Kilo alamıyorum

Bahsettiğiniz şeyleri ve şahsı tanımayan biriyim 50 kilo mevzusunu ben tek demiyorum etrafımda ki çoğu kişi diyor mesela kollarım ince gözüküyor, ayaklarım ince gözüküyor.

Hocam çevreniz belki obez olduğu için sizi kendi seviyelerine düşürmek istiyorlardır. 70 kilo o yaş ve o boya göre aşırı ideal bir kilo. Maalesef Türkiye'de herkes obez kıllı mıllı göbeklileri fit sanıyor kadınlar bile 65 kilo mu ıyyy diyor. Ülkemiz cahil. Senin kilon ideal. Bileklerim ince diyorsan ona çaren yok benim bildiğim. İnce bilek genetiktir. Ben 14 yaşındayım 1,79 boy 60 kiloyum kilo almaya çalışıyorum halinize şükür edin.

70 kiloyum diyorum dış taraftan bakıldığında 50 kilo gözüküyorum kollarım ince göğüs tarafım ince daha ne kadar açıklayıcı anlatabilirim bilemiyorum.

Kilo almak yerine kas yap bence.
Dombili olmanın hiçbir faydası yok.
Mesela abim benden daha yapılı duruyor ama benden çok güçsüz çünkü kolu yağ benimki ise kas.

Hocam çevreniz belki obez olduğu için sizi kendi seviyelerine düşürmek istiyorlardır. 70 kilo o yaş ve o boya göre aşırı ideal bir kilo. Maalesef Türkiye'de herkes obez kıllı mıllı göbeklileri fit sanıyor kadınlar bile 65 kilo mu ıyyy diyor. Ülkemiz cahil. Senin kilon ideal. Bileklerim ince diyorsan ona çaren yok benim bildiğim. İnce bilek genetiktir. Ben 14 yaşındayım 1,79 boy 60 kiloyum kilo almaya çalışıyorum halinize şükür edin.

Hocam şimdi konuyu tam açayım. Ben zayıf göründüğünden dolayı burnum biraz büyük gözüküyor ve öne çıkıyor fakat bir aralar sağlam bir kilo almıştım burnum falan hiç göstermiyordu fakat. Şu an hiç hoşuma gitmiyor.

Spor salonuna sadece baseli veya selülitleri olan insanlar gitmiyor. Biçimli bir vücuda sahip olmak istiyorsan spor salonuna gidersin. Hem hayatınıza bir düzen gelir.

Hocam şimdi konuyu tam açayım. Ben zayıf göründüğünden dolayı burnum biraz büyük gözüküyor ve öne çıkıyor fakat bir aralar sağlam bir kilo almıştım burnum falan hiç göstermiyordu fakat. Şu an hiç hoşuma gitmiyor.
O zaman tek çare kas yaparak kilo alman. Zamanını ve paranı alacaktır ama sonuçlara değer. Fakat o kaslı vücudu korumakta zorundasınız vücudunuzun eski haline dönmemesi için.

Bencede bu psikolojik bir problem, zayıf olmanın sana bir zararı yok ama sen bunu dert ediniyorsun. Bunu psikolojiye yıkarım. Eğer gerçekten yeterli yemene rağmen kilo alamıyorsan bağırsak kurtlarını düşünebiliriz. Bir doktora görünebilirsin bu sorun için...

Geri
Yukarı