Kimsenin sizi sevmediği sınıftan gider miydiniz?

Sınıfta çok fazla ezildim rezil oldum. Zaten kimse de sevmiyor beni. Konuşacak kimse de. Kalmadı sizce gitmeli miyim? Benden bunu istiyorlar herkes bana düşman oldu zaten sıkılıyorumda başka okula gitmeli miyim? Gideceğim okulda kızlı erkekli bir de yeni insanlar korkuyorum aynılarını yaşayacağım diye. Bu sınıftan daha iyi olacağını düşünüyorum. Her gün uyurken ağlarken yürürken hayatımın her anında bu sınıfı düşünüyorum. Demek ki gitme vaktim gelmiş gibi. Babam kal diyor çok beni yanıltıyor olmuyor işte. Daha ne kadar zorlucam yüzüm kalmadı gerçekten. Sınıfa korka korka giriyorum bunları yazarken bile ağlıyorum.
Kaç başka okula; bu seni ezik yapmaz, senin kurtuluşun bu. Eğer fırsatın varsa değerlendir.
Seni herkesten nefret ettirten şey nedir, sakıncası yoksa?

Kaç başka okula; bu seni ezik yapmaz, senin kurtuluşun bu. Eğer fırsatın varsa değerlendir.
Seni herkesten nefret ettirten şey nedir, sakıncası yoksa?

Ben çok hata yaptım geçen sene gidiyordum hatta kaydım bile yapıldı bu sene olmaz artık çok dayandım büyüyünce çok kötü anılarım olacak ama yapacak bir şey yok nefret ettiğim durdukyere suç atmalar üstüne oynanmalar laf atmalar ezmeler birbirlerine düşürmeler bir de kavgadan kaçınca bir de daha da üstüne geliyorlar adam benim boğazıma sıktı kaçtım ne kavga edeceğim durdukyere ettiler yine kaybeden ben oldu çünkü vurmadım.

Senin karakterine zarar verecekse bu durum ileride pişman olursun değiştiremdim diye. Burada hesaba katman gereken aslında birçok konu var burada anonim olduğundan dolayı rahatça anlatmazsan sana insanlar doğru bir öneride bulunmaları zor. Fakat tavsiyem anlatacaksanda olayı kendi tarafından değil tam olarak düzgünce anlatman. Ben lise de çok sorun yaşamıştım okulumu hiç sevmezdim. Değiştirmemek bana psikolojik sorunlar olarak döndü üniversite hazırlığında bayağı psikolojik sorunlar yaşadım. Yaşıtlarım sürekli bana zarar verecekmiş gibi hissettim mesafe koydum. 19 yaşımın sonunda ancak atlatabildim. Bir konuda şu senin gideceğin okul daha mı iyi daha mı kötü ona bakman lazım. Yapabileceğin en iyi şey gidip bir gün diğer okulun ortamını görmek olabilir. Mesela ben bunu yapmadığıma pişmanım aileme konuyu açtığımda diğer okullarda aynı lafına getirmişlerdi. Onların sundukları bir özel okulda yatılı ve dini konularda zorlayan bir yerdi. Seçenek yok gibi düşünüp canımı sıkmıştım. Senin aslında farkında değilsin fakat şeçeneklerin var. Ausbildiung bir seçenek fakat her seçeneğin artıları eksileri var. Açık lise lisede bir seçenek açık liseye geçeceksende arkadaş çevren yoksa kendi yaşıtlarından uzak kalacaksan onunda negatif etkileri olur.
Bu durumu bir öğretmene ya da sınıfdaki bir arkadaşına açarakda yardım alabilirsin. Aslında böyle bir şey yapman ne kadar doğru yanlış olur bilemiyorum fakat sütü bozuk değilse senin durumundan daha iyi haberdar ise bir görüş sunabilir. Fakat sen seçenekleri değerlendirmekdikçe kendin için cabalamadıkça böyle sürer gider. Okul değiştirmeden bu konuları çözmeninde bir yolunu arayabilirsin. Davranışlarında değişikliğe gitmek, gym e gidip basmak vb gibi aktivilerde fayda sağlayabilir. Önemli bir konu daha var. Sen derslerinde başarılı olursan insanların bakış açısı sana daha pozitif olur.

Aynıyız hocam yaşıtlarımdan korkar hale geldim ve karakterim iyice hırpılandı artık beni insandan saymıyorlar diye düşünüyorum bir de arkadaş çevremde yok olsa zaten takmam bu ezikleri olmadığından sorun işte inanır mısın tuvalete bile korka korka gidiyorum okulda.

Ben sorunu daha büyük sanmıştım. İki tane video çektin diye kötü insan olmadın. Madem dalga geçtiler senle sende daha iyi video çek onları rezil et. Erlik'i takip ediyorsan zaten o da bu konularda konuşuyordu kimse 1 günde profesyonel olmuyor.

Bir de münasip yerlerine sokacaklar sanki ekran kaydı almışlar.

Son düzenleme:
Kanka aynısını yaşadım hatta buralarda konu açtım her yere danıştım. Seni eziyolarsa her seferinde onlarla iyi olmaya çalışıp bu sefer düzelicek dediğinde olmuyorsa sınıfını değiştir okulunu değiştir. Ben bir senemi salak zorbalarla geçirdim bana kalıcı yaralar bıraktılar. Kesinlikle değiştir çekilmiyor. Değiştirmen bu arada seni ezik yapmıyor.

Bir zamanlar ben de senin gibiydim, depresiftim, sürekli kendimi suçluyordum, başkaları suçlu olduğu halde ya da hiçbir şey olmadığı halde yine kendimi suçluyordum. Sonra öğrendim; bu yaşadığım saçma sapan zamanların bir anlamı yoktu, ben hep suçsuzdum...

Ben çok hata yaptım
Ne gibi? Buradan baktığımda birşey yapmış gibi durmuyorsun.

Sınıfta çok fazla ezildim rezil oldum. Zaten kimse de sevmiyor beni. Konuşacak kimse de. Kalmadı sizce gitmeli miyim? Benden bunu istiyorlar herkes bana düşman oldu zaten sıkılıyorumda başka okula gitmeli miyim? Gideceğim okulda kızlı erkekli bir de yeni insanlar korkuyorum aynılarını yaşayacağım diye. Bu sınıftan daha iyi olacağını düşünüyorum. Her gün uyurken ağlarken yürürken hayatımın her anında bu sınıfı düşünüyorum. Demek ki gitme vaktim gelmiş gibi. Babam kal diyor çok beni yanıltıyor olmuyor işte. Daha ne kadar zorlucam yüzüm kalmadı gerçekten. Sınıfa korka korka giriyorum bunları yazarken bile ağlıyorum.

Hayır sevmemeye devam etsinler okul sadece hayatımın küçük bir kısmı 1-2 sene sonra adlarını unutacağım insanlar için uğraşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı