Kelimenin tam anlamıyla hiç arkadaşım yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kerosene

Picopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Zaten okula gitmediğim için arkadaş edinmem mümkün değil, ki okurken de ortaokuldan bir arkadaşım vardı sadece, hani yediği içtiği yattığı yer bile paylaşılan gerçekten kardeşten öte olan biriydi. Sonra ikimiz de birbirimize okkalı kazık attık. Çok beter düşman olduk. Numaralarımızı değiştirdik ulaşmamız mümkün değil. Gördüğünüz gibi oldukça bunaldım bütün gün ya kuşla oynuyorum ya da ev işi yapıp telefonda geziniyorum. Evden çıkmama pek sıcak bakmıyor ailem zaten çıksam ne yapacağım, tek başıma gezmek benim için sorun değil aksine hoşuma gider ama buna izin vermiyorlar. Gerçekten oldukça bunaldım bu yalnızlıktan ve bir senedir böyleyim kafayı yememiş olmam gerçekten mucize.

Screenshot_2023_1002_030108.jpg

Screenshot_2023_1002_031435.jpg

Akışa bile düşmemiş, o derece sıkıldım artık bu durumdan.

Son düzenleme:
Ben de aynı. Rehberim bu şekilde. Tabii benim durum asosyallik sebepli. Odaklanmakta da sorun yaşıyorum. Psikoloji kadar önemli bir şey yokk valla.

Adam olmak.
Çevrende herkes şaşırsa bunu da senden bilse.
Sen aklı başında kalabilirsen eğer.
Herkes senden kuşku duyarken hem kuşkuya yer bırakır.
Hem kendine güvenebilirsen eğer.
Bekleyebilirsen usanmadan.
Yalanla karşılık vermezsen yalana.
Kendini evliya sanmadan.
Kin tutmayabilirsen kin tutana.
Düşlere kapılmadan düş kurabilir.
Yolunu saptırmadan düşünebilirsen eğer.
Ne kazandım diye sevinir, ne yıkıldım diye yerinir.
İkisine de vermeyebilirsen değer.
Söylediğin gerçeği eğip büken düzenbaz.
Kandırabilir diye safları dert edinmezsen.
Ömür verdiğin işler bozulsa da yılmaz.

Koyulabilirsen işe yeniden.
Döküp ortaya varını yoğunu.
Bir yazı-turada yitirsen bile.
Yitirdiklerini dolamaksızın dile.
Baştan tutabilirsen yolunu.
Yüreğine sinirine dayan diyecek.
Direncinden başka şeyin kalmasa da.
Herkesin bırakıp gittiği noktada.
Sen dayanabilirsen tek.

Herkesle düşüp kalkar erdemli kalabilirsen.
Unutmayabilirsen halkı krallarla gezerken.
Dost da düşman da incitemezse seni.
Ne küçümser ne de büyültürsen çevreni.
Her saatin her dakikasına.
Emeğini katarsan hakçasına.
Her şeyiyle dünya önüne serilir.
Üstelik oğlum adam oldun demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten okula gitmediğim için arkadaş edinmem mümkün değil, ki okurken de ortaokuldan bir arkadaşım vardı sadece, hani yediği içtiği yattığı yer bile paylaşılan gerçekten kardeşten öte olan biriydi. Sonra ikimiz de birbirimize okkalı kazık attık. Çok beter düşman olduk. Numaralarımızı değiştirdik ulaşmamız mümkün değil. Gördüğünüz gibi oldukça bunaldım bütün gün ya kuşla oynuyorum ya da ev işi yapıp telefonda geziniyorum. Evden çıkmama pek sıcak bakmıyor ailem zaten çıksam ne yapacağım, tek başıma gezmek benim için sorun değil aksine hoşuma gider ama buna izin vermiyorlar. Gerçekten oldukça bunaldım bu yalnızlıktan ve bir senedir böyleyim kafayı yememiş olmam gerçekten mucize.

Eki Görüntüle 1964569

Eki Görüntüle 1964571

Okulu bıraktıktan sonra taşınmıştık ilçe değiştik sadece ama yeterliydi hiç arkadaşım çevrem yoktu boş boş evdeydim bizimkiler çık gez dolaş arkadaş bul desede öyle olmuyordu sokağa çıkınca arkadaş bulunmuyor sosyalleşilmiyor maalesef sonra bir işe girmiştim bu sayede az da olsa çevren edinme şansı yakalamıştım akşamları boş boş gezerken veya tek başıma otururken arkadaşta edinmiştim 1-2 derken bir sürü oldu tabii senin durumunda ailen evden çıkmana da sıcak bakmıyormuş ablanla arada çıkıp dolaşmayı deneyebilirsin akrabalarından seninle yaşıt birileri varsa illa vardır onlarla zaman geçirebilirsen ve ailen biraz da olsa dışarı çıkmana izin verirse bu döngüyü kırabilirsin ailen çıkmana izin vermiyorsa ablan belki bu konuda sana destek arka çıkabilir.

Ben de böyleyim çoğu zaman ama mutluyum.

Okulu bıraktıktan sonra taşınmıştık ilçe değiştik sadece ama yeterliydi hiç arkadaşım çevrem yoktu boş boş evdeydim bizimkiler çık gez dolaş arkadaş bul desede öyle olmuyordu sokağa çıkınca arkadaş bulunmuyor sosyalleşilmiyor maalesef sonra bir işe girmiştim bu sayede az da olsa çevren edinme şansı yakalamıştım akşamları boş boş gezerken veya tek başıma otururken arkadaşta edinmiştim 1-2 derken bir sürü oldu tabii senin durumunda ailen evden çıkmana da sıcak bakmıyormuş ablanla arada çıkıp dolaşmayı deneyebilirsin akrabalarından seninle yaşıt birileri varsa illa vardır onlarla zaman geçirebilirsen ve ailen biraz da olsa dışarı çıkmana izin verirse bu döngüyü kırabilirsin ailen çıkmana izin vermiyorsa ablan belki bu konuda sana destek arka çıkabilir.
Hocam ablam başka şehirde. Yaşıtım akrabam yok maalesef, 20 yaşında bir kız kuzenim vardı evlendi bu yaz.

Eki Görüntüle 1964569

Eki Görüntüle 1964571

Benimde arkadaşım yok takmıyorum açıkçası önüme bakiyorum

Hocam ablam başka şehirde. Yaşıtım akrabam yok maalesef, 20 yaşında bir kız kuzenim vardı evlendi bu yaz.

Ben dostum dediğim insanı inanmazsınız Online bir oyundan buldum 5 yıldır da arkadaşız universiteyi aynı şehre yazdık bu yıl beraber universite okuyacaz yani sana tavsiyem Online ortamlarda takılabilirsin.

Ben dostum dediğim insanı inanmazsınız Online bir oyundan buldum 5 yıldır da arkadaşız universiteyi aynı şehre yazdık bu yıl beraber universite okuyacaz yani sana tavsiyem Online ortamlarda takılabilirsin.

Takılıyorum zaten ama sanaldaki kızlar çok şımarık oluyor erkeklerden bahsetmiyorum bile hemen cinsellik konusuna giriyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı