Kopya çekme tavsiyesi

Arkadaşlar başlık biraz değişik gelebilir ama sınıftaki herkes bu hafta sınavlarda full kopya çekti. Daha sonuçlar açıklanmadı ama ben hiç kopya çekmedim. Diğerleri benden yüksek alırsa haksızlık zoruma gider :F (Matematik 0. Şaka değil gerçekten 0)
Fakat diğer dersler (Fizik dahil) çok iyi. Kopyayı matematikte çekmeyi düşünüyorum pazartesi günü. Öneriniz var mı ? (Kelebek sistemi)
kelebek sistemini biliyorum annem lise öğretmeni eve geliyor kimseye göz açtırmadım diyor normal sınavlarda çok zorken çek tabikide ama kelebek sistemi olmaz çok fena yanarsın yani

Hocaya guzel bir dille "sorulari yapamadigini, cogunlugun kopya cekmek zorunda kaldigini, biraz daha kolay soru sormasi gerektigini" soyle.

Diger taktik, sinifinin yazili orneklerini internetten indir coz.
Orn. 11. Siniftaysan ve mat 2. Sinav olacaksaniz, googlea "11.sinif mat 2. Yazili Sinav" yaz, egitimhane sitesinden sinavlari indirip coz.
Hoca sorulari kendi hazirlamiyorsa muhtemelen oradan indiriyordur :)

Arkadaşlar başlık biraz değişik gelebilir ama sınıftaki herkes bu hafta sınavlarda full kopya çekti. Daha sonuçlar açıklanmadı ama ben hiç kopya çekmedim. Diğerleri benden yüksek alırsa haksızlık zoruma gider :F (Matematik 0. Şaka değil gerçekten 0)
Fakat diğer dersler (Fizik dahil) çok iyi. Kopyayı matematikte çekmeyi düşünüyorum pazartesi günü. Öneriniz var mı ? (Kelebek sistemi)
Eğer değerse çek derim küçük bir kâğıda yazarak bunu yapabilirsin hoca gelince çantanın yada montun cebine atarsın ama hoca kopya çekilmeyecek tiptense hiç deneme bildiğin kadar yap 0 almaktan iyidir.

Uç kutusunun arkasına kağıt yapıştır, kağıdın üstüne de formülleri yaz. Uç alırmış gibi yapıp bak.

Tahta sıraya gerekli bilgileri yazın hoca geldiğinde kolunuzla kapatırsınız sıradaki yazılara bakıp ordan kağıda geçirebilirsiniz. Kağıda bakıyomuşun gibi sanıyorlar. Kaç defa denedim hiçbirinde ruhları duymadı.

Böyle güzel bir konu(!) hakkında bilgi sahibi olmak isteyen konu sahibi arkadaşımızı ve bu konuda değerli fikirlerini ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ve hatta yön göstermek suretiyle bizlere ve konu sahibi arkadaşımıza yardımcı olan forum üyesi dostlarım sizleri tebrik ediyorum (!)
Biraz alakasız olacak belki ama aklıma şöyle bir söz geldi: "Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, Çalışkan Olmak".

Böyle güzel bir konu(!) hakkında bilgi sahibi olmak isteyen konu sahibi arkadaşımızı ve bu konuda değerli fikirlerini ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ve hatta yön göstermek suretiyle bizlere ve konu sahibi arkadaşımıza yardımcı olan forum üyesi dostlarım sizleri tebrik ediyorum (!)
Biraz alakasız olacak belki ama aklıma şöyle bir söz geldi: "Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, Çalışkan Olmak".

Çalışsam çalışsam nereye kadar olacak ki öncelikle günlük değilde yazılılardan 2 gün önce tüm dersleri tekrar ettim sadece (3,5 saat) ayrıca kopya çekenler de yüksek alırken benim düşük almam ... :/

Sen çalış yapabildiğin kadar yap. İlerleyen zamanlarda ihtiyacın olacak bilgiler bunlar. Kopya çekenleride gözetmen hocaya bildirebilirsin. Ayrıca kopya hazırlamak bazen iyidir. Kopyayı hazırlarken de öğrenmiş olursun. Sınava girersin bir bakmışsın ihtiyacın kalmamış. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı