Kendimi suçlu, kazık atmış kötü biri gibi hissediyorum

Dilannss

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 yıldır yurtdışına çıkma özellikle de sakız adasına gitmek gibi benim için büyük bir hayalim var. Ama bunu öğrenci iken maddi sebeplerden dolayı gerçekleştiremedim. Geçen sene iş hayatına başladım. Ve bir yılım doldu izin hakkım oldu ve döviz de birintirdim. 3-4 ay boyunca da sakız adasına gitmenin yollarını araştırdım.

3-5 mayıs tarihlerinde paskalya bayramında sakız adasında etkinlikler oluyor diye 3-4 ay önceden bu tarihte gitmeye karar verdim.
Bir de benim 18 yaşımda öğrenci iken aldığım ilk pasaportuma da mutlaka bir vize mührü olsun çok istiyorum ve o pasaportun süresi de şubatta doluyor.

Şimdi bugün işyerinden çıkarken müdürden 3-5 mayıs için izin aldım ve çalışma arkadaşım bunu da duydu ve çıldırdı sen bana kazık attın benim en yakın arkadaşımın 3 mayısta düğünü var sana söyledim biliyorsun başka zaman git dedi (2 hafta önce söyledi). Bu arada o işe daha 5 ay önce girdi izin hakkı bile yok. Ama bizim şirket küçük ve kurumsal olmayan rahat bir şirket olduğundan 1-2 gün izin istediğinde sorun etmiyorlar.
Dedim ona bu benim 10 yıllık hayalim eğer şimdi gitmezsem uzun bir süre daha gidemem her şeyi ayarladım dedim. O da benim arkadaşım da bir kere evleniyor, seneye gidersin dedi. Bayağı trip attı. (hemcinsim)
Şimdi de kendimi kötü hissediyorum. Ama ne yapabilirim bu benim için çok büyük bir hayal. (Bu hayalin değeri benim için ferrari, maserati almak kadar eş değerde)

Ve kendimde bir özelliğimi keşfettim. Ben galiba hayallerim için yapamayacağım bir şey yok; kazık da atarım, kalp de kırarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sandalyeye oturup son ses çalan köylü müziklerini mi dinleyeceksin yoksa gezmeye mi çıkacaksın? Bu ikisi arasından karar ver. Arkadaşına hediyeni verip salla boş ver.

Şeyden de çekiniyorum. Bu kız çok kinci ve intikamcı biri. Benim ona attığım bu kazığın intikamını alır.

Arkadaşının düğününü baştan böyle değersizleştiriyorsan zaten vay haline, hiç gitmemen daha iyi olmuş.
Benim için dost ve arkadaş vardır, arkadaşlar arka plandadır. Kendim hakkımda önemli bir şey varsa dostun olayları hariç ertelemem. Arkadaş dediğim çok kişiden ihanet yedim.

Benim için dost ve arkadaş vardır, arkadaşlar arka plandadır. Kendim hakkımda önemli bir şey varsa dostun olayları hariç ertelemem. Arkadaş dediğim çok kişiden ihanet yedim.

Samimiyetini bilemiyorum fakat yine de 1 gün geç gitse tatile ne arkadaşı kırılırdı ne kendi üzülürdü kafası rahat tatilini yapardı. Bu kadar bencil düşünmeyin hocam.

Sen onunla düğüne gideceğine söz mü verdin ? Verdiysen neden ilk başta bu durumdan dolayı gelemeyeceğini söylemedin ? Vermediysen arkadaşın neyin tribinde ?

Arkadaşının arkadaşının düğününe gitmen neden zorunlu olsun anlamadım. 2 hafta önceden gideceğine söz verdiysen ama günü geldiğinde ise ektiysen o zaman haklı olabilir ama yine de çok saçma.

Sen onunla düğüne gideceğine söz mü verdin ? Verdiysen neden ilk başta bu durumdan dolayı gelemeyeceğini söylemedin ? Vermediysen arkadaşın neyin tribinde ?

Arkadaşının arkadaşının düğününe gitmen neden zorunlu olsun anlamadım. 2 hafta önceden gideceğine söz verdiysen ama günü geldiğinde ise ektiysen o zaman haklı olabilir ama yine de çok saçma.

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız. Düğün benim arkadaşımın değil. Aynı departmandan aynı odada ki çalışma arkadaşımın en yakın arkadaşının düğünü.

Geri
Yukarı