Kendi Antrenman Programım

Programını çöpe at.
5 Tane Temel Hareketleri yapmalısın. Şu Şekilde yaparsan çok verim alırsın. Bu programın amacı hızlı bir sekilde yağ yakıp aynı zamanda kas kütlesi kazanırsın.
1- Squat 2-Bench Press 3- Barbell Row / Barfisk 4- Deadlift 5- Overhead Press

Son düzenleme:
Sitede Fullbody önerileri görünce mutlu oluyorum. Arkadaşlar gayet haklı ayrıca Türkiye de gerçekten doğru, bilgili ve bilimsel içeriklere sahip birini arıyorsan Ağırsağlam kanalına bakmanı öneririm. En doğru bilgileri Ağırsağlam veriyor.
Bu antreman yeterli mi yani eksik hareketler yok mu?
Bu antreman yeterli mi yani eksik hareketler yok mu?
Daha önce hiç deadlift ve overhead press yapmadım.

Dosya Ekleri

• program5x5.png
    program5x5.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 45
Spor geçmişinde varmış eğer istersen bu programa başlayabilirsin, zaten bu programa başlamak için en az 6 ay spor geçmişin olması lazım. Ayrıca sitedeki makalenin hepsini oku, orada ne yazıyorsa onu yap.
Spor geçmişim var da burdaki bazı hareketleri hiç denemedim deadlift falan zor hareketler bence kendimi sakatlamak da istemiyorum.

Birincisi günde sadece iki bölge çalıştırman gerekiyor ikincisi 4x15'ler falan çok saçma. Eğer göğüs antrenmanı yapıyorsan 12 10 10 8 şeklinde olmalı ve ağırlıklarını yükseltmelisin. Onun haricinde program sabit olmamalı 1.5 ayda değiştirmen lazım şu an evet bunu 4 güne bölerek yapabilirsin ama bir programa tabi kalma.

Peki sizce bu program nasıl? 3 güne bölerek yapıyordum. A1-A2 vs. eşleşerek yapılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20191205_141657.jpg
    IMG_20191205_141657.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20191205_141721.jpg
    IMG_20191205_141721.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 32
Kilo almaya çalışıyorsan kalorini hesapla ve 3-4 saatte bir yemek yemeye çalış insülin anabolik hormon onu 3-4 Saatte bir aktif etmen daha çok kas kazanmanı sağlayacaktır.

3-4 Saatte insülini aktif ettiğin öğünler dengeli olsun (temiz karb., protein, sağlıklı yağ)şekerli beslenme yani. :)

Kilo alma gibi derdim yok fiziğimden memnunum. İlk ay full body programın sonucu bu;
1575545623854.png

Yeni konular

Geri
Yukarı