Kilo verirken protein tozu kullanılır mı?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Kilo verip biraz da kas yapmak istiyorum. Daha önce 5,6 aylık bir fitness geçmişim var. Şu an 1.80 / 86 kiloyum. Zayıflayıp sonra kas yapmak istiyorum.

Kullanılır tabii ki. Protein tozu dediğiniz şeyin, yediğiniz yumurtadan farkı besin değeridir. Onun dışında protein, aynı protein.

Tavsiyem, izole protein kullanmanız. Bu sayede ürün tamamen yağdan, şekerden olabildiğince arınmış olur.

Hardline pro gainer 3 kiloluğundan aldım.
Hardline pro gainer bir protein tozu ürünü değil. Genelde kilo almaya çalışırken eksik kalan kalori açığını kapatması için alınan ürünler. Yağ yakımı döneminde de spor sonrası öğünlerde sıkıntı yaşayan bazı kişilerin kusursuz bir plan ayarlamasıyla asla kullanılamaz ürünler değiller aslında ama çok çok büyük bir genellemeyle şunu söyleyebiliriz ki yanlış ürün almışsın :) Soruna gelirsem evet yağ yakmak isterken whey protein tüketmek yeterli proteinin tamamlanamadığı durumlarda oldukça makul bir tercih. Tabi bu noktada yağ yakmak isterken de ağırlık çalışması yapılmasını ve görece yüksek protein alınmasını tavsiye ederim.

Hardline pro gainer bir protein tozu ürünü değil. Genelde kilo almaya çalışırken eksik kalan kalori açığını kapatması için alınan ürünler. Yağ yakımı döneminde de spor sonrası öğünlerde sıkıntı yaşayan bazı kişilerin kusursuz bir plan ayarlamasıyla asla kullanılamaz ürünler değiller aslında ama çok çok büyük bir genellemeyle şunu söyleyebiliriz ki yanlış ürün almışsın :) Soruna gelirsem evet yağ yakmak isterken whey protein tüketmek yeterli proteinin tamamlanamadığı durumlarda oldukça makul bir tercih. Tabi bu noktada yağ yakmak isterken de ağırlık çalışması yapılmasını ve görece yüksek protein alınmasını tavsiye ederim.
Hocam günlük kaloriyi minumum alıyorum zaten amacım kastan minumum seviyede kaybetmek. Bunu kullanmam kilo vermem açısından bir sıkıntı yaratır mı?

108 kilodan 85'e diyetle düştüm 4 ayda. Şimdi 75 civarı fit olmak istiyorum.

Hocam günlük kaloriyi minumum alıyorum zaten amacım kastan minumum seviyede kaybetmek. Bunu kullanmam kilo vermem açısından bir sıkıntı yaratır mı?

108 kilodan 85'e diyetle düştüm 4 ayda. Şimdi 75 civarı fit olmak istiyorum.
Zayıflarken gainer kullanmak kas kaybını azaltmaz/arttırmaz ki ? Kaslar majör olarak protein minör olarak karbonhidrattan beslenir. Siz günlük protein ihtiyacınızın tamamını karşılayamıyorken karbonhidrata abanmak neden ?

Geri
Yukarı