Kondisyon nasıl arttırılır?

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, futbolu çok iyi oynuyorum ama maçta çabucak nefes nefese kalıyorum yaklaşık 3 4 hafta antrenman yaptık arkadaşımla ama koşu antrenmanı yapmadık yine de kondisyonum da biraz işe yaradı ama yaklaşık 3 4 hafta antrenman yapmadım yeniden nefes nefese kalıyorum(antrenman yaptığım zamanda tam düzelmemişti). Koşu yapmaya çıkıyorum 2. turda nefes nefese kalıyorum koşu antrenmanı yaparken nefes nefese kaldığım için devam edemiyorum ne yapabilirim?

Hocam ben basketbolcuyum hocam ayak hareketleri çok hızlı yapmaya çalışın 2 tur yapın çok hızlı ama sonra 5 dk dinlenin sonra tekrardan yapın 1 hafta sonra görüceksin ve bunu sürekli yapar sana daha fazla yararı olur.

Merhaba, futbolu çok iyi oynuyorum ama maçta çabucak nefes nefese kalıyorum yaklaşık 3 4 hafta antrenman yaptık arkadaşımla ama koşu antrenmanı yapmadık yine de kondisyonum da biraz işe yaradı ama yaklaşık 3 4 hafta antrenman yapmadım yeniden nefes nefese kalıyorum(antrenman yaptığım zamanda tam düzelmemişti). Koşu yapmaya çıkıyorum 2. turda nefes nefese kalıyorum koşu antrenmanı yaparken nefes nefese kaldığım için devam edemiyorum ne yapabilirim?
Sağlık probleminiz olabilir. Kardiyolojiye görünün. Aretmi olabilir belki.

Profesyonel bir kulubün altyapısında oynuyorum
1. kuvvet idmanı yapmalısın.
2. çabukluk çalışmalısın.
3. 2. turda nefes nefese kalıyorsan 10 saniye dinlenip koşuya devam etmelisin.
4. düz koşu değil de sürekli sahanın içinde yön değiştirerek koşmalısın.
5. topla birlikte koşu yapmalısın.
6. bol bol meyve ve sebze tüketmelisin.
7. Fast food ürünlerini en aza indirmelisin.
8. günde en az 250 en fazla 750 ML süt içmelisin.
9. asitli ve şekerli içeceklerden uzak durmalısın
10. nefes nefese kalıyorum deyip koşuyu bırakmamalısın biraz zorla ki iyice açılsın.
Not: Kuvvet ve çabukluk idman setlerini gösteren YouTube kanalları var onlardan yararlanabilirsin ama oradaki adam 1 dakikalık set yapıyorsa sen 30 saniyeden başla zamanla o süreyi arttır.

önce bir doktora gidin sağlık probleminizin olmadığına emin olduktan sonra arkadaşların tavsiyelerine uyabilirsin bence

Hocam ben basketbolcuyum hocam ayak hareketleri çok hızlı yapmaya çalışın 2 tur yapın çok hızlı ama sonra 5 dk dinlenin sonra tekrardan yapın 1 hafta sonra görüceksin ve bunu sürekli yapar sana daha fazla yararı olur.
Hocam ayak hareketleri derken nasıl? anlayamadım .

ip atlamanı kesinlikle öneririm
Ne kadar sürede etkisini görürüm?

Profesyonel bir kulubün altyapısında oynuyorum
1. kuvvet idmanı yapmalısın.
2. çabukluk çalışmalısın.
3. 2. turda nefes nefese kalıyorsan 10 saniye dinlenip koşuya devam etmelisin.
4. düz koşu değil de sürekli sahanın içinde yön değiştirerek koşmalısın.
5. topla birlikte koşu yapmalısın.
6. bol bol meyve ve sebze tüketmelisin.
7. Fast food ürünlerini en aza indirmelisin.
8. günde en az 250 en fazla 750 ML süt içmelisin.
9. asitli ve şekerli içeceklerden uzak durmalısın
10. nefes nefese kalıyorum deyip koşuyu bırakmamalısın biraz zorla ki iyice açılsın.
Not: Kuvvet ve çabukluk idman setlerini gösteren YouTube kanalları var onlardan yararlanabilirsin ama oradaki adam 1 dakikalık set yapıyorsa sen 30 saniyeden başla zamanla o süreyi arttır.
Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Sağlık probleminiz olabilir. Kardiyolojiye görünün. Aretmi olabilir belki.
Hocam gittim ancak sağlık problemim çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı