Kendimi psikolojik kötü hissediyorum

Bluewarrior

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 22 yaşında İstanbul'da yaşıyorum uzun zamandır hatta çocukluğumdan beri oyun oynarım. Technopat'ı da uzun zamandır takip ederim hatta bu aralar kötü bir dönem geçiriyorum sanırım aslında ortada büyük bir sebep yok liseyi meslek lisesinde devam ederken bırakıp açıktan bitirdim üniversite sınavına girdim fakat istediğim gibi geçmedi ve istediğim yeri kazanamadım. Birçok işte çalıştım en son barista olarak çalıştığımda o işi sevdim ve devam ettim hayatımın 3 senesini (18-21) yaş arası Marmaris ve Bodrumda yaşayarak geçirdim ailemle. O 3 sene içerisinde çok fazla yalnız kaldım arkadaşlarımdan tamamen uzaklaşmıştım çünkü İstanbul'dan ayrıldığımda zaten çok fazlada arkadaşım yoktu geçen yaz İstanbula geri taşındım orada bunalıma girmem sebebiyle geri döndüğümde ki normal karşıladım arkadaşlarımın çoğu yoktu hemen hemen hepsi taşınmıştı geri geldiğimde kendileriyle görüştüm fakat eski samimiyetimizin olmadığını fark ettim ve psikolojik olarak biraz daha yıprattı beni o dönem sigara içiyordum ani bir kararla sigarayı bırakıp kasım ayında vücut geliştirmeye başladım halada çok disiplinli bir şekilde devam etmekteyim uzun boylu yapılı birisiyim kilo problemim yok kas kütlemi arttırdım yalnız bu pozitif durumlara rağmen kendimi çok kötü hissediyorum sürekli yalnız hissediyorum iş yerlerinde yalnız hissetmemden dolayı bir sorunum olduğunu düşünüyorlar ve bazen de adapte olamayıp ayrılmak zorunda kalıyorum farklı birisiyim çok fazla konuşmam fakat benimle konuşanları çok güldürürüm aslında eğlenceli ve gülmeyi çok seven birisiyim uzun zamandır kız arkadaşımda yok ve bu konuda hiçbir çaba sarfetmiyorum hiçbir şey yapmak içimden gelmiyor gelecek kaygım var barista olarak hayatıma devam etmek mantıklı mı diye düşünüp duruyorum hatta sertifika almayı bile düşündüm dünya çapında geçerli olan yurt dışında çalışmak için aşırı derecede kötü hissediyorum kendimi sanki hayattan kopmuş gibiyim sabah spor - ev - iş Ti hayatım ve kazandığım para yetersiz geliyor sürekli kafamı kurcalıyorum ne yapmak istediğimi çözmeye çalışıyorum fakat bir türlü çözemiyorum kalabalıkta da yalnız hissediyorum daha önce psikiyatriye gittim ilaç vermişlerdi uyku yaptı bana sadece ilaçta pek kullanmak istemiyorum açıkçası. Bu tarz bir durum yaşayan ve çözüme kavuşmamı sağlayacak alternatif sunacak arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumdayım, inan ki birçok kişi böyle. Türkiye'de yaşıyoruz, ortam belli. Hiç kimse mutlu değil, herkesin sorunları var. Ama bu konuda yapabileceğimiz bir şey de yok. Kendine hobi bul, hayat tarzında değişiklikler yap. Yapmayı sevmediğin şeyleri yapmak için kendini zorlamayı dene.

Geri
Yukarı