Kız ve erkek çocuğu ayrımı yapar mısınız?

Aklıma sınıftaki hocalar geldi.
Kızlar:
-Hocam Ayşe'nin eline kıymık batmış revire biz kızlar gidebilirmiyiz?
Hoca:
-Tabiki yavrum.
Erkeklerde
Erkekler:
-Hocam Ahmet'in bacağı kırıldı revire götürebilirmiyiz?
Hoca:
-Otur yerine.

Ayrıma karşıyım.
•Öğretmen sevdiğinden değil veliler daha çok ilgilenilsin istiyorlar kız çocuklarıyla.

•Ayrıca kızlarda adet olayı olduğu için hocalar temkinli davranıyor.

•Kız veya kadın çişini tutmakta zorlanıp altına kaçırabilir. Erkeklerde daha az rastlanıyor.

•Bir de kadın hocalar kız öğrencilere yatkındır, ayrı olarak erkek öğretmenler erkek sevmediği için kız öğrenciye yatkındır. Yani erkek okulda kaybeden taraf.

•Erkekleri lavaboya yolladığın zaman genellikle sigara içtiği için de yollamıyor.

•Kızlar çekindiği için değişik sebeplerle hocadan izin alabilir ama amaçları aynı.

Size yaşadığım içler acısı durumları anlatayım;

Okulumda kızlar beden dersinde oturma yerlerine oturabiliyorken erkeklerin oturması yasak! 30 kişilik yerin 10 kişilik yerini kızlar kullanıyor diğer 20 kişilik yer boş. Erkekleri küçük bir odaya tıkıyorlar ne hava geliyor ne ışık. Kızlar isterse bahçeye çıkabiliyor ama erkeklere yasakkk.

Aynı okul meslek dersinde olan bir olay;
Kız bir erkek öğrenciyle argo kelime kullanarak iletişim kuruyor ve hoca (Kadın) kızı uyarıyor, erkek yapınca sözlü şiddete mağruz kalıyor.

Ekstra; Kızlar tuvalete gidebilir erkekler? Ölsünler tuvalete çıkmak yok!

Ne diyebiliriz ki? Konuşunca notları kesiyorlar (Hakkın olan puanı vermiyorlar), özellikle bir kadın hocanın dersinde hocanın yanlışını söylersen ve hamile ise sınıfta kalıyorsun. Hemde 0.07 puan ile.

Kız çocuğu tatlıdır erkek çocuğa göre sevecendir ama konuda bahsedilen ayrım bu değil, konuyu İslama bağlamakla da alakalı değil.
Ortada cehalet var.

Size yaşadığım içler acısı durumları anlatayım;

Okulumda kızlar beden dersinde oturma yerlerine oturabiliyorken erkeklerin oturması yasak! 30 kişilik yerin 10 kişilik yerini kızlar kullanıyor diğer 20 kişilik yer boş. Erkekleri küçük bir odaya tıkıyorlar ne hava geliyor ne ışık. Kızlar isterse bahçeye çıkabiliyor ama erkeklere yasakkk.

Aynı okul meslek dersinde olan bir olay;
Kız bir erkek öğrenciyle argo kelime kullanarak iletişim kuruyor ve hoca (Kadın) kızı uyarıyor, erkek yapınca sözlü şiddete mağruz kalıyor.

Ekstra; Kızlar tuvalete gidebilir erkekler? Ölsünler tuvalete çıkmak yok!

Ne diyebiliriz ki? Konuşunca notları kesiyorlar (Hakkın olan puanı vermiyorlar), özellikle bir kadın hocanın dersinde hocanın yanlışını söylersen ve hamile ise sınıfta kalıyorsun. Hemde 0.07 puan ile.
Alacaksın bıçağı derisini yüzeceksin. Bunlar asıl deli öğrenciyi görmemişler. Bir bıçağı görseler. Tam bilmiyom da galiba Morg'da pamığı takılıyor olur. 😂Gerçekten anlamıyorum bunları.

Bizde de eskiden hocalar kızları ayrı bir gruba erkekleri hayvan grubuna alıyorlardı. Ben gülüyordum.

Alacaksın bıçağı derisini yüzeceksin. Bunlar asıl deli öğrenciyi görmemişler. Bir bıçağı görseler. Tam bilmiyom da galiba Morg'da pamığı takılıyor olur. 😂Gerçekten anlamıyorum bunları.

Bizde de eskiden hocalar kızları ayrı bir gruba erkekleri hayvan grubuna alıyorlardı. Ben gülüyordum.
Üstüne üslük geçen yıl hocayı bu konuda darladığım için beni disipline götürdü. Komik tarafı şu ki sınıfta tek başarılı ben olduğum için hoca bir daha yapma diyip saldı. Ciddi problemlerimiz var.

Bu olayın ortadoğu veya İslam coğrafyası ile bir ilgisi yok. Çin'de tek çocuk politikası olduğu dönemde ceninlerin cinsiyetinin belirlenmesi yasaklanmıştı. Ailelerin çoğu kız olacağını öğrenince kürtaj kararı veriyorlardı. Dolayısıyla kız nüfus oranında ciddi bir azalma oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı