Kıl dönmesi ameliyatı oldum

Merhaba hocam iyi akşamlar. Geçmiş olsun hocam çok kötü bir şey bu illet.

Hocam mecburen klozet kullanıyordum ve çok zordu. Dreni klozetin dışında tutarak ihtiyacımı gidermeye çalışmıştım. Dren durduğu süre boyunca gerçekten çok eziyet çektim.

Hocam ben bizzat doktora sormuştum çıkarmadan önce acıyacak mı diye, doktorda acımayacak hatta hiçbir şey hissetmeyeceksin demişti. Ve öyle de oldu hiçbir şey hissetmedim.

3-3.5 gün kadar kaldı hocam.

Benim doktorum atmadı hocam. Her doktor farklı yöntem kullandığı için sizinki atabilir veya atmayabilir sormanız lazım.

Çok teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldun 👍

Hocam ben çabuk fark etmiştim nasıl becerdim bilmiyorum ama sıkarak kıl dönmesini geçirmiştim içinden birbirine dolanmış kıl ve sarımsı katı bir şeyler oluyordu. 1 yıl oldu şu anlık bir şey yok.

Aman hocam çok dikkatli olun, ameliyat bir şey değil de sonrası çok uğraştırıyor.

Dönüş için teşekkürler. Bende de 1 cm kadar açıklık var. Yarın doktora soracağım.

Hocam merhaba tekrardan, bir şey soracaktım. Sizde yara kapanmadan önce olan akıntı fazla mıydı? Bende çok akmıyor ama yine de kafaya taktım. Yara açık olduğu zaman akıntının olması normal ancak yara kapanınca devam ederse sıkıntı. Doktora soracaktık ancak bugün yoktu. Çok kafaya taktım bu durumu.

Hocam akıntı sarı oluyorsa sıkıntı beyaz oluyorsa problem yok.

Dostum sonda taktıkları doğru mu çok acı verici olduğunu duydum bende ameliyat olacağımda.

Hocam öncelikle geçmiş olsun ve içiniz rahat olsun. İlk olarak sonda takıp takmamaları duruma göre değişir spinal anestezi ile ameliyat olursanız sonda takma ihtimalleri var ancak sadece tuvalete çıkamazsanız takarlar. Spinal belden aşağısını uyuşturan bir iğne yardımı ile yapılıyor ancak çok ince olduğu için hiç hissedilmiyor ben de ilk ameliyatımı spinal ile oldum oradan aşinayım. Belden aşağınız uyuşuk olduğu için haliyle hareket edemiyorsunuz yani tuvalete de gidemiyorsunuz benim uyuşukluğum 6 saat civarı sürdü bu zaman zarfında size sonda takabilirler ancak uyuşuk olduğunuz için hiç hissetmezsiniz. Benden size söylemesi hocam spinal ile ameliyat olmayın olursanız da mutlaka sonda taktırın, bol bol kahve tüketeceksiniz. Spinal anestezi sonrası baş ağrısı yaşamamak için iki yastık ile yatın ve sürekli kahve tüketin doktorunuz da size böyle söyler çok sıvı tüketip tuvalete çıkamayacağınız için sonda takabilirler ama dediğim gibi hissetmiyorsunuz. Benden tavsiye lazer ameliyat olmayın nüks oranı çok fazla ben ilk ameliyatı lazer ile oldum nüks etti en tutarlısı %92 ile flep ameliyatı farklı şekilleri var Z veya D flep gibi hangisini yapacağını doktorunuz bilir. Anestezi noktasında ise post spinal baş ağrısını yaşadığım için genel anestezi öneriyorum. Bu öyle böyle bir baş ağrısı değil hocam kimsenin yaşamasını istemem ama dediğim gibi spinal ile ameliyat olacaksanız mutlaka sonda taktırın ne sondayı (bir arkadaşım da ayağından ameliyat olmuştu sonda taktırmış oradan biliyorum) ne de spinal iğnesini (ben yaşadım) hissetmiyorsunuz. Tekrar geçmiş olsun hocam ara ara durumundan haberdar et bizi.

Hocam öncelikle geçmiş olsun ve içiniz rahat olsun. İlk olarak sonda takıp takmamaları duruma göre değişir spinal anestezi ile ameliyat olursanız sonda takma ihtimalleri var ancak sadece tuvalete çıkamazsanız takarlar. Spinal belden aşağısını uyuşturan bir iğne yardımı ile yapılıyor ancak çok ince olduğu için hiç hissedilmiyor ben de ilk ameliyatımı spinal ile oldum oradan aşinayım. Belden aşağınız uyuşuk olduğu için haliyle hareket edemiyorsunuz yani tuvalete de gidemiyorsunuz benim uyuşukluğum 6 saat civarı sürdü bu zaman zarfında size sonda takabilirler ancak uyuşuk olduğunuz için hiç hissetmezsiniz. Benden size söylemesi hocam spinal ile ameliyat olmayın olursanız da mutlaka sonda taktırın, bol bol kahve tüketeceksiniz. Spinal anestezi sonrası baş ağrısı yaşamamak için iki yastık ile yatın ve sürekli kahve tüketin doktorunuz da size böyle söyler çok sıvı tüketip tuvalete çıkamayacağınız için sonda takabilirler ama dediğim gibi hissetmiyorsunuz. Benden tavsiye lazer ameliyat olmayın nüks oranı çok fazla ben ilk ameliyatı lazer ile oldum nüks etti en tutarlısı %92 ile flep ameliyatı farklı şekilleri var Z veya D flep gibi hangisini yapacağını doktorunuz bilir. Anestezi noktasında ise post spinal baş ağrısını yaşadığım için genel anestezi öneriyorum. Bu öyle böyle bir baş ağrısı değil hocam kimsenin yaşamasını istemem ama dediğim gibi spinal ile ameliyat olacaksanız mutlaka sonda taktırın ne sondayı (bir arkadaşım da ayağından ameliyat olmuştu sonda taktırmış oradan biliyorum) ne de spinal iğnesini (ben yaşadım) hissetmiyorsunuz. Tekrar geçmiş olsun hocam ara ara durumundan haberdar et bizi.

Geçmiş olsun. Anladım teşekkür ederim haftaya çarşamba belli olacak lazer veya ameliyat olacağım şimdiden bilgilenmek istedim eskiden çok korkuyordumda ameliyat korkum yendim diyebilirim, spinal anestezide herkese takmiyorlarmiş forumda konuştuğum kişi takmamışlar. Çoğu kişi takılmıyormuş arada.

Size sonda taktılar mi? Arkadaşimdan duydum yazmışsınızda orayı anlamadım.

Sanırım bazı hastalar lavabo çıkmada zorlandığı için takıyorlar.

Lazer veya normal ameliyat olduktan sonra tamamen iyilestikten sonra epilasyon gitmeyi düşünüyorum. Bir daha çekmemek için bazıları 3 4 kere ameliyat oluyor.

Geçmiş olsun. Anladım teşekkür ederim haftaya çarşamba belli olacak lazer veya ameliyat olacağım şimdiden bilgilenmek istedim eskiden çok korkuyordumda ameliyat korkum yendim diyebilirim, spinal anestezide herkese takmiyorlarmiş forumda konuştuğum kişi takmamışlar. Çoğu kişi takılmıyormuş arada.

Size sonda taktılar mi? Arkadaşimdan duydum yazmışsınızda orayı anlamadım.

Sanırım bazı hastalar lavabo çıkmada zorlandığı için takıyorlar.

Lazer veya normal ameliyat olduktan sonra tamamen iyilestikten sonra epilasyon gitmeyi düşünüyorum. Bir daha çekmemek için bazıları 3 4 kere ameliyat oluyor.

Hocam merhaba, hayır bana sonda takmadılar bir arkadaşım ayağından ameliyat oldu spinal anestezi ile ona sonda taktılar. Lazer ile ameliyat önermem hocam tabii doktorunuz daha iyi bilir sizin durumunuz ileri evre değilse lazer işe yarayabilir. Epilasyonu şiddetle tavsiye ediyorum ben 3. ameliyatımı olalı 2 hafta oldu tamamen iyileştikten sonra ben de yaptıracağım. Ameliyattan da hiç korkmayın hocam doktorlar kıl dönmesi ameliyatını ameliyat arası atıştırmalık gibi görüyorlar o kadar basit. Spinal ile ameliyat olacaksanız bol kahve ve su tüketip akşamları 2 yastık ile uyuyun baş ağrısı ihtimalini azaltır. Spinal vücuttan idrar ile atılır o yüzden bol sıvı tüketmelisiniz kahve ise yan etkisi olan baş ağrısı için bir de size büyük ihtimalle Apranax Plus gibi kuvvetli bir ağrı kesici verecektir doktor baş ağrısı durumunda kullanmaktan çekinmeyin. Tekrardan geçmiş olsun

Hocam merhaba, hayır bana sonda takmadılar bir arkadaşım ayağından ameliyat oldu spinal anestezi ile ona sonda taktılar. Lazer ile ameliyat önermem hocam tabii doktorunuz daha iyi bilir sizin durumunuz ileri evre değilse lazer işe yarayabilir. Epilasyonu şiddetle tavsiye ediyorum ben 3. ameliyatımı olalı 2 hafta oldu tamamen iyileştikten sonra ben de yaptıracağım. Ameliyattan da hiç korkmayın hocam doktorlar kıl dönmesi ameliyatını ameliyat arası atıştırmalık gibi görüyorlar o kadar basit. Spinal ile ameliyat olacaksanız bol kahve ve su tüketip akşamları 2 yastık ile uyuyun baş ağrısı ihtimalini azaltır. Spinal vücuttan idrar ile atılır o yüzden bol sıvı tüketmelisiniz kahve ise yan etkisi olan baş ağrısı için bir de size büyük ihtimalle apranax Plus gibi kuvvetli bir ağrı kesici verecektir doktor baş ağrısı durumunda kullanmaktan çekinmeyin. Tekrardan geçmiş olsun.

Size de geçmiş olsun teşekkür ederim bir gelişme olursa yazarım.

Geri
Yukarı