Kilo almak için spora başlamak

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! 10 kilo almam gerekiyor, 170 boyundayım ve 54 kiloyum. Hep böyle zayıftım, spora başlayıp protein tozu vs. kullanırsam kilo alabilir miyim?

Supplement kullanmanıza gerek yok. Profesyonel şekilde uzaktan eğitim veren sporculardan ders alarak veya kendiniz araştırma yaparak düzgün beslenir ve yeterli kalori alrısanız, antremanlar aracılığı ile de görüntünüz güzel şekilde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Protein tozu vs. kilo aldıran bir şey değil. Profesyonel şekilde vücut geliştirme işi ile uğraşan, tüm plan ve programını vücudu üzerine kuran kişilere %10'a kadar ek etki sağlaması için kullanılır. Sanılanın aksine planlı şekilde program-antreman-beslenme-uyku-dinlenme vs. yapmayanlara protein tozu veya diğer supplementlerin çoğu bir etki yapmaz veya %1-2 civarında etki yapar.

Yani mesele doğru bilgiye ulaşmak. Zaman ayırıp kendiniz öğrenebilirsiniz veya uzaktan eğitim satın alıp bilenlerin sizin yapınıza ve amacınıza uygun antreman ve beslenme programı hazırlamasını tercih edebilirsiniz. Sağlıklı şekilde kilo almak için bunu öneririm.

NOT: Sağlık veya görüntüye öncelik vermeden; yaktığınızdan fazla kalori alırsanız kilo alırsınız.

Spor yapmadan da alabilirsin. Bir nevi mama gibi, bebek bisküvisini bir kasede ez ve sonra içine süt dök. İstersen ekstradan içine yüksek kalorili meyvelerden de koyabilirsin. Günde 2 öğün bunu tüketirsen bir kaç güne kilo almaya başlarsın. Bizzat kendim denedim.

Spor yapmadan da alabilirsin. Bir nevi mama gibi, bebek bisküvisini bir kasede ez ve sonra içine süt dök. İstersen ekstradan içine yüksek kalorili meyvelerden de koyabilirsin. Günde 2 öğün bunu tüketirsen bir kaç güne kilo almaya başlarsın. Bizzat kendim denedim.
Hocam uzun süre bunu denedim fakat alamadım. Annem, babam ve kardeşimde benim gibi zayıf. Çabuk eritiyoruz maalesef.

Geri
Yukarı