Kimsenin Sevmediği, Sizin Sevdiğiniz Eski Online Oyunlar

NosTale en azından üç senemi yemiştir. Grafik tarzı ve iki boyutlu olması yüzünden ülkemizde çok sevilmedi. Ama oynayan sadık bir kitlesi var. P2W olayının Vücut
bulmuş halidir.
Aion uçma mekaniği yüzünden sevmiştim. Bu mekaniğin süreli olması ve görevlerin kendini tekrar etmesi yüzünden tutmadı.

NosTale en azından üç senemi yemiştir. Grafik tarzı ve iki boyutlu olması yüzünden ülkemizde çok sevilmedi. Ama oynayan sadık bir kitlesi var. P2W olayının Vücut
bulmuş halidir.
Aion uçma mekaniği yüzünden sevmiştim. Bu mekaniğin süreli olması ve görevlerin kendini tekrar etmesi yüzünden tutmadı.
Evet nostale da var. Bir şey toplarken o yumruğunu daire çizerek yaptığı dansı hala gözlerimin önünde.

İstanbul kıyamet vakti'ni de ekleyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zamanında internet kafede oynamıştım. Ama o oynadığım hesabı filan hatırlamıyorum.
Bundan 3-4 sene önce tekrar bir hesap açtım. Fazla oyuncusu yok. Ayrıca oynayanlar bazı haritalardan çıkmayıp oyun içi nesne kasıyorlar. Bu yüzden etrafta yardımcı olacak kimse yok.

Ben 40 seviyeye kadar geldim. Bu seviyelerde verilen boss görevleri grup olmadan yapılamadığından saldım. Etrafta gezen oyunculardan yardım isterseniz cevap bile vermiyorlar. Kitlesi baya kötü durumda ve oyuncu sayısı her geçen gün azalıyor.

Bu firmadan ayrılan 3-5 geliştirici şu anda Zula oyununun yapımcılarıdır. Aynı oyun motorunu kullanıyor. Bu oyunun başındaki Mevlüt dinç İngiltere de oyun geliştirmeye devam ediyor. Elde kalan kişiler ise Türk telekom altında çalışıyorlar. Yakın zamanda Kader mühürleri diye bir oyun denemişlerdi. Oyun tutmayınca kapattılar. Ondan sonra da Türk telekom bu firmaya para aktarmayı bıraktığını düşünüyorum. Oyuncular para yatırsın diye sadece seviye yükseltmesi ve harita paketi çıkarmaya odaklandıklarını düşünüyorum.

İstanbul kıyamet vakti'ni de ekleyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Zamanında internet kafede oynamıştım. Ama o oynadığım hesabı filan hatırlamıyorum.
Bundan 3-4 sene önce tekrar bir hesap açtım. Fazla oyuncusu yok. Ayrıca oynayanlar bazı haritalardan çıkmayıp oyun içi nesne kasıyorlar. Bu yüzden etrafta yardımcı olacak kimse yok.

Ben 40 seviyeye kadar geldim. Bu seviyelerde verilen boss görevleri grup olmadan yapılamadığından saldım. Etrafta gezen oyunculardan yardım isterseniz cevap bile vermiyorlar. Kitlesi baya kötü durumda ve oyuncu sayısı her geçen gün azalıyor.

Bu firmadan ayrılan 3-5 geliştirici şu anda Zula oyununun yapımcılarıdır. Aynı oyun motorunu kullanıyor. Bu oyunun başındaki Mevlüt dinç İngiltere de oyun geliştirmeye devam ediyor. Elde kalan kişiler ise Türk telekom altında çalışıyorlar. Yakın zamanda Kader mühürleri diye bir oyun denemişlerdi. Oyun tutmayınca kapattılar. Ondan sonra da Türk telekom bu firmaya para aktarmayı bıraktığını düşünüyorum. Oyuncular para yatırsın diye sadece seviye yükseltmesi ve harita paketi çıkarmaya odaklandıklarını düşünüyorum.

Hatırlıyorum bu oyunu. Kaydolurken cins bir bilgi istemişti sanırsam. Ben de oyuna başlamadan bırakmıştım :D

Siteleri baya eski zamanında Mynet altındaydı. Mynet üyeliği filan istiyordu.
Çağa ayak uydursa aslında oyuncu çekebilir. Ama bunu sağlayacak bir ekipleri olduğunu bile hissedemiyorsun. Sosyal medya ve forumdan o kadar uzaklar ki.

Türkiye'de bunu oynayan 1000 kişidir onlarda düzenli değil bir bakıp bırakmıştır.

Runes of Magic yapımını sırf müzikleri için oynardım. Genel olarak sevilmezdi. Tutmadığı için sunucuları kapandı.
Ah Runes of Magic ah.. 'Sonsuz Macera' adı altında Türkiye pazarına girmişlerdi. Başında saatlerimi harcadım, sayesinde çok güzel dostluklar edinmiştim. 😢

Senin sayende hatırladım ve tekrar bir araştırayım dedim ve gördüm ki Türkçe olarak tekrar açılmış:

Ayrıca oyunu Steam'e getirmişler ama sanırım bu EU ya da US versiyon:

Biraz daha araştırmak lazım...

Son düzenleme:
Battlefield Play4Free oyununu severdim, pek seveni yoktu. EA diğer Play4Free oyunları ile birlikte onu da kapattı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı