Köprücük kemiği kırığı kendi kendine kaynar mı?

Leoon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dün martıyla bir kaza yaptım kolu köprücük kemiğimin üstüne düştü ve hastaneye gittim röntgen çektiler röntgen sonucunda doktor köprücük kemiğinde 3 tane kırık olduğunu söyledi korse taktı gene rontgen çekildim korseyle atıyorum mesafe 6 cm ise 3 Cm'ye düşmüş arada boşluk var ameliyat olman lazım dedi korseyle iyileşir mi bilmiyorum ama uzun sürer dedi. Sizce korse ya da başka doğal yöntemlerle iyleşebilme olasılığım var mı? Yoksa illa ameliyat mı olmam lazım? (ameliyat olmak istemememin nedeni Platin'den dolayı)

Son düzenleme:
Merhaba dün martıyla bir kaza yaptım kolu köprücük kemiğimin üstüne düştü ve hastaneye gittim röntgen çektiler röntgen sonucunda doktor köprücük kemiğinde 3 tane kırık olduğunu söyledi korse taktı gene rontgen çekildim korseyle atıyorum mesafe 6 cm ise 3 Cm'ye düşmüş arada boşluk var ameliyat olman lazım dedi korseyle iyileşir mi bilmiyorum ama uzun sürer dedi. Sizce korse ya da başka doğal yöntemlerle iyleşebilme olasılığım var mı? Yoksa illa ameliyat mı olmam lazım? (ameliyat olmak istemememin nedeni Platin'den dolayı)
Ameliyat olman daha mantıklı yanlış bir harakette işi daha beter hale getirirsin.

polislik düşünüyorum hocam

kırığı vidalıyorlar
Ozaman doktorla konuş ve dikkatli ol çünkü oraya ufak darbende hatta oraya darbe almana bile gerek yok omzunu bile bir yere çarpsan sıkıntı yaşarsın. Ayrıca kendi kendine düzgün kaynayacağının bir garantisi de yok.

Ameliyatını ol, korse senin hareketlerini kontrol altına alarak iyileşirken kırıkları daha beter hale getirmemen için.

Platin ile ana kaynamayı sağladıktan sonra büyük ihtimalle çıkartacaklar zaten, Wolverin gibi yaşayacağını düşünme köprücük kemiğinle.

Ameliyatını ol, korse senin hareketlerini kontrol altına alarak iyileşirken kırıkları daha beter hale getirmemen için.

Platin ile ana kaynamayı sağladıktan sonra büyük ihtimalle çıkartacaklar zaten, Wolverin gibi yaşayacağını düşünme köprücük kemiğinle.
onu çıkarmasıda ayrı sorun değil mi usta ya ameliyata flan daha önce hiç girmedim kafam çok karışık vallaha

onu çıkarmasıda ayrı sorun değil mi usta ya ameliyata flan daha önce hiç girmedim kafam çok karışık vallaha
Of olmadı bu biyoloji bilgisi... Çıkarttığında boşluk kalacağına olan inancın nereden geliyorsa orada bırak, tümüyle iyileşmen 1 yıl alacaktır. Kafan karışık değil, sağduyu son 20 yıldır çok düşük. Düzgün kaynamamış bir kemikle hayatın boyunca daha problemli bir hayat yaşayacağını anlamamak için gerçekten gri madde yoksunu olman gerek - ki onun tekrar kırılıp kaynatılması ile de uğraşmak mı istiyorsun? Mazoşist isen doğru yoldasın, değilsen git doktora tarih versinler.

Bende 2.5 yıl önce kırmıştım köprücük kemiğimi hemen ertesi gün ameliyat oldum platin taktıla. Bir yıl geçtikten sonra yine ameliyat oldum ve platini aldılar şu anda omuzum eskisi gibi korkulacak bir şeyi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı