Kilo vermek isteyen birisine beslenme programı önerisi

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, 2024'ün gelişiyle kendimi değiştirme kararı aldım. Değiştirmeden kastım kilo verip, fitness alanında antrenmanlar yapmak. Yaşım 17 kilom 92 boyum ise 1.72 boyumdan dolayı kilolu gözüküyorum özellikle göbeğim çok fazla büyük duruyor. Mahallemizde belediyemize ait spor salonu oraya kayıt olacağım 3 aylığı 250TL. Fitness hareketleri falan olsun iyi bir şekilde biliyorum geçen sene gitmiştim ama gelişemedim beslenmem kötü olduğu için. Sizlerden istediğim beslenme olarak neler yemeliyim? Neler yememeliyim? Biraz önce markete gidip 2 tavuk aldım bir de yulaf bunları nasıl değerlendirebilirim? Ailem ile birlikte yaşadığım için evde ne pişerse yemek zorunda kalıyorum beslenme önerilerinizi bekliyorum.

Her yerde duymuşsundur ama söyleyeyim yine, kalori açığı bırak. Mesela günde 2200 kcal alman gerekiyorsa bunu 1800-2000'lere düşür. Doymuş yağdan (yani tereyağ, margarin, hayvansal yağ gibi katı yağlardan) uzak dur. Balık yağı çok faydalı yağ ihtiyacını haftada 2 kere balık yiyerek tamamlarsın. Onun dışında yemekleri haşlama tarzı yap, ekstradan yağ koyma hatta eti tavuğu vs. de yağsız al. Aynı şekilde makarna pilav da yağsız olacak. Zorlanacaksın ve bir yerden sonra yiyemeyeceksin ama vücudunu toparla biraz sonra haftada 1 falan cheat meal yaparsın. Karbonhidrattan kesilme, karb yemezsen metabolizman düşer ve daha çok yağlanırsın. Kendimden örnek vereyim:
Kahvaltı etmiyorum, kişiden kişiye değişir edilse iyi olur. Öğlen ve öğleden sonra olacak şekilde tavuk ve pilav yiyorum. Akşam da sebzeli bir et yemeği ve kalan pilavı yiyorum. 1 su bardağı pirinç ve 500g civarı et oluyor aşağı yukarı. Uzun yazdım ama yapılması gereken şey bu, faydasını görürsün. Ve şunu da diyeyim tavuğu pilavı kendim yapıyorum, evde ne çıkarsa onu yiyorum bahane değil yani. Okula falan da saklama termoslarında çok rahat götürebilirsin, ki ben öyle yapıyorum.

Aynı anda yağ yakıp kas kütlesi inşaa edemezsin öncelikle bunu bil şuanki amacın yukardaki arkadaşın da dediği gibi fazlalıktan arınmak için kalori açığı önce zayıflayacaksın daha sonra bulk yapıp kas kütlesi

Aynı anda yağ yakıp kas kütlesi inşaa edemezsin öncelikle bunu bil şu anki amacın yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi fazlalıktan arınmak için kalori açığı önce zayıflayacaksın daha sonra bulk yapıp kas kütlesi.

Hocam amacım zaten fazla kilolarımdan kurtulmak, yağlardan arınmak bunun için sadece spor salonunda kardiyo mu yapmam lazım ağırlık çalışmalı miyim?

Hocam amacım zaten fazla kilolarımdan kurtulmak, yağlardan arınmak bunun için sadece spor salonunda kardiyo mu yapmam lazım ağırlık çalışmalı miyim?
Bunu yapman için spor salonuna gerek yok kalori açığı bıraktıktan sonra akşama kanepede yatsan bile zaten kilo vericeksin ha kardiyo olarak evde ip atlayabilirsin yada yolda yürüyüş yapabilirsin mesela okula dolmuşla gidiyorsan 2 3 durak erken inersin gibilerinden hani kilo vermek için spor salonuna gerek yok üyelik parasıylada tavuk yulaf vs. Karşılarsın

Bunu yapman için spor salonuna gerek yok kalori açığı bıraktıktan sonra akşama kanepede yatsan bile zaten kilo vereceksin ha kardiyo olarak evde IP atlayabilirsin ya da yolda yürüyüş yapabilirsin mesela okula dolmuşla gidiyorsan 2 3 durak erken inersin gibilerinden hani kilo vermek için spor salonuna gerek yok üyelik parasıyla da tavuk yulaf vs. karşılarsın.

Hocam ciddi misiniz yani sadece az yiyerek yani kalori açığı oluşturarak kilo verilebiliyor mu antrenman falan yapmaya gerek yok o zaman kilo verdikten sonra spor salonuna yazılabilirim.

Hocam ciddi misiniz yani sadece az yiyerek yani kalori açığı oluşturarak kilo verilebiliyor mu antrenman falan yapmaya gerek yok o zaman kilo verdikten sonra spor salonuna yazılabilirim.

Kanka spor salonuna gidince otomatik yağ yakılmıyor sen orada kalori yakıyorsun kas yıkımı yapıp kas inşa ediyorsun olayı bu yemeği fazla kaçırdığın gün evde egzersizler yapsan bile kilo verirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı