Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Benim hastalık çok ilerlemeden gitmiştim ben. Fenol yöntemiyle ameliyat oldum. 15 dakikalık ameliyat sonrası 2 saat yatıp sonra çıktım. İstediğim gibi oturabiliyor, yatabiliyordum fakat 15 gün kadar deliğin içine enjekte ettikleri ilaç akıntı yapmıştı. Tek yapmam gereken şey ise yaranın kapanması ve orayı temiz tutmak için 2 tane ilaç kullanıyordum. Ha işin sonunda benim kaderim de @reddline hocam gibi oldu. Hastalık şu an tekrar etti. Bir ara kıl uç verdi ve çekince akıntım vs. azaldı ve delikte küçüldü fakat hâla daha her tuvalete girip orayı temizlediğimde "Ben hâla buradayım." diyor. Yazın hastaneye tekrar gideceğiz. 16 Haziran okullar kapanıyor ve 1 Temmuz bayram. O yüzden benim iş Temmuz'un ortalarına kalır gibi.

@Olga666 hocam siz ileri seviyelerin ameliyatını izlemişsinizdir. Eğer zamanında giderseniz poponuzun 15 santimini kesmek gibi işlemler yapmıyorlar. Bende bırakın öyle dev bir kesiği hiç kesik veya dikiş bile atmadılar. Ha birde gerçekten çok beklemeyin. Bir noktadan sonra donunuzun bile dışını taşmaya başlıyor o akıntılar. Beyaz bir şeyi giymeyi geçtim beyaz bir koltuğa otururken bile tribe giriyordum acaba kan bulaşır mı diye.
Aynı durumdayız dostum maalesef. :(

Vay be anılarım canlandı. Zamanında bende de durduk yere çıktı. Ara ara yerde mekik çekerken bel bölgemde ağrı hissederdim, klasik biçimce bir sabah atlet ve baksırda kan görünce durumu anladım. Ancak okul dönemi olduğu için uzun süre o şekil idare ettim. Sağlık ocağındaki hemşireler 2 günde bir pansuman yapıyordu o şekilde bandajlatıp geziyordum. Çok gereksiz biçimde bir doktor o yaranın içinde biriken kılları cımbız benzeri bir aletle çıkartmayı önermişti, birkaç haftada bir bu doktora gidiyorduk ve işkence gibi geçen 5-10 dk boyunca doktor oradan tonla kıl çıkartıyordu. En sonunda yaz dönemi gelince ameliyat oldum. Çok büyük sayılmazdı yara. Önceki doktorun yaranın içindeki kılları temizlemesi belki de yaranın büyümesini engellemiştir bilmiyorum.

İlk başlarda çok utanıyordum ama bir süre sonra gelen geçen götünüze bakıyor, alışıyorsunuz. Ameliyat olacağım hastaneye yattığımda çok güzel bir intörn kız vardı, gayet güzel sohbet etmiştik hatta kız odada biraz daha fazla oyalanmak için kasıtlı olarak bozuk EKG cihazını getirmişti. Ertesi gün ameliyat oldum, odada toto açık biçimde yatarken stajyer kız, doktorlar, ailem, yan yatağımda yatan dedenin refakatçisi olan teyze defalarca geldi gitti, utanmayı çoktan bırakmıştım ama o haldeyken de kızla pek konuşamadım :) Bu ameliyat sayesinde yaşlıların halinden çok iyi anlamıştım, o en basit işleri bile yapamamanız gelecekte nasıl bir hayat yaşayacağınızın tecrübesi oluyor. Ayrıca ertesi gün hastaneden çıktığımda yürüyerek çıktım ancak ayaktayken aniden bayıldım. Allah'tan annem yanımdaydı da bayılmadan hemen önce göremiyorum falan dedim, bayılacağımı anlayıp yanıma geldi de tuttu yoksa yere yapışacaktım. Ameliyat olursanız ona dikkat edin. Eğer belden aşağı uyuştuğu için işeyemezseniz (yaşadım) 2 bardak alıp birbirine fış fış diye dökerek kendinizi salarak işemeye çalışın. Ben işeyemedim, babam böyle bir şey uydurdu ve 5 dk falan yaptı ve vücut rahatladı, işeyebildim. Eğer bunu yapamasaydım TAA şeyin ucundan hortum takıp mesaneye kadar uzatıp öyle işetecektiler. Son olarak, oturmayın. Her ne kadar bu kıl dönmesinin net bir sebebi olmasa da uzun süreler oturmak bunu etkiliyor.

Bu hastalığın Allah bin belasını versin iğrenç bir şey. Duşumu aldım, yaklaşık 1 haftadır popomda bir akıntı vardı, afedersiniz popomu silerken yine geldi. 5 gün önce de kanla karışık akıntı olmuştu. Bende bu neyin nesi diye anlamaya çalışırken kıl dönmesi olduğunu fark ettim. Biraz önce fark ettim ve ameliyatını falan izledim izlemez olaydım. Ameliyattan sonra süreç nasıl işliyor hocam? Oturma, yatma, büyük abdest vs.

Hocam tam konuya girdiğimde mesaj yazdınız şaşırtıcı gerçekten. Siz olmuş muydunuz kıl dönmesi?

Aynı şekil bende oldu dostum doktor gitim geçen hafta doçent özel doktor, ilk akıntı oldu 2 gün bekledim ağrılar vurmaya başladı, gittiğim gün içindeki apse boşaltı cidden çok ağrıdı. Her gün pansuman gel dedi çok ilgilendi antibiyotik yazdı 2 tane sabah akşam, ağrılarım hepsi giti akıntı giti. Çarşamba günü doktor gideceğim tekrar içindeki kist büyükse ameliyat olacağım küçükse lazer.

İlkde ameliyat videoları bende izlemiştim buradaki kişilerle konuştukça korkum bayağı azaldı çarşamba günü gelsede ne olacaksa olsun diye düşünüyorum, ama inşallah ameliyat olmam.

Eğer bunu yapamasaydım TAA şeyin ucundan hortum takıp mesaneye kadar uzatıp öyle işetecektiler. Son olarak.

Ameliyat olursam tek korkum bu kaldı, taktik not etim eğer yapamazsam denerim.

Son düzenleme:
Benim hastalık çok ilerlemeden gitmiştim ben. Fenol yöntemiyle ameliyat oldum. 15 dakikalık ameliyat sonrası 2 saat yatıp sonra çıktım. İstediğim gibi oturabiliyor, yatabiliyordum fakat 15 gün kadar deliğin içine enjekte ettikleri ilaç akıntı yapmıştı. Tek yapmam gereken şey ise yaranın kapanması ve orayı temiz tutmak için 2 tane ilaç kullanıyordum. Ha işin sonunda benim kaderim de @reddline hocam gibi oldu. Hastalık şu an tekrar etti. Bir ara kıl uç verdi ve çekince akıntım vs. azaldı ve delikte küçüldü fakat hâla daha her tuvalete girip orayı temizlediğimde "Ben hâla buradayım." diyor. Yazın hastaneye tekrar gideceğiz. 16 Haziran okullar kapanıyor ve 1 Temmuz bayram. O yüzden benim iş Temmuz'un ortalarına kalır gibi.

@Olga666 hocam siz ileri seviyelerin ameliyatını izlemişsinizdir. Eğer zamanında giderseniz poponuzun 15 santimini kesmek gibi işlemler yapmıyorlar. Bende bırakın öyle dev bir kesiği hiç kesik veya dikiş bile atmadılar. Ha birde gerçekten çok beklemeyin. Bir noktadan sonra donunuzun bile dışını taşmaya başlıyor o akıntılar. Beyaz bir şeyi giymeyi geçtim beyaz bir koltuğa otururken bile tribe giriyordum acaba kan bulaşır mı diye.

Çok sağ olun bilgiler için.

O nasıl oluyor hocam? Maalesef benim ki tüm tanımlara uyuyor. Arada kaşıntı, her zaman akıntı, 1 kere kanlı akıntı.

Rengi mor küçük delik gibi bir şey. Tam kuyruk sokumunda. İğrenç bir şey gerçekten...

Aynı şekil bende oldu dostum doktor gitim geçen hafta doçent özel doktor, ilk akıntı oldu 2 gün bekledim ağrılar vurmaya başladı, gittiğim gün içindeki apse boşaltı cidden çok ağrıdı. Her gün pansuman gel dedi çok ilgilendi antibiyotik yazdı 2 tane sabah akşam, ağrılarım hepsi giti akıntı giti. Çarşamba günü doktor gideceğim tekrar içindeki kist büyükse ameliyat olacağım küçükse lazer.

İlkde ameliyat videoları bende izlemiştim buradaki kişilerle konuştukça korkum bayağı azaldı çarşamba günü gelsede ne olacaksa olsun diye düşünüyorum, ama inşallah ameliyat olmam.

Ameliyat olursam tek korkum bu kaldı, taktik not etim eğer yapamazsam denerim.

Geçmiş olsun. Aradan yıllar geçti, ben 2016 da oldum. Hatırladığım kadarıyla önce o delikten içeriye bir boya döküyorlardı ardından da bölgeyi açıp boyanın gittiği her yeri alıyorlardı. Yara kaba et-bel bölgesinde olduğu ve ameliyatı sıkıntısız geçtiği için ameliyattan korkmaya gerek yok bence. Tabii lazer kurtarıyorsa o inşallah kurtarır daha uğraşmazsın. Ameliyatta da ben uzandım, 2-3 dk geçti sandım, bir baktım beni kaldırıp sedyeye koydular, meğer 1 saat olmuş, ameliyat bitmiş. Belden aşağıyı uyuşturuyorlar ama taktığı oksijen de kafa yaptı herhalde zaman nasıl geçti anlamadım. Tekrardan geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Aradan yıllar geçti, ben 2016 da oldum. Hatırladığım kadarıyla önce o delikten içeriye bir boya döküyorlardı ardından da bölgeyi açıp boyanın gittiği her yeri alıyorlardı. Yara kaba et-bel bölgesinde olduğu ve ameliyatı sıkıntısız geçtiği için ameliyattan korkmaya gerek yok bence. Tabii lazer kurtarıyorsa o inşallah kurtarır daha uğraşmazsın. Ameliyatta da ben uzandım, 2-3 dk geçti sandım, bir baktım beni kaldırıp sedyeye koydular, meğer 1 saat olmuş, ameliyat bitmiş. Belden aşağıyı uyuşturuyorlar ama taktığı oksijen de kafa yaptı herhalde zaman nasıl geçti anlamadım. Tekrardan geçmiş olsun.

Size de geçmiş olsun, peki bazı yerlerde ömrünüz sonuna kadar oradaki kil almanız lazım yazıyor siz hala alıyor musunuz?

Lazer veya ameliyat sonra epilasyon gitmeyi düşünüyorum kilardan tamamen kurtulmak için.

Size de geçmiş olsun, peki bazı yerlerde ömrünüz sonuna kadar oradaki kil almanız lazım yazıyor siz hala alıyor musunuz?

Lazer veya ameliyat sonra epilasyon gitmeyi düşünüyorum kilardan tamamen kurtulmak için.

Ne, böyle bir şey var mıymış? Ben de epilasyon yaptırmak istiyorum fakat 15 yaşa yapmıyorlar, ne yapacağım?

Ne, böyle bir şey var mıymış? Ben de epilasyon yaptırmak istiyorum fakat 15 yaşa yapmıyorlar, ne yapacağım?

Sanırım varmış benim doktor sitesinde yazıyor ömrünüz sonuna kadar tuy dokucu vb. gibi ürünlerle almanız lazım diye. Tekrarlama olasılığı var.

Yapiyorlar ama seanslar uzuyor ergenlikte olduğun için daha sık yapılması lazım bu dert edecek konular değil en kötü tuy dokucu alırsın.

Doktor gitmeden önce tuy dökücü alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı