Kopya çekme tavsiyesi

Sana yönelteceğim tek soru şu: Kopya çekerek bir iki puan fazla aldığın sınav sayesinde diploma notun fazla olacak. TYT-AYT'de o diploma notu ile kopya çekmeden yazılılarına giren bir kişiyi geçip onun hakkını gasp edince memnun kalacak mısın? Özel okul, devlet okulu zırvalarına girmeden cevaplarsan memnun kalırım.

Yapma filen yazanlar olmuş. Tabiri caizse köpek gibi ezber yaptığım derste yan sırada kağıda yazıp geçiren senden yüksek alınca aşırı koyuyor. Sen öğreniyorsun filen yazan olur sınav geçtikten sonra çoğu şeyi unutuyoruz zaten çekebiliyorsan çek yapıştır gitsin.

Sana yönelteceğim tek soru şu: Kopya çekerek bir iki puan fazla aldığın sınav sayesinde diploma notun fazla olacak. TYT-AYT'de o diploma notu ile kopya çekmeden yazılılarına giren bir kişiyi geçip onun hakkını gasp edince memnun kalacak mısın? Özel okul, devlet okulu zırvalarına girmeden cevaplarsan memnun kalırım.

Ben kopya çekmeden girsem başkaları girecek ne fark eder ki ? Her halükarda hak yeniyor bu sistemde.

Su şişesine iğneyle yazmıştım var ya ne kopya çekmiştim :) Ya da kopya kağıdını elinde tut belli etme. Kablosuz kulaklığın varsa zaten en rahatı tarih biyoloji gibi ezber derslerde çok iyi oluyor. (Kablosuz kulaklığım olsa yapardım)

Arka sıraları tercih etmeye çalış. Telefona izin veriliyorsa ve sıranın önü kapalıysa iki bacağının arasına koyabilirsin. Hoca yaklaşırsa bacağının altına sıkıştırırsın. Telefona bakarken bir elinle düşünürmüş gibi gözlerinin önünü kapayarak hocanın gözlerine bakmasını engelle. Sadece geleceğindeki meslek ile alakası olmayan derslerde bunu yapmanı öneririm.

Ben kopya çekmeden girsem başkaları girecek ne fark eder ki ? Her halükarda hak yeniyor bu sistemde.
Her halükarda hak yeniyor diye çorbada tuzunun olması mı lazım?
Zaten müfredatı kırpa kırpa çıplak bıraktılar. Yüzeysel oğlu yüzeysel oldu... Sınavlar zor diye kopya çekmeyi düşüneceğinize çalışmayı yeğleseniz zaten yapacaksınız.

Arka sıraları tercih etmeye çalış. Telefona izin veriliyorsa ve sıranın önü kapalıysa iki bacağının arasına koyabilirsin. Hoca yaklaşırsa bacağının altına sıkıştırırsın. Telefona bakarken bir elinle düşünürmüş gibi gözlerinin önünü kapayarak hocanın gözlerine bakmasını engelle. Sadece geleceğindeki meslek ile alakası olmayan derslerde bunu yapmanı öneririm.
Kelebek sisteminde sana ne gelirse oraya oturuyorsun :) Çoğu okulda da telefonu topluyorlar.

Geri
Yukarı