Kitap yazmayı düşünüyorum

Kitap yazmak istiyorsan mutlaka yaz, hiç tereddütün olmasın. Ama sadece hayatını anlatman bana bayağı sıkıcı olur gibi geldi. Daha edebi kurgulu bir şeyler yazarak yazmaya başlayabilirsin bence. Tabii ki tercih senin, ne yazarsan yaz yazı yazma kabiliyetini geliştirecek ve gelecekte yazacağın kitapların kalitesini arttıracaktır.

sizce beğenilir mi?

Beğeniyi dert edersen yazamazsın. Sen yaz; beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Bir de yazabilmek için önce fazlaca okumak lazım ki ifadelerini karşı tarafa aktarırken kelimeleri doğru kullanmayı ya da farklı anlatım yolları ile okuyucunun dikkatini çekmeyi başarabilesin.

Yazmak için yazma. Yazmak için gerçekten çok kitap okuman lazım ve geniş bir bilgin olması lazım. Özellikle betimlemeyi çok iyi yapman lazım.

Yazmak için yazma. Yazmak için gerçekten çok kitap okuman lazım ve geniş bir bilgin olması lazım. Özellikle betimlemeyi çok iyi yapman lazım.
Yazmazsa kendini nasıl geliştirecek? Siz hiç ilk yayınladığı kitabı baş yapıt olan yazar gördünüz mü? Velev ki gördüyseniz de ona "prodigy" denir zaten.

Geri
Yukarı