Kötü hissediyorum...

Newtype

Hectopat
İçimde bunalım yaşıyorum nefes alamayacak hale geliyorum kötü hissediyorum bazen bu nöbete dönüşüyor ağlıyorum vücudum kesiliyor kendimi kontrol edemeden ağlıyorum titriyerek yüksek sesle ağlıyorum kısa süre sonra kahkaha atmaya başlıyorum kendi kendime.

Hiçbir şeyden zevk almıyorum sürekli endişeliyim ya uçak çarparsa ya kalp krizi geçirirsem gibi. Bunalımdan öylesine sıkılıyorum ki bana tek yardımı olabilecek şey bilgisayar o da acayip sıkıyor. Yani bu hissi buraya anlatamam anlayamayacak kadar berbat bir durum.

Öyle sıkılıyorum daralıyorum ki aklım hep geçmişte eski bir dostumu özlüyorum hep aklımda durduk yere aklıma geliyor ağlıyorum yine.. Çocukken beraber zor günleri atlatmıştık şimdi o olmayınca hiçkimse onun yerini tutmuyor. Beraber aklımda anılar canlanıyor sürekli durduramıyorum. Sadece Allah'tan çocukluğumu istiyorum çok mu? Nedir bu acı nedir bu ızdırap bu nasıl bir sınav yeri böyle ben ölü bir adamım eski halimden eser yok ölmüşüm ağlayanım yok. Bu nasıl bir sınav ki herkes birbirini yiyor diye düşünüyorum dinimden de koptum iyice dinsizleştim.

Bir umut bekleyerek bana tavsiyede bulunun psikolog psikiyatri hepsine gittim bir şeyin yok dediler.

frontpage'e katılıyorum Buna ek olarak nöbet oluyor demişsiniz. Panik atak tarzı oluyorsa bir psikolok yardımı ile hayatınızı düzene çok daha rahat sokarsınız. Ben sizin yaşadığınızın nöbetsiz versiyonunu yaşıyordum psikoloğa gittim düzenli olarak sonra psikoloğa ara verdiğimde neredeyse kendimi tanıyamıyordum.

İyi yönde çok değişim ve gelişme görmüştüm.

Sen bir psikoloğa bu şekilde anlattıysan ve o sana birşeyin yok dediyse o sıkıntılı bir psikoloktur onu boşver. Benim senin yaşadığının yarı seviyesinde iken gittim direk tedaviye başladı :)

Spora başlayabilirsin. Yeniden doğmuş gibi oluyorsun.
Agir bunalimdasin psikologa git.
frontpage'e katılıyorum Buna ek olarak nöbet oluyor demişsiniz. Panik atak tarzı oluyorsa bir psikolok yardımı ile hayatınızı düzene çok daha rahat sokarsınız. Ben sizin yaşadığınızın nöbetsiz versiyonunu yaşıyordum psikoloğa gittim düzenli olarak sonra psikoloğa ara verdiğimde neredeyse kendimi tanıyamıyordum.

İyi yönde çok değişim ve gelişme görmüştüm.

Sen bir psikoloğa bu şekilde anlattıysan ve o sana birşeyin yok dediyse o sıkıntılı bir psikoloktur onu boşver. Benim senin yaşadığının yarı seviyesinde iken gittim direk tedaviye başladı :)
Bu semptomlari yasiyorsaniz asla bir doktor size bir seyiniz yok demez, diyemez, diyebilemez.
Adam gibi bir psikologa gidin!

Spor yaptım bugün kısa süre refah sağladı sonra hemen yine sıkıntı. Uykusuz da kalıyorum uyuyamıyorum da.

Spor yaptım bugün kısa süre refah sağladı sonra hemen yine sıkıntı. Uykusuz da kalıyorum uyuyamıyorum da.

Spor tek seferde aşırı etki sağlamaz uzun solukta hayatınızı derinden değiştirir. Önerim sporun yanında iyi ama İYİ bir psikoloğa gitmeniz.

Belki bütün hayatını kontrol edemezsin ama kafanın içinde gerçekleşen her şeyi kontrol edebilirsin. Sen nasıl düşünmek istersen öyle olur. Benim için düşüncelerim ben ne yönde istiyorsam o yönde oldu yani kötü düşünmeyi bırak ve düşüncelerinin, hislerinin nasıl olacağı senin elinde. İstersen bunun için spor gibi araçları da kullanabilirsin ama bana göre en sağlamı kendi düşünce ve hislerinin kontrolünü hiç bir faktör olmadan eline almaktır.

Hiç burda zaman kaybetme derim. Burada bizlerin sana yardım etmesi çok zor aramızda psikolog dahi olsa zor yani.
Başka doktorlar denemelisin, illaki içinde işini iyi yapanlar vardır. Ailene durumu hemen bildirmelisin. Ailenin maddi durumu nasıldır bilemem ama senin için herşeyi yapacaktırlar. Burda zaman kaybetme.

Dostum bulasık yikamayi denedin mi? 3 aydir tek yasiyorum bulasik yikayinca zaman gecmis oluyor ve yoruluyorum bunu dene hem moralinde duzelir ciddiyim bu ķonuda. Uykunda gelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı