Konsol almak bilgisayar almaya göre daha mı mantıklı?

Konsol almanı önermem bana göre klavye mouse alışmış biri olarak acayip zor geliyo sana da öyle gelebilir ayrıca tv den mi oynarsın bilemem ama ekstra cihaz işgali yaratır ayrıca internette surf yapamazsın bunları da göz önüne al bence
Bilgisayarımdaki oyunlarda klavye mouse, gamepad ve direksiyon gibi daha farklı deneyimler elde etmek için farklı cihazlar kullandım. GTA' da ve COD 'da biile gamepad kullanmıştım. Yani açıkcası kolayca alışabileceğimi düşünüyorum. Şuan ki planım ise 2 sene sonra PS 5 + okul için ortalama bir laptop olacak. Sanırım en mantıklı ol. Okuluda bitirir bitirmez laptopu satıp 2-3 daha oyun alırım konsola. En mantıklısı o gibi duruyor.

Ne istediğinize bağlı.

Bu arada PlayStation'da ücretsiz oyunları üyelik olmadan online oynayabiliyorsunuz diye biliyorum.

Konsol oyunları PC'ye göre hala çok pahalı, çok çok pahalı hatta. %100, %200 farklar olabiliyor. Düşünün kaç yıllık oyun. Witcher 3 Şu anda PS'de 134TL XBOX'ta 70 TL Steam'de 50TL
Bu eski oyunları hala tam fiyattan alan var mı ki? Ben Witcher 3 GOTY versiyonunu 70 liraya aldım. Steam kadar ucuz değil ama öyle PC aldıracak bir sebep de değil.

Bence dediğiniz gibi PS5 + iş gören bir PC işinizi gayet iyi görür. Kara Cuma indirimlerinde de 130 liraya yıllık PS+ alırsınız. Hem online oyunlarda hile çok az. GTA Online'nın PC'deii haline baktım, bana pek oynancak gibi gelmedi modder ve hackerlar yuzunden. Oyun fiyatları zaten neredeyse aynı artık, pek fark kalmadı.
Eski yeni fark etmiyor. Oyunlar konsollarda daha pahalı.
Eee tamam işte. O kadar da PC aldıracak bir sebep değil eğer ön sipariş vermiyorsan çoğu oyunu.

Bence dediğiniz gibi PS5 + iş gören bir PC işinizi gayet iyi görür. Kara Cuma indirimlerinde de 130 liraya yıllık PS+ alırsınız. Hem online oyunlarda hile çok az. GTA Online'nın PC'deii haline baktım, bana pek oynancak gibi gelmedi modder ve hackerlar yuzunden. Oyun fiyatları zaten neredeyse aynı artık, pek fark kalmadı.
Size öyle geliyor fiyat konuları, ayrıca daha çıkmamış bir üründen bahsediyorsunuz. PS5'ten yani bir çıksın görün inceleyin öyle karar verin. Malum ne olacağı pek belli değil. Patır patır exclusive oyunlarını pc'ye çıkartma duyuruları yapıyorlar.

Aslında normal olan bir evde hem oyun konsolu hem bilgisayar.
Ekonomik şartlarımızdan ötürü birini seçmek lazım gibi düşünüyoruz ama maalesef. Çünkü iki cihazın yeri farklı.
Oyun konsolu oyun oynatır, Netflix ve YouTube gibi uygulamaları çalıştırır ayrıca EXC oyunlar için de şarttır. Bilgisayarında farklı durumlarda şart olduğu durumlar vardır.
Ekonomik durumdan ötürü ikisini de alamıyor isek hangi cihazın şart olduğu durumlar bizim için elzem ise o cihaza yönlenmek gerekir. Yani bu kişiden kişiye değişir. İki cihaza da sahip olmayıp sadece cep telefonu veya tablet kullanan insanlar da var sonuçta.

Aslında normal olan bir evde hem oyun konsolu hem bilgisayar.
Ekonomik şartlarımızdan ötürü birini seçmek lazım gibi düşünüyoruz ama maalesef. Çünkü iki cihazın yeri farklı.
Oyun konsolu oyun oynatır, Netflix ve YouTube gibi uygulamaları çalıştırır ayrıca EXC oyunlar için de şarttır. Bilgisayarında farklı durumlarda şart olduğu durumlar vardır.
Ekonomik durumdan ötürü ikisini de alamıyor isek hangi cihazın şart olduğu durumlar bizim için elzem ise o cihaza yönlenmek gerekir. Yani bu kişiden kişiye değişir. İki cihaza da sahip olmayıp sadece cep telefonu veya tablet kullanan insanlar da var sonuçta.
Aynen öyle, o kadar haklısın ki. İdeal olan bence de ikisine de sahip olmak.

Size öyle geliyor fiyat konuları, ayrıca daha çıkmamış bir üründen bahsediyorsunuz. PS5'ten yani bir çıksın görün inceleyin öyle karar verin. Malum ne olacağı pek belli değil. Patır patır exclusive oyunlarını pc'ye çıkartma duyuruları yapıyorlar.
Nasıl bana öyle geliyor? RDR2 çıkış fiyatı PC'de 300₺, PS4'te 470₺ idi. Geçen ay RDR2'yi PS4'te indirimde 180₺ civarına görmüştüm, PC'de ise yanlış hatırlamıyorsam 250₺'ya görmüştüm. GTA V 50₺ oluyor PC gibi, Ubisoft'un 1+ yıllık çoğu oyunu hep 30₺ - 90₺ arası PC gibi. Büyük fark gördüğüm tek oyun Dead by Daylight. PC'de 7.5₺ olurken PS4'te en düşük 64₺ gördüm. Yani ön sipariş vermeyip 1-2 ay beklerim derseniz çoğu oyun fiyatı neredeyse aynı.

Dostum bu soruyu kendime 3 ay önce sormuştum. En sonunda gittim pro aldım. PS5 in çıkacağını bilerek aldım. 6 çıkacağını bildiğimde de gider son cihazını alırım. Peki neden ?
İkisinin yeri farklı şimdi şu şekilde anlatayım Hz farkını kesinlikle hissediyorsun benim için bu büyük bir sorun. Ek olarak bilgisayarımı TV ye taktığımda zaten 4K oyun oynayabiliyorum ekran kartım strix gtx 1070.

Ps store ye girdiğimde RDR 2' nin bana özel 669.00 TL olması. Mesela Steam'de fiyatın 299 TL olması hatta şuan %20 indirimde. Steam'de indirim beklemeden alırken Ps Store'de indirim beklemek zorunda olman.
Origin'de fiyatı 200 250 tl olan fifa20 yi indirime girmeden alırken ps de 400 500 tl olan fifa 20'nin indirime girmesini beklemen gibi.
Online olayını yazmıyorum bile her ay 15 tl veriyorsun.
Bilgisayar daha mantıklı al 350 TL ye bir kol keyfine bak. Oyunlar ps ye göre optimize ediliyor. Bu pc tarafında bir kayıp ama pc açık bir dünyadır. Senin keyfin doğrultusunda çalışır. Ps öyle değil.
Yok abi ben EXC oyunlar için diyorum diyorsan eğer al slim kasayı keyfine bak üstüne de düşme derim.Kendini cihaza bağlama yani. Alınır mı diye sorarsan gidip çıktığı gibi koşa koşa PS almam PC'yi upgrade etmek daha mantıklı.Zira storeye girdiğinde fiyatları gördüğünde şok geçirme. Ps Store indirimdeki fiyat, steamdeki etiket fiyatıdır. Herkesin görüşü farklıdır. bir şey diyemem bilgisayarcı olarak PS'ye şans verdim ama store fiyatları beni hayal kırıklığına uğrattı. Sadece EXC oyunları alır oynarım ps bende bundan ibaret.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_104633_store.playstation.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_104633_store.playstation.com.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_104653_store.steampowered.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_104653_store.steampowered.com.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı