Spora kilo vermek için başlamak

SenpaiKangal

Picopat
Selam abilerim, kardeşlerim. Öncelikle kendimden bahsedeyim. Yaşım 17 boyum 1.72 kilom ise yaklaşık 90. göbekli birisiyim, bu durumdan sıkıldım geçen yaz birkaç defa spora başlama gibi bir olaylarım oldu, ama devamlı gidemedim. Şu an ciddi karar verdim, bir şeyleri değiştirmek istiyorum. Kilo vermem için nasıl bir yol izlemeliyim? Nelerle beslenmek lazım ayrıca tavsiye protein tozu ya da l karnitin almam lazım mı? Şimdiden yazanlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozu ve l -carnitin'e ihtiyacın yok. Yüksek proteinli beslen sen yeterli. Şimdilik başlangıçta Haftada 3 gün full body başla. Unutma eğer ki spor geçmişin yok ise ağırlık idmanları öncesi en az 5-10 dakika nabız yükseltecek hafif tempo yürüyüş gibi ısınmayı unutma.

Protein tozu ve l -carnitin'e ihtiyacın yok. Yüksek proteinli beslen sen yeterli. Şimdilik başlangıçta haftada 3 gün Full body başla. Unutma eğer ki spor geçmişin yok ise ağırlık idmanları öncesi en az 5-10 dakika nabız yükseltecek hafif tempo yürüyüş gibi ısınmayı unutma.

Yaklaşık 2 aylık spor geçmişim var ama yani uzun zaman oldu hareketlerin isimlerini bilmiyorum mesela bir de proteinli beslen derken mesela örnek verebilir mısın?

Yaklaşık 2 aylık spor geçmişim var ama yani uzun zaman oldu hareketlerin isimlerini bilmiyorum mesela bir de proteinli beslen derken mesela örnek verebilir mısın?
Hocam tam yağ oranını bilmiyorum yağsız vücut kütlen ile genelde 2,3-2,5 katı protein almalısın. Bu yağ oranını öğrenmek için bir mezura yardımı ile ölçü alabilirsin.

Hocam tam yağ oranını bilmiyorum yağsız vücut kütlen ile genelde 2, 3-2, 5 katı protein almalısın. Bu yağ oranını öğrenmek için bir mezura yardımı ile ölçü alabilirsin.

Hocam size çok soru soruyorum ama sizce başlarda özellikle kardiyo ağırlıklı mi gideyim bir de hareketlerin sırası önemli midir ben ortaya karışık yapıyordum o yüzden sıkılıyordum Max 40dk duruyordum salonda.

Hocam size çok soru soruyorum ama sizce başlarda özellikle kardiyo ağırlıklı mi gideyim bir de hareketlerin sırası önemli midir ben ortaya karışık yapıyordum o yüzden sıkılıyordum Max 40dk duruyordum salonda.
Sorabilirsiniz sıkıntı yok. Hocam kardiyo ağırlığa gerek yok. Ağırlık idmanları gayet yeterlidir. Ağırlık idmanı sonrası hafif tempo kardiyo isteğe bağlı yapılabilir. Hareketlerin sırası biraz önemli. Büyük kas gruplarının önce yapılmasında yarar var. Kafanda bir program belirleyip ona uymak her daim daha iyi olacaktır.

Sorabilirsiniz sıkıntı yok. Hocam kardiyo ağırlığa gerek yok. Ağırlık idmanları gayet yeterlidir. Ağırlık idmanı sonrası hafif tempo kardiyo isteğe bağlı yapılabilir. Hareketlerin sırası biraz önemli. Büyük kas gruplarının önce yapılmasında yarar var. Kafanda bir program belirleyip ona uymak her daim daha iyi olacaktır.
Teşekkürler hocam öncelikle ilgilendiğin için önerdiğin bi program var mıdır genelde dumbelllerle çalışırım üst tarafı yani alt tarafı makineler ile hallederim

Teşekkürler hocam öncelikle ilgilendiğin için önerdiğin bi program var mıdır genelde dumbelllerle çalışırım üst tarafı yani alt tarafı makineler ile hallederim
Hocam genelde büyük kas gruplarına dambıl önermiyorum. Büyük kas grupları makineler ile daha iyi olur. Dediğim gibi haftada 3 gün gitmen yeterli olacaktır şimdilik. Detaylı program ister isen belirtebilirsin ona göre detaylandırabilirim.

İstikrarlı bir kardiyo programı ile rahatlıkça kilo verebilirsin. Günlük Kalori ihtiyacını hesapla ve bunun altında kaliteli besinler tüket. Günde minimum 45 dakika kardiyoyla 2 ay sonra farklı bir durumda olabilirsin.
Hocam sadece kardiyo ile kilo vermek uzun vadede vücuda çok zarar verir. Lütfen bu tarz konularda yazı yazarken daha seçici olun.

Geri
Yukarı