Kopyadan yakalandım

Uzaklaştırma falan sicile işliyor, sıkıntı olabilir. Uzaklaştırma siliniyor muydu sicilden?
Uzaklaştırmanın silineceğinden bahsetmedim. Yönetmeliğe göre kınama siliniyor ama mezun olduğum okulda arşive girme fırsatı buldum zamanında. Gayet güzel orada duruyor, kınama aldı yazıyor.

Disipline gitsen hiçbir şey olmaz, takma o kadar K yazar hiç girmemiş gibi olursun. Hocalar göz korkutmak için söyler zaten disipline vereceğim lafını, versede bir şey olmaz dediğim gibi. Şimdiye kadar bir fark göremedim ben.

Uzaklaştırmanın silineceğinden bahsetmedim. Yönetmeliğe göre kınama siliniyor ama mezun olduğum okulda arşive girme fırsatı buldum zamanında. Gayet güzel orada duruyor, kınama aldı yazıyor.
Yok öyle bir şey iddia ettiniz demedim. Yanlış ifade etmişim özür dilerim:). Cevabını öğrenmek için sormuştum:).

Üniversite'de bu durumla yakalanmıştım. 1 ay uzaklaştırma almıştım, direk sıfır vermişti ve büt sınavına da girememiştim. Bana ceza sırasında büt sınavına gelirsen daha çok uzaklaştırma alırım demişti. Neyse ki yazın son sınavdı ve okulun başı mezuniyet sınavında vermiştim dersi. Yakalandığım dersi çalışarak 80 almıştım. Sonra dedim ki niye boşu boşuna kendimi zorlamışım. :D

@alper9335 bunu yazarken kendi hatanızı neden fark etmiyorsunuz peki? "Ya da" değil "Ya da".
Ve birçok kelimede daha "de, da" yazim yanlisi. Önce kendi hatanizin farkina varip sonra baskalarina laf carpitmayi deneyin.

Zorun varsa rapor kısmını kullanabilirsin. Ama asıl mesele benim yazım yanlışı yapmam değil. Mesele biz her hatada uyarı ya da ceza alıyorsak moderatörler için de aynısı yapılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugun 9 saatlik elektrik dersinden sınav olurken telefondan kopya çekerken yakalandım.

Hoca kağıdıma kopya yazdı disipline falan vereceğim ded.

Sonra sınav notlarını okudu hoca, benim de kağıdımı okumuş. Hocaya "beni disipline vermiyecek misin veya E - Okul'a kopya yazmayacak mısınız" dedim.

Hoca bakarız dedi,

Sizlere sorum şu daha hiç disipline gönderilmedim hoca beni disipline verirse ne olur ya da hoca beni disipline verir mi?

Hocanın duygularını anlamak gerçekten zor.

Bu arada 10.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim.
Niye vermeyecek onu anlamadım? Senin diğer öğrencilerden farkın ne? Umarım cezanı alırsın da aklın başına gelir. Bir daha kopya çekmezsin.

Zorun varsa rapor kısmını kullanabilirsin. Ama asıl mesele benim yazım yanlışı yapmam değil. Mesele biz her hatada uyarı ya da ceza alıyorsak moderatörler için de aynısı yapılmalı anladın mı? Bir daha anlatayım mı?
Bak hala "yada" yaziyorsun. Sana diyorum ki kendi hatani düzeltmeden neden ona buna laf sokma derdine giriyorsun? Sana tavsiyem ilk önce de,da nasıl yazılır öğren sonra yok söyle olsun yok böyle olsun de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı