Kötü üniversitede bilgisayar mühendisliği okunur mu?

keremkocak06

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle 12. sınıfım ve bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Diyelim ki 90 bin sıralama yaptım, Kırıkkale bilgisayar mühendisliği geldi. Sizce okunur (Ankara'dayım)?

Öncelikle 12. sınıfım ve bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Diyelim ki 90 bin sıralama yaptım, Kırıkkale bilgisayar mühendisliği geldi. Sizce okunur (Ankara'dayım)?
Okunur, ancak tavsiyem İngilizce olan bir bölümde okuman. Kırıkkale'deki Türkçe diye biliyorum. Örneğin Karabük tercih edilebilir, hem ankaraya yakın hem İngilizce hem de eğitimi iyi.

Çok iyi bir üniversitede okumadığın sürece hangi üniversite olduğunun önemi yok. Bir de üniversite daha çok sektöre girişte sana fayda sağlıyor, sektöre girdikten sonra 4 yıl geçirdiğinde üniversite de önem ifade etmemeye başlayacaktır.

Bir önceki yorumda ifade edildiği gibi sadece ingilizceye odaklan. Okul bitmeden ingilizcen iyi seviyeye gelmiş olsun, okulun sana hiçbir şey öğreteceği yok.

İstediğin bölüm olduğu sürece Üniversite çok da önemli değil bana kalırsa, elbette önemli yanları var ama hayati bir şey değil bana kalırsa. Daha iyisini yapabilirim diyorsan bir sene daha çalış; yapamam diyorsan oku kazandığın yerde.

En iyi Üniversite'den bile mezun olsan "Aa şurdan mezun olmuş hemen işe alalım" demezler yani sadece daha ön planda olmuş olursun, prestijli ve donanımlı biri olduğunu gösterir. Kötü bir Üniversite'den mezun olursan "Aaa buradan mezun olmuş almayın işe bunu" demezler direkt, yine kendini gösterme şansın olur.

Kısacası gittiğin yer neresi olursa olsun parlamak senin elinde.

Onun için iyi bir sıralama gerekmez mi ?
Onu bilemiyorum ben 2017'de girip 22'de mezun oldum. Şu anki sıralamaları hakkında fikrim yok :)

Cevaplar için teşekkürler ben zaten Kırıkkale'yi örnek olarak vermiştim İngilizce olursa daha iyi olur tabii ki
Ben de senin durumundayken Karabük'ü tercih etmiştim. Şehir olarak çok kötü ancak okuldaki (bilgisayar müh için) eğitim ve imkanlar gerçekten iyi. İlla Ankara'ya yakın olsun dersen öneririm.

Onu bilemiyorum ben 2017'de girip 22'de mezun oldum. Şu anki sıralamaları hakkında fikrim yok :)

Ben de senin durumundayken Karabük'ü tercih etmiştim. Şehir olarak çok kötü ancak okuldaki (bilgisayar müh için) eğitim ve imkanlar gerçekten iyi. İlla Ankara'ya yakın olsun dersen öneririm.

İyi bir iş bulabildin mi peki şu anda baktımda 78k ile alıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı