Konsol almak bilgisayar almaya göre daha mı mantıklı?

😀😀😀 Steam'de indirimsiz hali bile PS'nin yarısı, hala PC - PS arasında pek fiyat farkı kalmadı diyorlar.

Dediğim gibi dostum. Konu aslında fiyatta değil. Cümle şu şekilde;
''PS Store indirimli fiyat, Steam etiket fiyatıdır.'' Sorun Ps Store'de indirim beklemek zorunda olman RDR 2 örnek verdim devam edeyim. Canın sıkıldı RDR 2 almak istiyorsun steam 300 TL satış fiyatı PS Store 669.00 TL
PS Store indirime girdiğinde 200lere geliyor RDR ama steamde şuan 239.00 TL hızlı ulaşılabilirlik yok demek istediğim bu.

20 yıllık bilgisayar kullanıcısı ben bile imzamdaki sistemi satıp Playstation 5'e geçmeyi düşünüyorum. Yeter aşırı sıktı artık bilgisayar işleri beni. Özellikle benim gibi bütün gününü bilgisayar başında geçiren beyaz yakalılar hislerimi anlayacaklardır. 😀

Benim görüşüm konsol daha mantıklı ben de senin gibi düşünceyle 2 ay önce ps4 satın aldım o konsola alıştıktan sonraki hissiyatı PC platformunda hicbir zaman yakalayamadım oyunlarda ki akıcılık kasma problemi falan da olmuyor oyunları satın alıp oynuyorsun sadece ps4ün çevrim-içi oyunları oynayabilmen için plus üyeliği satın alman dışında herhangi bir sıkıntısı yok emin ol hicbir sorun ile karsilasmazsin hem de uzun ömürlü olur

Çok eskide kalmış tartışma ama buraya kadar okuyup sona gelen biri olursa diye söylüyorum eğer rahat oynarım ben competitivecide değilim diyorsanız salın pc'yi gidin alın konsol. Ps4 alsanda merak etme bi 2-3 sene daha idare eder yeni oyun konusunda. Birde zaten şu ana kadar çıkmış oyunlar var rahat rahat oyna. Ps3 3 yıl daha yaklaşık idare etti onuda unutma. Şunuda söyleyeyim ben pc kullanıyorum. Yakında 2.el nasip olursa xbox one x alıcam. Konsol taraftarı sanmayın diye söylüyorum.

Şimdi buradan anlayabilirsiniz ki xbox alarak tek avantajım ömür ve para. Oyun fiyatları konusunda da konsol ps4 ise indirimde alırsınız biter. Aman pc daha ucuz. Ps4 indirimleri bildiğim kadarı ile sık sık oluyor. Bir örnek. God of war 100 tl aşağısına iniyor mesela. God of war oynayacaksınız ps'de, pc de ne oynayacaksınız ?? Cs abi cs demeyin. Sadece xbox'a özel mesela cs'nin benzeri bir oyunu çıkıyor. Adını hatırlamıyorum. Bu arada oyun süper gözüküyor. Şimdi diyeceginiz competitive nereden çıktı. Cs prosu biri varsa bakmaz bile parası yoksa. Tabi bakmak için sebep bulursunda hiç oraya girmiycem.

Kısacası eğer ozel oyun istiyorsanız ps alın. Kalite kokan oyunlarda üstlerine yok. Zaten 2 aya indirime girer alırsınız 300tl den en kötü. Özel olmasın pcde de olan bir oyun olsun. Cyberpunk mesela. Cyberpunk xbox one x'te güçlendirilmiş olacak ve emin olun o grafikleri eminim pc de gormeyiz. Görürsekte rtx belki 1 puan kazandırı ama zaten yeni olan ve işini bile yarım yapan 4000tllik ekran kartıyla da cyberpunkta rtx görür müyüz sanmam. 400tlye xbox one x bulursun sıfır.

Xbox one serisi güçlü konsollardır ve ucuzdur. Oyun olarakta ama sen god of war'dır sonra spider-man oynayacaksan bir paraya kıyacaksın, iki xbox ve pc'ye

Çok eskide kalmış tartışma ama buraya kadar okuyup sona gelen biri olursa diye söylüyorum eğer rahat oynarım ben competitivecide değilim diyorsanız salın pc'yi gidin alın konsol. Ps4 alsanda merak etme bi 2-3 sene daha idare eder yeni oyun konusunda. Birde zaten şu ana kadar çıkmış oyunlar var rahat rahat oyna. Ps3 3 yıl daha yaklaşık idare etti onuda unutma. Şunuda söyleyeyim ben pc kullanıyorum. Yakında 2.el nasip olursa xbox one x alıcam. Konsol taraftarı sanmayın diye söylüyorum.

Şimdi buradan anlayabilirsiniz ki xbox alarak tek avantajım ömür ve para. Oyun fiyatları konusunda da konsol ps4 ise indirimde alırsınız biter. Aman pc daha ucuz. Ps4 indirimleri bildiğim kadarı ile sık sık oluyor. Bir örnek. God of war 100 tl aşağısına iniyor mesela. God of war oynayacaksınız ps'de, pc de ne oynayacaksınız ?? Cs abi cs demeyin. Sadece xbox'a özel mesela cs'nin benzeri bir oyunu çıkıyor. Adını hatırlamıyorum. Bu arada oyun süper gözüküyor. Şimdi diyeceginiz competitive nereden çıktı. Cs prosu biri varsa bakmaz bile parası yoksa. Tabi bakmak için sebep bulursunda hiç oraya girmiycem.

Kısacası eğer ozel oyun istiyorsanız ps alın. Kalite kokan oyunlarda üstlerine yok. Zaten 2 aya indirime girer alırsınız 300tl den en kötü. Özel olmasın pcde de olan bir oyun olsun. Cyberpunk mesela. Cyberpunk xbox one x'te güçlendirilmiş olacak ve emin olun o grafikleri eminim pc de gormeyiz. Görürsekte rtx belki 1 puan kazandırı ama zaten yeni olan ve işini bile yarım yapan 4000tllik ekran kartıyla da cyberpunkta rtx görür müyüz sanmam. 400tlye xbox one x bulursun sıfır.

Xbox one serisi güçlü konsollardır ve ucuzdur. Oyun olarakta ama sen god of war'dır sonra spider-man oynayacaksan bir paraya kıyacaksın, iki xbox ve pc'ye

Agam ben de Single'cıyım lakin PC'den kopamıyorum. Geçen sene eski bilgisayarın ömrünü doldurduğunu düşündüğümde PS4 Pro mu alsam koysam diye çok düşündüm ama gittim yine PC'ye yatırdım parayı. PC'deki rahatlık ve esnekliği hiçbir platformda alamayacakmışım gibi geliyor. Ha, Red Dead Redempiton 2 gibi bir şaheseri bir yıl sonra, onunla aynı oranda şaheser olan Last of Us ve Uncharted gibi oyunları henüz hiç deneyimleyememiş olmak çok kötü, orası ayrı.

Geri
Yukarı