Kendi antrenman programımı nasıl yaparım?

Amatör yapacaksanız Play Store'da özelliklerinize ve ne istediğinize bağlı olarak beslenme + antrenman programı yapan uygulamalar var.

Profesyonel yapacaksanız kaliteli bir hocaya gitmeniz şart. Belli miktar ücret karşılığında size uygun beslenme ve antrenman programı yaptırabilirsiniz. Gittiğim hocaya sırf program yaptırmak için 9-10 saatlik yoldan geliyorlardı.

Doğru program ve doğru beslenme çok önemli. Örneğin gittiğim salona 2 yıldır giden adamın vücudunda zerre değişiklik yok. Benim kollar 3 ayda şişince iğne, protein gibi şeyler kullandığımı düşündüler fakat sadece programımı uyguladım.

Boğazına düşkün bir hanzo olduğum için çok kaçamak yapıyorum. Programa tam uysam muhtemelen 6 ayda bambaşka vücudum olacak.

Yani önce ne istediğine karar vermelisin.

-Hareketleri bizzat denemek
-Hareketlerin isimlerini öğrenmek
-Örnek programlara göz atmak
-Örnek bir antrenman videosu izlemek
-Profesyonel birinden yardım almak

Bunları göz önünde bulundurursanız kendini daha iyi bir şekilde geliştirebilirsin.

Amatör yapacaksanız Play Store'da özelliklerinize ve ne istediğinize bağlı olarak beslenme + antrenman programı yapan uygulamalar var.

Profesyonel yapacaksanız kaliteli bir hocaya gitmeniz şart. Belli miktar ücret karşılığında size uygun beslenme ve antrenman programı yaptırabilirsiniz. Gittiğim hocaya sırf program yaptırmak için 9-10 saatlik yoldan geliyorlardı.

Doğru program ve doğru beslenme çok önemli. Örneğin gittiğim salona 2 yıldır giden adamın vücudunda zerre değişiklik yok. Benim kollar 3 ayda şişince iğne, protein gibi şeyler kullandığımı düşündüler fakat sadece programımı uyguladım.

Boğazına düşkün bir hanzo olduğum için çok kaçamak yapıyorum. Programa tam uysam muhtemelen 6 ayda bambaşka vücudum olacak.

Yani önce ne istediğine karar vermelisin.
Kifozum var onun için yapmak istiyorum.
Sırt, Karın, Göğüs, Kalça kaslarım, Bacak kaslarımı geliştirmem gerekiyor onun için istiyorum.

Valla bence hoca ve yapay zeka dışında kendi yapacağın program kötü olur. Home Workout - No Equipment - Apps on Google Play
Bu uygulamayı kullanıyordum.
Hocam o uygulama nedense güven vermiyor bana, Daha doğrusu her yerde buluna biliyor o bilgiler.

Geri
Yukarı