Komunizm nedir?

Kanka şimdi evinde 4 kişi yaşıyor, ama 2 kişi çalışıyor. Komünizmde 4 kişi çalışır gelir toplanıp 4'e bölünür. Aynı şekilde 1 evde 4 kişi var ama 4 kişiden sadece 1 kişinin ineği var diyelim. Komünizmde devlet o ineği alır ve 4 kişiye süt verir.

Saçma bir örnek bu örnek gerçeği teşkil etmez.

Kanka şimdi evinde 4 kişi yaşıyor, ama 2 kişi çalışıyor. Komünizmde 4 kişi çalışır gelir toplanıp 4'e bölünür. Aynı şekilde 1 evde 4 kişi var ama 4 kişiden sadece 1 kişinin ineği var diyelim. Komünizmde devlet o ineği alır ve 4 kişiye süt verir.

En mantıklı anlatım buydu o yüzden çözüm olarak işaretliyorum teşekkürler.

Saçma bir örnek bu örnek gerçeği teşkil etmez.
Nasıl yani? Dogru degil mi?

Komünizm inek vermez devlet ne zaman sıkıntıya düşse vergiyi senden alır sen de kendini geliştirip çalışamazsın. Çünkü bir tek sınırlı işler vardır gelirler eşittir aptal biri senle aynı maaşı alır.

En mantıklı anlatım buydu o yüzden çözüm olarak işaretliyorum teşekkürler.

Nasıl yani? Dogru degil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sen örnek verir misin?

Örneğin bir maden işcisisin ve devletinde bir kriz oldu devletin sattığı ürünlerden vergi alıp para toplayabileceği şirketleri olmadığı için iki seçenek gelir 1. seçenek kapitalislerler ve komünistlerde bunu kullanabilir yani kaynak satar 2.seçenek (çoğunlukla bu kullanılır) halka para girer devlet onunla yeni askeri üsler yapar ve halkta bir şey yapamaz.

Örneğin bir maden işcisisin ve devletinde bir kriz oldu devletin sattığı ürünlerden vergi alıp para toplayabileceği şirketleri olmadığı için iki seçenek gelir 1. seçenek kapitalislerler ve komünistlerde bunu kullanabilir yani kaynak satar 2.seçenek (çoğunlukla bu kullanılır) halka para girer devlet onunla yeni askeri üsler yapar ve halkta bir şey yapamaz.

En basit anlatımı yaptım. Bu yazdığınız paragraf bilmeyen birine asla bir şey öğretemez.

Geri
Yukarı