sahiplenmek istiyorum. Ailem pek sıcak bakmıyor ama onları ikna ederim diye düşünüyorum. Ben köpek istiyorum ama şu anki evim kopek icin uygun değil o yüzden mecbur kedi kalıyor. Ama kedilere pek ısınamıyorum biraz garip hayvan uzaylı gibi sanki garip garip hareketleri var. Sizce kedi sahiplenmeli miyim? Garil garip hareketler yapmasın yeter :D
Sahiplenirsem İstanbul'da nereden sahiplenebilirim?

Hocam aileniz sıcak bakmıyorsa sakın sarman sahiplenmeyin. O garip hareket yapan cinsten tekirler. British veya Scottish en sakinleridir. Mamasını eksik etmeyip kumunu sürekli temizlerseniz çok sahiplenirler sizi hatta. Ev arkadaşımın sarman kedisi var. Her yere giriyor poşetleri parçalıyor yerinde durmuyor. Kesinlikle kedi sahiplenmelisiniz. Gerçekten bazı kediler evde dolaşırken bir yerleri kırsa da dökse de size yeri geldiğinde arkadaş oluyor neşe kaynağı oluyor.

Merhaba sameett, ben 1 yıl önce ailemden ayrı bir eve çıktım yalnız yaşıyordum ve yanıma bir arkadaş aradığım zamanlarda iş yerinde bir arkadaşım sokakta yavru 15-20 günlük hasta bir kedi getirdi ve onu sahiplendim ilk zamanlarda bu harikaydı fakat büyüdükçe işler sarpa sarmaya başladı, asla rahat durmuyor sürekli hareket halinde her yere tırmanıyor, perdelerim delik deşik sürekli bilgisayar monitörümün üzerine çıkıyor (bir gün devrilmesinden çok korkuyorum) sürekli oyun oynarken ısırıyor farkında değil oyun sanıyor ama harbi canım yanıyor çok meraklı her yere giriyor çıkıyor, o gerçek bir canavar masada duran ne varsa yere atıyor patileriyle ASLA HAYIR DAN ANLAMIYOR ASLA SÖZ DİNLEMİYOR ASLA UYUMYOR!!! Ama tatlı.

Hocam aileniz sıcak bakmıyorsa sakın sarman sahiplenmeyin. O garip hareket yapan cinsten tekirler. British veya Scottish en sakinleridir. Mamasını eksik etmeyip kumunu sürekli temizlerseniz çok sahiplenirler sizi hatta. Ev arkadaşımın sarman kedisi var. Her yere giriyor poşetleri parçalıyor yerinde durmuyor. Kesinlikle kedi sahiplenmelisiniz. Gerçekten bazı kediler evde dolaşırken bir yerleri kırsa da dökse de size yeri geldiğinde arkadaş oluyor neşe kaynağı oluyor.
Büyük ihtimal sizin dediğiniz türler barınaklarda falan yoktur. Satında alabilirim ama şu sıralar fazla param yok

Merhaba sameett, ben 1 yıl önce ailemden ayrı bir eve çıktım yalnız yaşıyordum ve yanıma bir arkadaş aradığım zamanlarda iş yerinde bir arkadaşım sokakta yavru 15-20 günlük hasta bir kedi getirdi ve onu sahiplendim ilk zamanlarda bu harikaydı fakat büyüdükçe işler sarpa sarmaya başladı, asla rahat durmuyor sürekli hareket halinde her yere tırmanıyor, perdelerim delik deşik sürekli bilgisayar monitörümün üzerine çıkıyor (bir gün devrilmesinden çok korkuyorum) sürekli oyun oynarken ısırıyor farkında değil oyun sanıyor ama harbi canım yanıyor çok meraklı her yere giriyor çıkıyor, o gerçek bir canavar masada duran ne varsa yere atıyor patileriyle ASLA HAYIR DAN ANLAMIYOR ASLA SÖZ DİNLEMİYOR ASLA UYUMYOR! Ama tatlı.

Hocam tam NPC gibi yazmışsınız:). Umarım bende sahiplenebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba sameett, ben 1 yıl önce ailemden ayrı bir eve çıktım yalnız yaşıyordum ve yanıma bir arkadaş aradığım zamanlarda iş yerinde bir arkadaşım sokakta yavru 15-20 günlük hasta bir kedi getirdi ve onu sahiplendim ilk zamanlarda bu harikaydı fakat büyüdükçe işler sarpa sarmaya başladı, asla rahat durmuyor sürekli hareket halinde her yere tırmanıyor, perdelerim delik deşik sürekli bilgisayar monitörümün üzerine çıkıyor (bir gün devrilmesinden çok korkuyorum) sürekli oyun oynarken ısırıyor farkında değil oyun sanıyor ama harbi canım yanıyor çok meraklı her yere giriyor çıkıyor, o gerçek bir canavar masada duran ne varsa yere atıyor patileriyle asla hayırdan anlamıyor asla söz dinlemiyor asla uyumyor! Ama tatlı.

Monitörün üstüne çift taraflı bant yapıştırın 1-2 kere dokunuyor rahatsız oluyor daha tırmanmıyor.

Köpek bakımı zordur sürekli gezdirmen gerekiyor kediler belli bir yaşa geldikten sonra kendi haline takılıyor, o yüzden bence kedi daha iyi hem daha temiz hem de daha kolay bakımı fakat kedinin dezavantajı da yer değiştirmeyi sevmez öyle uzun tatillere gidiyorsan bıraktığın yerde rahat edemez.

Monitörün üstüne çift taraflı bant yapıştırın 1-2 kere dokunuyor rahatsız oluyor daha tırmanmıyor.

Köpek bakımı zordur sürekli gezdirmen gerekiyor kediler belli bir yaşa geldikten sonra kendi haline takılıyor, o yüzden bence kedi daha iyi hem daha temiz hem de daha kolay bakımı fakat kedinin dezavantajı da yer değiştirmeyi sevmez öyle uzun tatillere gidiyorsan bıraktığın yerde rahat edemez.

Evet söylediğiniz yöntemi birkaç arkadaşım da söyledi fakat ben monitöre bant yapıştırmak istemedim onun yerine monitörün tam üstüne duvar delerek raf yaptım artık monitöre çıkamıyor boyu yetmediği için rafa da çıkamıyor,

Kedi bakmak kolay değil sahipleneceksiniz yaşanacaklara hazırlıklı olmanız lazım. Uzun sorunuz varsa kedi hakkında seve seve cevaplarım çok hareketli bir sarman kedi sahibiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı