Kızlar neden erkeklerle ilgili konu açmıyor?

Özgüveni düşük olan hatta olmayanlar insanlara var.
Kızların genel olarak özgüveni daha fazla.
Lakin bizim gibi daha kendi kendine bile konuşmakta zorlanan, utanan, afallayan insanlar var.
Evet, belki burada konu açmak saçma.
Lakin insanlar duygularını ifade etmekte zorlanıyorsa ve bundan sebep bir fikir alabilmek umuduyla burada konusunda açmasının kınanılacak veya aşağılanılacak bir durumu yok.

Bırakın kızların erkeklerle ilgili konu açmasını, forumda 1 tane kız yok. Hayatımda hiç teknoloji ile ilgilenen ya da bilgisayar kullanan kız da görmedim. Anca Instagram kullanırlar :D

Sosyal medya genelinde karşılaştığım bir durum bu. Hep şöyle konular: "Okulda kıza aşık oldum nasıl açılabilirim?, bir kızdan hoşlanıyorum ona nasıl açılabilirim?, hiçbir kız bana bakmıyor, nasıl kız tavlanır?" gibi benzer bir sürü konu var.

Ama bir tane kız da gelip "bir erkekten hoşlanıyorum ona nasıl açılabilirim?, erkekleri nasıl tavlarım?" diye konu açmıyor.

Bu neden böyle?

Eki Görüntüle 1165663Eki Görüntüle 1165664
Çünkü çoğu kız bu kadar kültürlü değil.

Çevremde tanıştığım ve gördüğüm kadarıyla söylüyorum, genelleme yapmak için yeterli değil, ne İstanbul'da, ne Mersin'de, ne de Trabzon'da sosyal ilişkilerde ve özgüven konusunda yetersiz tek bir kız dahi tanımadım. Ama erkeklerde bunu fazlasıyla gördüm.

Geri
Yukarı