Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Aynısını yaklaşık 2 ay önce yaşadım hemen devlette genel cerrahiden randevu alıyorsun doktor bakıyor bir dürtüyor ve dediğin gibi küçükse antibiyotik seni kurtarır deyip uzun süren ve biraz ağır bir antibiyotik tedavisine başlıyorsun popoyu kestirmeden kurtulmanın mutluluğu çıkışta yüzünden okunacaktır zaten :D

Şuanda kıl dönmem geçti çok mutluyum tek kötü yanı paranoya oldu her tuvalette bir kontrol ediyorum olur da geri dönerse diye 😅

Antibiyotikle de geçiyor mu? Mutlu oldum gerçekten. Fakat yan etkileri var mı, varsa nasıl etkileri var?

Bu kapalı ameliyat denilen şey kliniklerde yapılan 10 dakika sürer denilen yöntem mi? Ek olarak şu an çok küçük, rastgele fark ettim dediğim gibi. Maksimum bu haftasonu gitmiş olurum. Kliniğe mi baktırayım, devlet hastanesine mi? Cerrahi yöntem istemiyorum, kesilip biçilme falan :D
Yani ileri seviyelerde kesip biçmeden zor oluyor. Özeller lazer falan yapıyor ama devlet hastanelerinde kesilip biçilirsiniz. Açık kapalı olayı ilerleme seviyesine bağlı. Kapalı ameliyattaki olay kese alındıktan sonra dikişle üstünü kapatıp vücudun kendisine doku onarımı işini bırakmak. Açıkta köpüğümsü ürünlerle destekleniyor.

Antibiyotikle de geçiyor mu? Mutlu oldum gerçekten. Fakat yan etkileri var mı, varsa nasıl etkileri var?
Ben bünyesi yan etkilere çok uzak biriyim henüz yaşadığım olmadı haliyle bakmıyorum da.
Ha birde sana tavsiyem tıraşlayıp git çünkü antibiyotik tedavisi alacak kadar erken farkettiysen doktor antibiyotiğe ek antiseptik fısfıs falan da verip eve gidince traşla bölgeyi diyecek ekstra dönmeler olmasın ve fısfıs işini doğru yapsın diye.
Not: Doktor yok bu antibiyotiği geçmiş kesecez derse direnme ne kadar erken o kadar iyi.
Mesajı baya bi düzenledim f5 at @Olga666

Yani ileri seviyelerde kesip biçmeden zor oluyor. Özeller lazer falan yapıyor ama devlet hastanelerinde kesilip biçilirsiniz. Açık kapalı olayı ilerleme seviyesine bağlı. Kapalı ameliyattaki olay kese alındıktan sonra dikişle üstünü kapatıp vücudun kendisine doku onarımı işini bırakmak. Açıkta köpüğümsü ürünlerle destekleniyor.

Anladım, internette okuduğum kadarıyla ve benim yorumladığım kadarıyla benimki bayağı küçük. Şimdi ne olacak? Bir hocam antibiyotikle geçirmiş. Öyle olma ihtimali var mı?

Konuyu okudukça ameliyattan korkuyorum, ya başarısız geçerse. 2-3 ay yürüyemez, oturamazsam diye... İnanılmaz gerçekten. 10-15 dakikalık işlem resmen hayatımızın rahatlığını elimizden alıyor. Bununla yaşama yöntemi olsaymış daha rahat edermişim gibi geldi bana.

Anladım, internette okuduğum kadarıyla ve benim yorumladığım kadarıyla benimki bayağı küçük. Şimdi ne olacak? Bir hocam antibiyotikle geçirmiş. Öyle olma ihtimali var mı?
Hocam size dün de demiştim. Lütfen bilgi dışında antibiyotik ile geçer falan diyip kullanmayın. Gidin bir doktora o zaten sizi yönlendirecektir. Belki ameliyatsız bile yapabilir. Lazer yöntemi de var.

Konuyu okudukça ameliyattan korkuyorum, ya başarısız geçerse. 2-3 ay yürüyemez, oturamazsam diye... İnanılmaz gerçekten. 10-15 dakikalık işlem resmen hayatımızın rahatlığını elimizden alıyor. Bununla yaşama yöntemi olsaymış daha rahat edermişim gibi geldi bana.
Korkma ameliyattan bu hastalık felçe kadar götürüyor.

Korkma ameliyattan bu hastalık felçe kadar götürüyor.
Hocam ameliyat sırasında olacak acıdan -ki olmayacak çünkü anestezi var- veyahut ameliyattan sonraki 1-2 günlük ağrıdan korkmuyorum. Tek korktuğum şey, hastalığın nüks etmesi ve 2-3 ay iyileşememe durumum... Çok korkunç geliyor. Yapacak bir şey yok, olacak bir şey için korkmanın da manası yok. Gideceğim bıçak altına yatacağım ve sonucu buradan sizlerle paylaşacağım.

Bu arada ilk ''ameliyatım''.

Hocam ameliyat sırasında olacak acıdan -ki olmayacak çünkü anestezi var- veyahut ameliyattan sonraki 1-2 günlük ağrıdan korkmuyorum. Tek korktuğum şey, hastalığın nüks etmesi ve 2-3 ay iyileşememe durumum... Çok korkunç geliyor. Yapacak bir şey yok, olacak bir şey için korkmanın da manası yok. Gideceğim bıçak altına yatacağım ve sonucu buradan sizlerle paylaşacağım.

Bu arada ilk ''ameliyatım''.
Korkma denemez çünkü ülkemizde en net hissedilen korku malum g*t korkusu.
Sana vereceğim en iyi tavsiye şu olur amileyattan sonra yemek yiyebilmen çok önemli istemesen dahi ye zorla kendini tahmin edemeyeceğin kadar çok etkiliyor iyileşme sürecini.
Aynı zamanda bir arkadaşım benden hafif burun amileyatı geçirdi benim burun kemiğimi söküp baştan yaptılar yine ondan erken toparlandım olay insanın içinde bitiyor ben o motivasyonu ağzımı bile açamazken kendimi yemeye zorlamakta bulmuştum :) küp küp yapıp 1 saatte yiyordum tüm kahvaltıyı ama yiyordum.

Evet hocam biraz doğru söylüyorsunuz. Ankara şehir hastanesinde olacağım. Doçent ve Profesör olması gerekiyor (Aynı zamanda bir tanesi öğretim üyesi.) bana bakan doktorların (2 doktor baktı) En kötü bir gün önceden açık bırakacağız derlerse ameliyat olmak istemediğimi söyleyeceğim ve gitmek istemeyeceğim. Ondan sonra özelin yolunu tutacağım.

''Okulum vs. aksayacak mı?'' dediğimde ''1 hafta gitmez daha sonrasında gidebilirsin, merak etme'' dediler. Yüksek ihtimal kapalı yapacaklardır yani.
1-2 hafta evde yattıktan sonra yavaş adımlarla hareket ederek gidiyordum ben okula kadar ailem bırakıyordu toplu taşıma sorun oluyor diye sonra simit gibi bir şeye oturuyordum uzun bir süre. Yardımcı olabileceksem uzun sormak istediğin sorular varsa discord bırakabilirim.

Geri
Yukarı