Koronavirüs ne zaman bitecek?

Biliyorum bende orayı söyledim. 2. doz olana bakman lazım. 1. doz ile 2. doz olanlar ayrı kişi değil :) kısaca orada yapılan toplam doz kişi değil.

Hocam benim şu ana kadar anladığım şey. Bu virüs ortadan tamamen kalkmayacak. Aşılar ile bağışıklık kazanacağız. Ve artık ömrümüzün sonuna kadar da maske takarız herhalde.

Aşılar ile bağışıklık kazanacağız. Ve artık ömrümüzün sonuna kadar da maske takarız herhalde.

Yani virüs zaten yok olmaz. Sadece kişilerin hepsi aşılanırsa dış ülkede de bizim gibi salaklar çok olacağı için vurdurmayan olacak nasıl domuz gribi veya kuş gribi gibi arada baş gösterecek ama konuda çoğu yazdığı gibi korkulacak bir şey olmayacak. Sonsuza kadar maske takmak gerekli değil :) Bulaşıcı kaynakları hayvanlara geçip mutasyon oluşturursa hayvanlar anca itlaf edilecek.

2022 gibi artık dert olmayacağını düşünüyorum. Ölüm oranları şimdiden düşmeye başladı. Bu aşılar nüfusun yarısına falan yapılsa zaten o zamandan sonra artık çok dert olmaz.

2 tane Biontech aşıdan sonra karnımda ve koltuk altlarımda lezyonlar çıkmaya başladı. Sivilcenin büyüğü gibiler. Geçiyor ama mor mor iz bıraktı hep. İzlerde geçmiyor 1 yıldan fazla oldu mor izler geçmedi.

2 tane Biontech aşıdan sonra karnımda ve koltuk altlarımda lezyonlar çıkmaya başladı. Sivilcenin büyüğü gibiler. Geçiyor ama mor mor iz bıraktı hep. İzlerde geçmiyor 1 yıldan fazla oldu mor izler geçmedi.
Farklı bir sebepten de olabilir. Yine de sağlık kuruluşuna vea E nabızdan geri bildirim bırakabilirsiniz.

Geri
Yukarı