Kilo alamıyorum

Merhaba, lise zamanında boyum oldukça uzadığı halde son 1-2 yılda hiç kilo alamadım. Bu nedenle çok zayıf kaldım ve ellerim sıcak havalarda aşağı yönde dururken oldukça damarlı gözüküyor. Yemek düzenim ise sabahları genellikle 1 ekmek arası bir şeyler, öğle arası 1-2 öğün arası yemek, akşam yemeğinde 1-2 öğün ve gece uyumazsam veya polifazik uyku düzeninde 4+4 saat uyuyacak isem direkt yemek kalmadığı için yarım paket makarna yapıp yiyorum. Önerileriniz için teşekkürler.
Hocam ben de sizin durumunuzdaydım. Öncelikle doğru beslenmeyle herkes kilo alabilir. Ama bu yolda içeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz veya sağlığınızı farklı yollarla etkileyebilecek şeylere yönelmeyin. Unutmayın beslenmeyi en iyi diyetisyen hekimler bilir. Sizin kilonuz kabul edilebilir seviyede. Ben size şöyle bir önerim var. Öncelikle olabildiğince sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışın. Yediğiniz şeyleri not edip kalori hesaplayın. Ve bununla birlikte spor yapın. İsterseniz örneklendirebilirim.3 yılda kilo alamayan ben işi öğrendikten sonra 6 günde 2.5 kilo alabilecek hale geldim.

Bende de aynı sorun var. Ne kadar yağlı yemek yesemde anlık kilo almış gibi oluyorum 1 saat sonra eski halime geri dönüyorum.
Hocam kilo almak tek çeşit değil. Yağ olarak aldığımız kütleler aslında vucudumuzun açlık durumunda kullanmak için biriktirdiği yedekler. Bizim isteğimiz ise kasların kütle kazanması. Bunun yolu kas liflerinin yüksek stres altında bırakıyoruz. Kastaki hasarlar yenilenme sırasında daha fazla lif kullanılarak tamir ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı