Kendimi kötü hissediyorum

Aslında hocam co-op oynayacak arkadaşım yok o yönden de etkiliyor biraz.

Tek takılın hocam arkadaş şart değil ki. Milyon tane Steam'de singleplayer güzel oyun var. Bende aylardır arkadaşlarla oyun oynamıyorum. Ay oldu Bannerlord aldım sadece ayarlarına grafiklerine bakıp çıktım daha oynamadım bile oyunu. The Walking Dead Definitive series indirimde ona bakabilirsiniz. Sarar bu oyun sınav haftasından sonra ufak ufak bende oynayacağım.

Diğer arkadaşların yazdıkların yaptığım çıkarımla; sınav stresini atacak yer arıyor bünye. Ders çalışmaktan kaçınıp oyuna daha yakın olma durumu da muhtemelen bu yüzden.

Ailenizin okul konusunda düşünceleri neler?

Sigaraya başlamaya niyetim yok hocam örnek vermek için söyledim aşırı zor bir dönemden geçiyoruz. Helede benim gibi temeli olmayanlar için. Bir de mezuna kalma olasılığı olunca daha da stresleniyorum. 4 yıllık üniversite gelsinde ne gelirse gelsin kafasindayim şu an. En azından 4 yıl okuduktan sonra askerde kalır yedek Subay'dan askerliğe başlarım.

Vallahi hocam bende kara harp okuluna hazırlanıyorum. Hem spor hem evde ders çalışma okul onun yanında dışarıda koşuya gitme sınav haftası geliyor. Doğru düzgün kendime zaman ayıramıyorum. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız. Bende derse kaçıyorum hocam iyi sosyaller.

Tek takılın hocam arkadaş şart değil ki. Milyon tane Steam'de singleplayer güzel oyun var. Bende aylardır arkadaşlarla oyun oynamıyorum. Ay oldu Bannerlord aldım sadece ayarlarına grafiklerine bakıp çıktım daha oynamadım bile oyunu. The Walking Dead Definitive series indirimde ona bakabilirsiniz. Sarar bu oyun sınav haftasından sonra ufak ufak bende oynayacağım.

Hocam TWD serisi kaç kere bitirdim pp zaten TWD clementine.

Diğer arkadaşların yazdıkların yaptığım çıkarımla; sınav stresini atacak yer arıyor bünye. Ders çalışmaktan kaçınıp oyuna daha yakın olma durumu da muhtemelen bu yüzden.

Ailenizin okul konusunda düşünceleri neler?

Hocam notlarımın hepsinin 90 üstü olmasınını istiyorlar.

Bendede gecen yil olmuştu artık tek başıma takılmaya karar vermiştim en arkada oturuyordum ki hala oturuyorum bu yuzden depresyona falan girmeye baslamistim kendi kendime benim burda ne isim var diye sorgulamaya basladim sonra okulda artık sinirli biri olmuştum mesele hoca serbest bıraktığında hemne hemen herkes birbiriyle sohbet ediyordu ben en arkada tek başıma sıkılıyordum yani bu benim tercihindi ama sonra alıştım falan işte bunların nedenide sanırım sosyallesmemem kimseyle komsumadiginda hep tek takıldığında kotu oluyor
Benim içimde ne gelgitler oluyor.. Kendimi bildim bileli ciddi anlamda yalnızım. Okula gittiğim serviste bile önlerde oturmama rağmen herkes önler için yer kapmaya çalışırken önlerde olmama rağmen yanıma oturmadıkları o gün anladım. İtiraf edeyim, şuan gözlerim dolu ve gülümseyerek yazıyorum bunları :). O gün ruhen intihar gerçekleşti. Ruhumu bedende işkence ettiriyor gibiyim. Gerçekten o gün serviste ağlamıştım sessizce. Okulda ağlamadım dememek için yalan söyeldim, Allah affetsin... Yok olmayınca olmuyor. Namaz kılıyorum, o anda bile ağladığım zamanlar oluyor. Allah benimle diye sanki fakir tesellisi yapıyrum.. Olsun. Allah benimle. Bir yol açılacak inşallah.

Hocam TWD serisi kaç kere bitirdim pp zaten TWD clementine.

Hocam notlarımın hepsinin 90 üstü olmasınını istiyorlar.

Belki öylesine koymuşsunuzdur dedim hocam. Siz onları boş verin notlar yıllar sonra hatırlanmaz bile. 5 yıl sonra umurunuzda olmayacak şeyleri 5 dakika düşünmeyin. Demek istediğim dersini çalış fakat sözlere aldanma.

Bu tavsiyem herkesedir arkadaşlar o kadar boş strese giriyoruz ki varya bundan 1 hafta yada 2 hafta sonra herkesin stresi bitmiş olacak cunku sinavlar bitmiş olacak bunun gibide bu hayatta zorluklar la karşılaşabiliriz kötü günlerimiz olacaktır ama hep sunu hatirlayin bu bir gün bitecek bütün zorluklar stresler kaygılar endişeler bunların hepsi bir gün bitecek 3-5 günlük dünya için kendimizi boğmamiza değmez dünyanın en zengin insanida olsan bir gün öleceksin bu yüzden kendinizi yirtmayalim böyle söyler için geçmişte bu dünyadaki en mutlu insanda öldü en mutsuz insanda en şanslı insanda öldü en şansız insanda en fakir insanda öldü en zengin insanda her şey geçicidir bu yuzden sen çalış elinden geleni yap sonra allah neyi nasıl nasip ederse odur ama sende kendini salma çalış

Bu tavsiyem herkesedir arkadaşlar o kadar boş strese giriyoruz ki var ya bundan 1 hafta ya da 2 hafta sonra herkesin stresi bitmiş olacak cunku sinavlar bitmiş olacak bunun gibide bu hayatta zorluklar la karşılaşabiliriz kötü günlerimiz olacaktır ama hep sunu hatirlayin bu bir gün bitecek bütün zorluklar stresler kaygılar endişeler bunların hepsi bir gün bitecek 3-5 günlük dünya için kendimizi boğmamiza değmez dünyanın en zengin insanida olsan bir gün öleceksin bu yüzden kendinizi yirtmayalim böyle söyler için geçmişte bu dünyadaki en mutlu insanda öldü en mutsuz insanda en şanslı insanda öldü en şansız insanda en fakir insanda öldü en zengin insanda her şey geçicidir bu yuzden sen çalış elinden geleni yap sonra Allah neyi nasıl nasip ederse odur ama sende kendini salma çalış.

Evet bir gün bitecek ancak üniversite sınavı gerçekten geleceğimizin 30 yılını aşağı yukarı etkileyen bir sınav. Hakkimizda hayırlısı olsun ne diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı