Kendimi suçlu, kazık atmış kötü biri gibi hissediyorum

E tamamda bunun sizle ne alakası var?
Çünkü aynı departmanda çalışanlar sırayla izne çıkabiliyor. O departmanda mutlaka bir kişi kalması gerekiyor. İkimiz aynı anda izne çıkamıyoruz ve o departmanda sadece ikimiz varız. Ben şimdi ondan önce izin aldığım için müdür bana izin verdi. O arkadaşının düğünü olduğu gün işe gelmek zorunda kaldı ve düğüne gidemeyebilir.

Bence sen sakız Adana git senin tatilin arkadaşının 'arkadaşının düğününden tabii ki daha önemli.
Direk arkadaşın evleniyor olsaydı o zaman ona hak verirdim. Ve aynı zamanda senin yerinde o olsaydı gene sakız adasına giderdi. Böyle düğüne gitme konuları hayat memat meselesi değil zaten her gün gördüğü en yakın arkadaşı.

Son düzenleme:
Çünkü aynı departmanda çalışanlar sırayla izne çıkabiliyor. O departmanda mutlaka bir kişi kalması gerekiyor. İkimiz aynı anda izne çıkamıyoruz ve o departmanda sadece ikimiz varız. Ben şimdi ondan önce izin aldığım için müdür bana izin verdi. O arkadaşının düğünü olduğu gün işe gelmek zorunda kaldı ve düğüne gidemeyebilir.

Müdürle konuşsun 2 saat erken çıksın. Hazırlanmak için tüm güne ya da 6 7 saate ihtiyacı olmamalı.

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız. Düğün benim arkadaşımın değil. Aynı departmandan aynı odada ki çalışma arkadaşımın en yakın arkadaşının düğünü.
Böyle bir sonuca nasıl ulaştın bilmiyorum ama yazdıklarımızı doğru okursan olayı yanlış anlamadığımızı anlarsın ki biz de aşağı olanı sorduk.
Bana kalırsa pişmanlık duymanı gerektirecek bir durum yok. İkiniz de kendi çıkarınızı düşünüyorsunuz ki bunda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Zaten sen durumdan pişmanlık duyuyorsun fakat arkadaşın sana "sen gitme" diyor, yani arkadaşının seni pek umursadığını ve senin için pişmanlık duyacağını düşünmüyorum. Yakınlığınızı bilmiyorum ama sorun temelinde iletişim problemlerinden dolayı olmuş. Çözüm için ya biriniz istediğine ulaşamayacak ya da şirket istisna bir durum sergileyecek. İkinci çözüm için şirketle konuşmanızı tavsiye ederim.

Düğün öğlen ikide başlıyormuş ve 2 saatlik yol mesafesinde.

Sizin gideceğinizi her şeyi ayarladığınızı arkadaşınız biliyorsa hala 'gitme' tarzında bir tutumda bulunması üstteki arkadaşımızın da dediği gibi sizi pek önemsemediğini düşünüyorum. Önce şirkete hatta sadece şirkete söylemesi gerekirdi. O bu tatili de yıllardır istiyor lütfen ikimize de izin verin. Ben önceden bir gün mesaiye kalayım. Tarzında söylemlerde bulunmadan sadece size yönelmesi onun için siz tabiri caizse topun ağzında bir konumdasınız. İlk satılacak kişi siz olursunuz. Çalıştığınız yerde sadece tecrübe kazanmak için çalışıyorsanız yıllarca yüz yüze bakmayacaksanız aslanlar gibi gezin. Instagram'a onlarca story atın. Kudursun 'arkadaşınız'.

Bence de hayalinizi gerçekleştirin ama şuçluluk duygusuna da kapılmayın. Doğru olanı yaptığınızı düşünün ve gezinizden zevk alamaya çalışın. Eğer sürekli aklınız şu düğün olayında kalırsa gezinizin bir anlamı kalmaz.

Bence de hayalinizi gerçekleştirin ama şuçluluk duygusuna da kapılmayın. Doğru olanı yaptığınızı düşünün ve gezinizden zevk alamaya çalışın. Eğer sürekli aklınız şu düğün olayında kalırsa gezinizin bir anlamı kalmaz.

Çok haklı bir noktaya değindi. Bu konuda kesinlikle hiçbir suçluluk duymamanız lazım. Kimse kimseyi düşünmez şu anki çalışma ortamında. Arkadaşınız sizi düşünmüyorsa (ki öyle gibi) sizin onu düşünmek için hiçbir sebebiniz yok.

Sizin gideceğinizi her şeyi ayarladığınızı arkadaşınız biliyorsa hala 'gitme' tarzında bir tutumda bulunması üstteki arkadaşımızın da dediği gibi sizi pek önemsemediğini düşünüyorum. Önce şirkete hatta sadece şirkete söylemesi gerekirdi. O bu tatili de yıllardır istiyor lütfen ikimize de izin verin. Ben önceden bir gün mesaiye kalayım. Tarzında söylemlerde bulunmadan sadece size yönelmesi onun için siz tabiri caizse topun ağzında bir konumdasınız. İlk satılacak kişi siz olursunuz. Çalıştığınız yerde sadece tecrübe kazanmak için çalışıyorsanız yıllarca yüz yüze bakmayacaksanız aslanlar gibi gezin. Instagram'a onlarca story atın. Kudursun 'arkadaşınız'.
Önceden mesaiye kalıncak bir iş değil bizimkisi o yüzden gidip müdüre böyle şey diyemeyiz. Gideceğimi de bügün müdüre söylerken duydu öğrendi.
Ve evet tecrübe kazanmak için çalışıyorum. 1-2 yıl daha orada kalır sonra her şeyi iyice öğrenince giderim.

Önceden mesaiye kalıncak bir iş değil bizimkisi o yüzden gidip müdüre böyle şey diyemeyiz. Gideceğimi de bugün müdüre söylerken duydu öğrendi.
Ve evet tecrübe kazanmak için çalışıyorum. 1-2 yıl daha orada kalır sonra her şeyi iyice öğrenince giderim.

Bırakın gezinize, eğlenmenize bakın. Kimseden bir şey rica etmediğiniz ve etmeyeceğiniz bir ortamda yüksek rütbeli insanlar dışında kimseyle mükemmel geçinmek zorunda değilsiniz(aşırı radikal ve insanları tersleyen tiplerden olmamak şartı ile). Üstleriniz ileride başka şirketlere transfer olabilecek nitelikteyse karşılaştığınızda iyi bir izlenim bırakmış iseniz sizinle daha yakın davranması muhtemel olacaktır.

Geri
Yukarı