Kilo alamamak

Bu fitness boy uzatır mı? Hocalarla konuşsam ona göre bir program yapabilir mi?
Boy uzunluğu genel anlamda genetiğe bağlıdır. Dış etkenlerle çok bir şey değiştiremezsin. Hele hele ağırlık antrenmanlarıyla hiç değiştiremezsin.

Boy uzunluğu genel anlamda genetiğe bağlıdır. Dış etkenlerle çok bir şey değiştiremezsin. Hele hele ağırlık antrenmanlarıyla hiç değiştiremezsin.
Fitness giden arkadaşlarımın boyu uzamış. Ağırlıktan kastım, boy uzatan şeylerle uğraşmak istiyorum. Baba 1.63 anne 155 diye biliyorum ben ise 1.75.

Fotoğrafta gördüğünüz vücut yapmak istiyorum.

Hocam şöyle anne yemekleri yiyorum. Tam bir program yok. Bir gün karnıyarık gelir, bir gün dolma, bir gün et ve tavuk gibi gibi.
Ayrıca senin amacın kas yapmak falan pek değil galiba. Sadece kilo almak istiyorsun. Bunun için Yazıo uygulamasını ve DiyetKolik sitesini tavsiye ederim. Yediğin yemekleri tartarak ye ve DiyetKolik den kalorilerini hesapla. Daha sonra bunları Yazıo uygulamasına gir. Bu şekilde kolay kalori takibi yapabilirsin. Şayet ben bu sayede çok güzel bir ilerleme kaydediyordum.
Fitness giden arkadaşlarımın boyu uzamış.
Emin ol alakası yok. Hadi basketbol falan desen belki de Fitness hiç mi hiç uzatmaz. Hatta tam aksine çoğu yerde boy kısalttığına dair söylentiler dolaşır ama oda yanlıştır. Genetik ne verirse o kadar uzarsın. Kaldı ki boyunda kısa sayılmaz çok takma bence.

Ayrıca senin amacın kas yapmak falan pek değil galiba. Sadece kilo almak istiyorsun. Bunun için Yazıo uygulamasını ve DiyetKolik sitesini tavsiye ederim. Yediğin yemekleri tartarak ye ve DiyetKolik den kalorilerini hesapla. Daha sonra bunları Yazıo uygulamasına gir. Bu şekilde kolay kalori takibi yapabilirsin. Şayet ben bu sayede çok güzel bir ilerleme kaydediyordum.
İnternet'te boy uzatma programı var onu kullanıyorum dediğiniz programlara bakacağım teşekkür ederim.
IMG_20200815_012523.jpg

Daha önce kaç kiloydun da 60 da kaldın? Ben mesela ilk spora 52 kilo başlamıştım ve maksimum 72'yi gördüm. Şu anda 62 kiloyum. Eğer genetik limite takıldıysan pek yapabileceğin bir şey yok fakat 60 kiloda da takılmazsın diye düşünüyorum. Kalori hesabı yaparak ve kaliteli bir antrenman programı uygulayarak 1 yıl içinde aşağı yukarı alabileceğin maksimum kilolara ulaşırsın. Ondan sonraki yıllarda da kas yapımı devam eder ama bayağı bir yavaşlar.
Kral bana da tavsiye verebilir misin? Kilom 50 ve alamıyorum. Spora başlamak gibi bir düşüncem var fakat iskelet bedenimi nasıl orada eğitebilirim emin değilim. Neler önerirsin?

Yeni konular

Geri
Yukarı